Eragon (2006)

Co na tom, že některý Eragona považují za vykradačku včech možných fantasy filmů. Dnes už se stejně každý nový fantasy film bude opírat a hlavně srovnávat s Pánem Prstenů. Je to pěkný pohádkový příběh připomínající film Dračí srdce, s pěkně vytvořeným digitálním drakem a i ostatní efekty jsou na vyšší úrovni. Instrumentální hudba je ovšem to, co se mi ve filmu líbilo asi nejvíc. Je opravdu chytlavá a do filmu se hodí moc fantasticky. Výborně podkresluje dění ve filmu. Za svoji osobu mohu s klidem říci, že je to sympatická pohádka pro teenagery, ale i pro dospělejší publikum. Slabší čtyři hvězdičky. A dal jsem je.

Batman začíná (2005)

Christopher Nolan natočil jeden z nejlepších komiksových filmů se jménem Batman + Nezapomenutelná hudba od Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda. Nezapomenutelný a ojedinělý filmařský zážitek.

Ostrov (2005)

Michael Bay opět předvedl, kdo je na poli akčních filmů králem. Film podle mě ukazuje trochu pravdivou skutečnost, jak by to za několik stovek let mohlo na naší Zemi vypadat, kdyby se klonovali lidé. Po zajímavým rozjezdu, kdy klony zjistí, co se s nimi doopravdy stane, nás Michael Bay bere na nefalšovanou Bayovskou akčně zběsilou jízdu plnou zdemolovaných aut, létajících futuristických strojů, pěších honiček a v neposlední řadě taky velmi dojemný konec s výbornou muzikou Steva Jablonskeho, která mi pokaždý nahodí husí kůži. Prostě paráda. Nechápu, jak to může být ve světě propadák.

Mizerové II (2003)

bad boys bad boys what you gonna do, what you gonna do when they come for you. :-) Akční nářez, opravdu.

Mistři hazardu (2005)

Pěkná a vtipná komedie se sympatickou hereckou dvojící + krásná Jessica Simpson jako třešnička na dortu. Miluju suprově efektní automobilový honičky jako jsou v tomhle filmu. Super film

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pamatuju si to, jako by to bylo včera. Kamarád Filip mi posílá odkaz na video, tehdy ještě ne moc známýho filmu 300 - Bitva u Thermopyl. Spouštím a očekávám co to bude. Sleduju ho s otevřenou pusou. Moje vyvaléný bulvy se néé a néé zavřít. Král Leonidas řve: THIS IS SPARTA! A to mě ještě více uzemní. Po chvilce video končí a já jsem celý propocený a říkám si: To nebude mít nejmenší chybu. Celý natěšený a nedočkavý premiéry, hltám každičkou informaci a každičký článek plný zajímavých informací. Až konečně přichází den, kdy se konečně podívám na dlouho očekávaný hit 300 - Bitva u Thermopyl. Přesně jak jsem si myslel. Přikovaný do sedačky, hltám opět se stejným zájmem jako tehdy, když jsem poprvý spatřil onen Trailer. Skvělý historický epos podle komiksu Franka Millera. Skvělá hudba Tylera Batese. Skvělý vizuální ztvárnění a skvělý efekty. Všechno je to prostě skvělý a výborný. Sice je to doopravdy jen o tom jak Sparťané odcházejí do megabitvy, kde se utkávají s mnohanásobnou přesilou, ale to je úplně fuk, protože je to tak efektní a dobře natočený, že vám to bude stejěn úplně jedno.

Ghost Rider (2007)

Ghost Rider. Film který mě určitou dobu nechával chladným. Nijak zvášť mě nezajímal, ale po skouknutí jsem si uvědomil, že ten film byl docela chytlavý a dokáže v určitých momentech člověka zaujmout. Sice mi to trošku připomínalo nějakou epizodu z Buffy přemožitelky upírů, to asi díky těm nevýrazným záporákům, ale když se na scéně objevil Ghost Rider s jeho hořící lebkou, která nebyla nejlépe udělaná, ale na to po efektních kouscích hrdiny zapomenete a moc pěknou hořící motorkou, tak sem si řekl: ČERT TO VEM, JE TO PŘECE KOMIKS. A tak jsem se ze zájmem a s chutí dodíval.

Next (2007)

Docela zajímavý film s dobrým Nicolasem Cagem. Efekty sice o něco slabší něž u jiných amerických spektáklů, ale zase to tak strašný nebylo. Film určitě nedostane Oskara, ale na osamocené letní chvilky bude stačit. Napínavý film s několika dobrými scénami. (Cage unikající před bandou hlídačů Las Vegaského Kasina). Nicolas Cage se za film rozhodně nemusí stydět. Mně se to docela líbilo. Ať si každý myslí co chce.

Ong-bak (2003)

Je to šmakézní film. Doporučuju všem, kterým se líbí čistokrevná řežba bez CGI triků i těm, kterým se líbí bojový filmy. Jděte do toho. Nic tak chytlavýho jste už dlouho neviděli.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Skvělá komedie, se skvělým humorem, která je podle mýho názoru nejlepší komedií vůbec. Troufám si říct, že je možná i nejlepším filmem za rok 2007. Britové opět jako vždy vůbec nezklamali svým vyhlášeným, suchým, ale naprosto jedinečným a bezchybným humorem, který máme většinou všichni rádi. Mám ještě jednu malou radu pro český policisty. Vemte si příklad z Nicholase Angela a jeho sympatickýho parťáka Dannyho Buttermana. Kdyby se všechny případy řešily tak, jak je řeší policejní důstojník Nicholas Angel, no řekněte sami, nebyl by v Český republice hned větší pořádek? Sice by tu bylo všechno malinko zdevastovaný a rozmlácený, ale za ten pokoj a mír, to přeci stojí. Schválně se na svérázný britský policejní důstojníky mrkněte a řekněte si s klidem, proč to k sakru neděláme jako oni? :-) :-) :-)