Deadpool 2 (2018)

Možno lepší scenár ako úplne o ničom v jednotke, avšak, nebolo to už tak cool a vtipné. Nakoniec to bolo aj menej zábavné. To je tak všetko čo môžem povedať. Som zvedavý na X-Force, to už len bude vtákovina.

Avengers: Infinity War (2018)

Pre mňa zatiaľ najlepší avengers a určite najlepší Marvel za posledné roky, a prekvapenie, zase je to príbehovo úplne to isté :) . Ale pocitovo to je predsa len také neortodoxnejšie a na nič nehrajúce, teda okrem toho poriadneho blockbusteru. Nájdu sa síce hlúposti, ktoré občas rozčúlia, ale to sem jednoducho patrí. No a to ako to skončí, to určite každého musí prekvapiť.

Thor: Ragnarok (2017)

Príbeh nula, to sme tu už zopár krát mali, len v inej podobe, ale to nevadí, bolo to vtipné a zábavné zároveň. Bohužiaľ, Marvelovkám dať viac ako 4 hviezdičky už dať neviem. Rád ich pozerám, ale nie je to nič spomienkotvorné. Slabšie 4 hviezdy.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Sinusoidná krivka napínavosti. Prvá polovica bola neuveriteľná, také niečo som už veľmi dlho nevidel. Majstrovské dielo. Od určitého bodu to stratilo na tej počiatočnej kráse. Myslím, že ten bod je viditeľný pre každého, kto to videl celé. Následne to opäť išlo hore, avšak nadosiahlo to neskutočnému tempu, ktoré to malo na začiatku. Je to však jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl.

Labyrint: Vražedná léčba (2018) odpad!

Toľko hlúposti a nelogickosti v jednom filme som už dávno nevidel. Keby hlúposť kvitla, tak tento film je samý kvietok. Najhorší z celej, ináč veľmi slabej série, kde tretia časť knihy gradovala a podľa mňa bola najlepšia, tu to je práve naopak a dosiahol úplne dno z ktorého sa vôbec nepodarilo odraziť.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Kniha Scorch Trials bola podľa mňa lepšia ako jednotka Maze runner. To čo však tvorcovia predviedli pri druhom s filmovanom dieli sa len tak nevidí. S knihou to má spoločné len postavy. Hlúpe rozhodnutia, nelogickosť a hlavne príbeh. Ja nechápem, že s týmto Dashner vôbec súhlasil. Pochváliť musím prostredie. Áno, knihy sú väčšinou lepšie ako filmy, ale väčšinou sa na tie filmy dá aspoň pozerať, tu to tak nebolo.

Labyrint: Útěk (2014)

Kniha bola určite menej teenage ako toto. Film pomerne verne kopíroval jej príbeh a casting a výprava bola v podstate v súlade s mojou predstavivosťou. Ako film ma to však veľmi nezaujalo..

L'histoire de la mafia (2017) (seriál)

Pozerané na STV2. Netreba tam hľadať žiadne detaily, žiadne dielčie príbehy. To by musel byť dokument oveľa dlhší. Z hľadiska obsahu to je brané len ako všeobecný prehľad o mafii v taliansku. Avšak, stále výborný dokument, ale aký chumaj z verejnoprávnej televízie mohol nechať vypustiť dokument s francúzkymi titulkami a bez prekladu do slovenčiny? Riadne ma to znervozňovalo, kde sa vyjadrovali rôzny mafiáni pred maxiprocesom a NIČ som im nerozumel.

Goliáš (2016) (seriál)

1. Séria : Prvá polovica seriálu bola veľmi silná, silné okamžiky a opäť skvelý BBT. Záverečný súd a hlavne posledné dve časti ma veľmi nepresvedčili. Trošku mi to škrípalo v rozhodnutiach hlavných postáv a nedávalo mi to logiku. Avšak, celý seriál musím hodnotiť veľmi kladne a nesmierne zaujal i napriek chybám. Som zvedavý na druhú sériu. 2. Séria: neskutočná jazda, druhá séria dokonca ešte lepšia ako prvá. Záporák záhadný, charizmatický a neskutočný psychomat. Ostatné postavy sa určite nedajú zahanbiť. Úchyláci, čudáci a jeden diel lepší ako druhý. Príbeh graduje, postupne sa odhaľuje až nakoniec....však nechajte sa prekvapiť. Určite u mňa TOP.

Iron Fist (2017) (seriál)

Aktuálne najslabší Marvel v podaní Netflix (zatiaľ Daredevil 2 seasons, Jessica Jones, Luke Cage). V tomto ohľade jednoznačne vedie diabol z hell's kitchen. Slabý príbeh, málo tej pochmúrnej atmosféry a tajomna, katastrofické akčné scény, slabý záporák a hlavne, nevýrazný hlavný hrdina. Pripadalo mi to tak trochu teenage aj tými zvláštnymi nelogickými rozhodnutiami, situáciami a dierami v scenári. Jednoducho, chýbala tomu serióznosť. Dopozerané hlavne kvôli blížiacím sa The Defenders a pomerne dobre sa rozvíjajúcemu sa svetu Marvel.