Lara Croft - Tomb Raider (2001) odpad!

No čo je toto. Môj prvý film ktorý som videl od Simona Westa a ak je pravda že dostal ponuku aj na "Black hawk down" , tak som veľmi šťastný že si vybral túto kravinu. Možno keby to chytil do rúk niekto iný tak by to vyzeralo úplne ináč. Niektoré scény sú fakt dosť smiešne a zbytočné a maximálne predvídateľné bez kúsku filmového umu. A tá bitka s tým robotom na začiatku? Komédia. No proste Angelina Jolie sa snaží byť veeeeľmi cool s tým že ma stále vyšpúlenú papuľu (alebo ju vôbec nezavrie) a umelo vytvorený drsný výraz v tváry.. No proste keď som to pozeral liezla mi neskutočne na nervy.

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Petkon: len tak mimochodom sa to odohrávalo vo vlaku.. priestory veľmi nedovoľujú natáčať celé postavy. No a pre mňa osobne bol toto jeden z najlepších Poirotov. Typoval som asi 4 krát vraha.. no aj tak sa mi to nepodarilo a popri tom výsledok je taký jasný :)

Sissi a Yetti (2007)

Pár dobrých vtipov sa tam objavilo a ja som sa dokonca aj samovoľne zasmial. Ale celkovému hodnoteniu odoberá hviezdičky ten fakt, že väčšina vtipov je už okukaných, trápnych dej je o ničom a stred filmu bol neskutočne nudný. Sexuálne "vtipy".. no jeden trapas.

Vrána (1994)

Vďaka tomuto filmu sa mohol Brandon Lee aspoň trochu priblížiť ku svojmu ocovi a nakopnúť jeho filmovú kariéru správnym smerom. A Brandonovi sa to podarilo aj keď nie filmovou kariérou, tak aspoň odchodom na druhý svet. Je to naozaj škoda lebo v tomto filme vidieť, že v ňom naozaj talent bol, nie len na dobehnutie svojho otca, ale aj na vykročenie z jeho tieňa. Možno že osud to aj chcel aby si zahral postavu mŕtveho hlavného hrdinu. Výborne vykreslené nemorálne mesto ( veľmi mi pripominajúce GOTHAM z batmana alebo mesto zo SIN CITY) so skvelou hudbou ktorá sa do toho "pekelného" prostredia naozaj hodila. Výborné natočené a je naozaj prekvapujúce že aj taký jednoduchý scenár dokázal zaujať, možno nie komplikovanosťou (však nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása), ale bol priamočiary a keď je dobre vykreslená každá štipka prostredia v ktorom sa odohráva, môže s toho vzniknúť pútavý príbeh kde sa divák z hlavným hrdinom stotožní až natoľko, že prežíva a cíti každú guľku čo Eric Draven schytá :) . Takže konečnom dôsledku, dávam pochvalu aj režisérovi. A na záver. Sladké sny Eric Draven a zároveň aj Brandon Lee.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Myslím že tento film musel mať alfred veľmi rád keď si sám spravil remake vo farebnom ešte o 20 rokov neskôr. Veľmi dobrý klasický špionážny thriler ktorý prelstil svojho predchodcu vo všetkých smeroch. Vďaka tomuto snímku, dozretosti režiséra vo veľkú režisérsku osobnosť čo zaručovalo automaticky aj "voľnejšiu nohu" si mohol Hitchock dovoliť aj to čo si v jeho predchodcovy dovoliť nemohol.

Tak málo času (2001) (seriál)

kamarát mi vraví že sa raz ráno zobudil medzi dvojičkami.. a mal dilemu že nevedel ktorú pretiahol. Jedno viem isto, že ja by som taký problém nemal, lebo viem, že by som pretiahol obe.

Báječný Fantozzi (1986)

tak toto je jeden veľký komediálny koncert s neskutočne originálnymi vtípkami :) niekedy som videl pri toľkom smiechu aj amen tmu :D

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

o nič horšie ako 3tí diel. Stále si to zachováva dávku originálneho humoru dobréj akcie a trošku slabšieho scenára :) na prvé dva diely to síce nemá a preto dávam za 4 :) Možno keby neboli prvé dve časti tak tomu dám aj za 5 hviezdičiek. Ale nevyhol som sa porovnávaniu.

Zabíjení (1956)

skvelé neopakovateľné a kľudne by som si to dokázal pozrieť ešte aj 1000x.. Úžasný Stanley Kubrick. Bol som napätý od začiatku až do konca. Vyborná a svyžná réžia (asi najdynamickejšia akú som od Kubricka videl) a taktiež musím pochváliť herecké výkony, dialogy a hudbu.

Batman navždy (1995)

Tak.. A jim Carrey s tohto filmu urobil celkom dobrú komédiu :)