• Krátkometrážní

Kobry a užovky (2015)

Že by se český film nadechoval k lepším zítřkům? Zatím to tak vypadá. Herecký koncert Hádků, v němž mi Kryštof poprvé v jeho kariéře zavřel ústa.

Birdman (2014)

Luxusní filmové umění, tentokrát však natolik špatně stravitelné s táhlým obsahem, že druhou projekci nebudu dlouho plánovat.

Deadpool (2016)

Jdeme naproti "cool" mladé generaci, která ocení "cool" hlášky a jakousi revoltu v subžánru komiksovek. Ano, několik scén je vážně hodně vtipných a sarkastických, ale ani v jednom okamžiku nejde Deadpool v žádné své lince trošku hlouběji. Průzračně povrchní zábava. Akční scény standardně nadstandardní. Od Zombielandu nejlepší úvodní titulky.

96 hodin: Odplata (2012)

Rozhodně slabší než první díl, se spoustou pohádkových záležitostí. Zlo je však nakonec potrestáno tak jak si přejeme a nedostatky díky Liamovi odpouštíme.

Druhá šance (2014)

Od první scény dostáváte každých deset minut slušný kopanec do hlavy. Chvílemi až příliš bez servítků, ale herecky precizní a z deprese se nakonec dostanete ke světlu.

Maturitní ples (2008)

Jeden z nejhorších slasherů, na které můžete narazit. Zbytečný remake, u kterého měli tvůrci šanci vylepšit jméno podprůměrného originálu z roku 1980.

Všiváci (2014)

Slátanina, ze které bych vypíchl několik dílčích scén a zbytek zahodil. Předražený vodový nanuk.

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Komplexně pozitivní film. Přílišná afektovanost dialogů v první půli je lehce odrazující, nicméně dětské a stařecké pravdy jsou tak okouzlující, že úsměv budete mít na tváři častěji, než byste čekali.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

V rámci akčních thrillerů vrchol, Villeneuve mě po svých nedávných počinech opět nezklamal. Příjemné vidět po delší době Del Tora v podobném snímku - Od Trafficu už uběhla pěkná řádka let, navíc je Sicario reálnější a drsnější, s ukázkovým vybarvením psychologie postav. Pokud dostal Del Toro Oscara za Traffic, měl by ho dostat i tentokrát - není však bohužel ani v nominacích (narozdíl od cen BAFTA).

Ghoul (2015)

Jákl se pouští na tenký led, svůj talent mění ve zlato a je mu jedno, zda jde naproti mainstreamu nebo ne. První horor českých tvůrců v historii, který bez zakopnutí splňuje světová měřítka daného žánru a navíc je děsivě funkční. V českém rybníčku plave sumec obřích rozměrů, no čeští rybáři zvyklí na nedorostlé okounky nejsou schopni ho rozeznat. Velké překvapení.