Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

zápletka dobrá, kamera, nová a dobrá, scenár naozaj na jednotku, (však agatha christie) hudba tiež stála za to a hodila sa do jednotlivých pasáži.. proste zdanlivo, jeden skvelý úžasný film. Ale už to nieje ten starý výborný Hercule Poirot a myslím že tieto nové časti sú tie najmenej zaujímavé z ináč výbornéj série TV filmov. Možno je tom tým, že tie najlepšie príbehy už boli natočené. David Suchet už podľa mňa ráno keď vstane z postele si ide napraviť fúziky a ked ide von si bere tú svojú povestnú Poirotovskú paličku :) Lepší Poirot ako Peter Ustinov :)

Cvok (1979)

Veľmi vtipné pasáže striedané s trochu menej vtipnými .. ale v celkovom hodnotení to bolo fakt veľmi vtipné keďže v tých vtipných častiach to bolo NAOZAJ vtipné. A to je už naozaj čo povedať keď toľko krát vtipné poviem v dvoch vetách :D:D .Veľa skvelých nápadov. Hlavne sa mi páčilo aké následky mala optichopka :D. Steve Martin v tej dobe ukázal, že prichádza skutočná komediálna hviezda :) a súčasnosť to myslím že potvrdzuje :)

Chudí milionáři (2005) (seriál)

Tak realistické a tak zábavné. Človek si v dnešnej dobe naozaj nemôže byť už ničím istý. Po niekoľkých pozretých častiach bez problémov dávam 4 hviezdičky. Niekedy sa nachádzajú aj nudné momenty, ale tie dokážu vytlačiť momenty zábavné.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

ináč keď tak uvažujem s odstupom času.. tak tento serial bola riadny trapasáreň.. však tam iba blabotali o kravinách.. všetci rovnako ukecaný.. každý rovnaký humor.. proste.. ako keby som pozeral "dve z jedného cesta" len cez kopiráky. Ale aj tak som mal obdobie kedy ma ich bludami a hovädinami dokázali zabaviť. Asi som bol v puberte.

Život Briana (1979)

jediné za čo dávam dve hviezdičky je to že som ateista. Ináč celkovo humor monthy pyton sa mi nepáči.. videl som kadečo od nich .. lietajúci cirkus a potobné nezmysli. snažil som sa ich pochopiť.. ale nešlo to. Pozeral som to s milion ľuďmi ktorých to tiež nezabavilo a dokonca sme sa ani nepousmiali.. Preto vážne nerozumiem prečo to má také dobré hodnotenia od toľko uživateľov, keď mne osobne sa nepodarilo s nikým takým stretnúť :)) .. Nejde mi to do hlavy. Ja osobne uznávam viac humor pána Lasicu a Satinského po príde si pozriem radšej Blbý a blbší kde je trochu stupednejší humor.. ale každopádne ma to dokázalo ooooveľa viac zabaviť. Však veď to je komédia a o smiech tu predsa ide!! :)

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Seriál sa mi zďaleka nepáči tak ako filmové série.. Ale aj tak nadpriemerný detektívny seriál. Určite jeden z najlepších. Nech žijú britské detektívky. Je asi len jeden britský detektivny seriál ktorý sa mi páčil viac. Len som zabudol ako sa volá keďže som ho pozerával veľmi dávno :)

Stezky slávy (1957)

Pre mňa spolu zo Zabíjaním najlepší Kubrick. Tak silný film človek len tak nevidí. Pekné poslanie filmu, ktoré bolo ešte krajšie zhrnuté a vykreslené v záverečnej scéne s vojakmi v krčme pri ktorej som vyronil dokonca aj slzu. Vypustiť pretvarujúcich pokrytcov na front a potom ich potrestať za zbabelosť. Zápornú postavu považujem za jednu z najhorších záporných postáv vôbec.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

videli ste už niekedy taký nárez v kombinácii super humoru a zaujimavou ak nie revolučnou zápletkou? ja už veľmi dávno nie.. hádam len v smrtonostnej zbrani. paráda toto bola

Monstrum (2008)

Typická práčka na peniaze. Nemôžem si odpustiť koment k tomuto maximálne stupidnému filmu ktorého jediným predurčením bolo spraviť mu obrouskú reklamu na základe "skvelého" vizuálnemu traileru, srdce rvúcimi plagátmi symbolu ameriky sochy slobody bez hlavy a podobne. A následne na ne nalákať veľkú kopu povrchných divákov do kín aby zaplatili svoje peniaze za prvých 30-40 minút kedy sa vôbec ale vôbec nič nedeje, potom aby sa zrazu z ničoho nič objavila obluda ktorá všetko zdevastuje a nakoniec prichádza zlikvidovanie príšery poriadnými a nadupanými výbuchmi . To je ale paráda . Aspoň toto si divák "dneskajška" povie. Umelo vytvorená stopáž filmu ktorá mala byť zakrytá tým že nás chcel režisér akože zoznámiť s postavami a nabudiť napínavú atmosféru. Správanie postav v krytických okamžikoch sa mi zdalo byť tiež dosť umelé. Takže v konečnom dôsledku nikto nič nevysvetlil s kadiaľ sa objavila, prečo sa objavila a čo sa vlastne snažila "povedať". Ľuďom stačí vidieť ako sa natriasa kamerá ktorá mala divákovy čo najviac priblížiť atmosféru, vizuálne efekty a boom. Máme hollywoodsku tlačiareň na peniaze. Aké povrchné. Ale na druhéj strane treba mať aj toto, však tie effekty boli naozaj pekné :))) a preto dávam za jeden bodík :))

Skóruj! (2007)

Možno je to tým že mám rád Def Leppard a ich "Pour some suger on me" obzvlášť a možno je to tým že hrávam ping pong a možno je to tým že mám rád rýchly humor. Myslím si, že je to oveľa lepšie ako tie fekálne a teen komédie. Ja som to videl dokonca tri krát a vždy ma to bavilo a niektoré absurdné a odveci scény boli fakt zábavné. Veľa inteligencie tam samozrejme hľadať nemôžeme, skôr je to na štýl režisérov ZAZ čo je u mňa plus.