Běžící muž (1987)

Mám rád tieto scifi akčné filmy z druhej polovice 80s a prvej polovice 90s rokov. Majú akúsi zvláštnu atmosféru. Running man v tomto ohľade nesklamal, avšak aj napriek zaujímavému námetu, sa mi priebeh filmu zdal byť trochu stupidnejší ako býva zvykom pri tomto štýle filmov. Samotné jadro filmu odohrávajúce sa v reality show bol prihlúply a čakal som, že svoju nevinu bude chcieť arnie dokázať trochu ináč. Demolition man zostal u mňa v tomto žánri neprekonaný.

Vanilkové nebe (2001)

Má to svoju atmošku (tá maska dodáva postave trochu psycho náboj) a čaro, len OST sa mi trochu nehodil a bolo to občas až príliš pomalé. Raz si budem musieť pozrieť aj španielsky originál.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tento film mal všetko čo správny western musí mať. Solón, špinavé mesto, prestrelky, apači, záporáci, drsný hrdina atď. No ponúkol aj niečo navyše. Votrelcov. Ja si myslím, že môj filmový vkus je celkom "open mind", a aj tento nápad sa mi nezdal byť dáko šialený. Však keď mimozemšťania prídu v 21. storočí, prečo by nemohli prísť na divoký západ? Ináč prvá polovica filmu bola zaujímavá a niesla sa v duchu tajomna, že "čo sa mu vlastne stalo?" No potom som už len hľadel na TV a film som akosi postupne prestal vnímať. Zvraty čo priniesol, boli nezaujímavé (genesis z ohňa, WTF?), situácie nelogické a záverečný boj, na to asi ani nemám komentár. Vlastne tak to je aj s mojím príspevkom. :)

Atlas mraků (2012)

Film sa tvári ako mega projekt a ono to asi aj megaprojekt bude avšak, nezaujal. Ja som film podľa všetkého nepochopil. Nenašiel som dáku hlbšiu paralelu medzi jednotlivými príbehmi. Videl som tam len akési zosúladenie ľudí, ktorí aj napriek nepriazne osudu, sa ku sebe dostali a určitým spôsobom tu dochádza ku ovplyvňovaniu v iných časových horizontoch/paralelách? Neviem ale čo sa tým tvorcovia snažili povedať. Možno ani tvorcovia sa nevedeli dohodnúť, čo podľa všetkého vyvrcholilo do zmätku v hlave Laurenca Wachovskeho z ktorého sa stala Lana Wachovska. Jednotlivé príbehy boli veľmi zaujímavé (až na tú časť, kde bola Berry novinárkou), ale na môj vkus ich bolo zbytočne veľa. Neustálym preskakovaním z jedného do druhého obdobia, jednotlivé časti strácali na dynamike, čo však vyvrcholilo na konci filmu, kedy dynamika bola v podstate v každom príbehu. Tu človek môže vidieť pozitívum, avšak ja som mal pocit, že neustále prestrihy a preskakovanie v tých najlepších okamihoch mi skôr privádzali vrásky. Tým to strácalo napätie. Po filmárskej stránke (do ktorej sa nevyznám), mi to ako laikovi pripadalo veľmi podarené. Hlavne masky postáv boli špičkové. Výprava bola veľmi uveriteľná avšak, to že ma film začal baviť asi tak v poslednej pol hodine je na 170 minútový film málo. Darmo, tomuto experimentu som nepochopil a bol som stratený ako zdravý rozum Ivana Gašparoviča. Ináč videné na tri krát.

Neznámý (2011)

Taký lapší "network" a taký slabší bourne alebo 96 hodín? V každom prípade príjemný zvrat vo filme, tempo občas trochu poslabšie, avšak spokojnosť. Na to že som od filmu čakal málo, dostal som viac. Musím si asi pomaly zvyknúť na fakt, že s Liama Neesoma sa stáva asi jeden z mojich najobľúbenejších hercov.

Spiknutí (1997)

Spokojnosť s Melom. Roberts mi prekvapujúco nevadila. Po obsahovej stránke skvelé a Mel dokázal, že je skvelý herec a aj humorista :). Hudba bola vybraná veľmi trefne -tématicky a veľmi sa mi páčila.

Tintinova dobrodružství (2011)

Genesis mojej obľúbenej rozprávky z dectva. Tak a dostal som presne to čo som čakal. Super zápletka, dobrodružstvo, akcia, záhada a v neposlednom rade aj humor. Asi najlepšia moderná PC rozprávka akú som mal možnosť zatiaľ vidieť. Už som si myslel že Spielbergove časy sú už preč. Mýlil som sa.

Dům snů (2011)

Námet a myšlienka dobrá až výborná, avšak prevedenie a ich realizácia nepodarená. Scenár hrozný, tak na 10 stránok? Po tom čo sa hlavný hrdina dozvedel pravdu (najzaujimavejšia časť filmu, nazvime si to aj ako zlomový bod), to išlo dolu vodou a stále som čakal, že príde gradácia filmu, ale nič neprichádzalo, práve naopak, skončilo to nudou. Zase naopak, pred zlomovým bodom to bol len obyčajný, ničím zaujímavý, klišovitý fear pomlčka mystery house film.

Dokonalý svět (1993)

K.C. mám veľmi rád a to ani nehovorím o C.E. Spolu K.C.C.E. vytvorili dobrý film. Malo to emócie, len trochu chýbalo napätie (až na scénu v dome s černochmi). Humorná stránka filmu tiež pobavila. V konečnom výsledku je to kvalitných 70%. Ak na dej filmu nezabudnem do pol roka, tak zdvihnem hodnotenie aj na 80% :)

28 dní poté (2002)

Zopár zapamätateľných scén. Najmä v úvode, keď príde do kostola a zreve "farár". Vtedy ma zmrazilo. Atmosféra apokaliptického Londýna bola výborná. Na polobečkový snímok (tak na mňa pôsobí) sa jedná o veľmi dobrú atmosferickú záležitosť po celú dobu filmu, ktorá však pokryvkáva s nelogickosťou situácií. Hlavne teda ku jeho koncu. Príklad: ležiaci vojak pri stene- kvôli tomu že nemal náboje sa nemôže hýbať? Ešte ich bolo viac, ale nejdem spoilerovať. Trochu mi nesadli sympatiami hlavní hrdinovia. Ináč, spokojnosť.