Kocour v botách (2011)

Tá mega obria kačka, to je fail. Ináč dobrá rozprávočka.

Volání o pomoc (2007)

Neočakával som veľa. Tento typ filmov nemusím. Citové vydieračky mi nesedia, ale sadol som si ku tomu, keďže bol čas pozerať film podľa frajerkinho výberu. Nebol som však sklamaný. Dobrý film a prekvapivo mi nevadil ani Adam Sandler, ktorého tiež nemám veľmi rád. A dokonca, hral to dobre! Je pravda, že pri jeho excesoch som sa JA cítil celkom trápne. Film skončil podľa klasického klišé. Film, ktorý by by som sa nebál určiť aj trochu senzitívnejším chlapom -> ktorí nemajú radi chilly-> keďže to nebola veľmi citová vydieračka ako iné filmy tohto druhu (sedem životov).

Los herederos del Monte (2011) (seriál)

Prekvapivo dobré. Zápletky, intrigy, agresie a záhady. Čo viac si priať? V poslednej dobe Doma vypúšťa samé dobré telenovely.

Nespoutaný anděl (2008) (seriál)

Na začiatok, Maite Perroni je nádherný kus ženskej a padla mi do oka už v seriály Rebeli. Síce Nespútaný Anjel nieje "keď budeš moja" (to úplne najlepšie čo bolo vyprodukované na pôde južnej ameriky), ani "Jago, kráľ džungle" ale aj tak to patrí medzi to najlepšie z dielne "ľahni, vypni mozog a nasávaj". Horlivo sa teším na každý jeden diel. Počítam minúty kedy sa opäť stretne Maričuj s Chuanom Migelom a splanie tá neskrotná vášeň medzi nimi. Užívam si každú minútu a reklamy sú mi trestom. Dni čakania (hlavne víkendy) stále musím rozmýšľať, čo sa môže zase nečakané udiať. Záporné postavy majú svoj dokonale vykreslený charakter, aký v tomto žánri nemá obdobu. Ani sa už nejdem rozpisovať, poviem len dve slová ktoré hovoria za všetko - "Vrcholové dielo" vo svete soap opera. Vďaka PS: Po pár ďalších odpozeraných dieloch musím skonštatovať, že sa mi nepáčia členky na nohách Maričuj. Také hrubé. Avšak stále je to fajná ženská. Tento nedostatok viem odpustiť.

Věc: Počátek (2011)

A toto má byť akože čo? Ak je to prequel, tak som sa v podstate nič "čo bolo predtým" nedozvedel. Ak je to remake, tak potom kde je atmosféra? Kde je napätie? Je to len nepodarená kópia už aj tak podľa mňa dokonalého Carpeterovho diela. Zbytočný výtvor ktorý nič nové neponúkol. Príšerky síce nápadité (to boli už v prvej Veci), ale z môjho pohľadu tento film o tomto byť nemá. Tu ide o paranoju ktorá je medzi posádkou. Tu sa človek ani nestihol identifikovať z postavou a už bola mŕtva. No pre mňa nepodarené maškarné divadlo. Vec (82) dala veľa otázok a na málo ich odpovedala. Neodpovedala na otázky ktoré mi chodili po mozgu ešte niekoľko dní po odpozeraní. Vec (2011) dala zopár otázok, na ktoré ma nezaujímajú ani odpovede.

Argo (2012)

Nerozumiem tým oscarom. Film síce dobrý, aj keď v časti odohrávajúcej sa v Amerike trochu nudný a záver trochu "všetko na poslednú chvíľu" preexponovaný (čo ma vlastne ani nemusí prekvapovať na US produkcii), ale za začiatok odohrávajúci sa v Iráne dávam maximum a za väčšinu času odohravajúceho sa v Iráne.

Méďa (2012)

Tento film som videl iba v anglictine a strasne som sa na tom smial. Nerozumel som vsetkym vtipom, ale musim si to dat este raz s titulkami a verim, ze toto sa moze stat pre mna legendarna komedia. Co tam po tom ze dej je plytky, plny klise a zapletka minimalna. Come on, kto ocakava od toho duchaplny dej? Toto nieje zvieraci detektiv :)

Poldové (2010)

Šedý, priemerný film, na ktorý sa veľmi rýchlo zabudne. Pokus o nahradenie Dannyho Glovera a Mela Gibsna sa nepodaril. Tento štýl filmov bol moderný v 90s, teraz je to už len na usmiatie sa.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Do pekného noirovského kabátu odetá gangsterka na štýl Nepodplatiteľných a LA confidetial. Oproti svojím starším súrodencom (hlavne Nepodplatiteľní) má navrch v násilnej zložke, ale stráca v nápaditosti. Vizuálizácia sa mi páčila a prvá polovica filmu bola mierne nadpriemerná a bavila ma. Avšak na konci, už filmu dochádzal dych a aj ten minimálny nápad čo film mal sa pomaly vytrácal. Zo záveru som bol sklamaný, nie tým ako skončil, ale ako bol celý realizovaný. V podstate som mal takéto pocity nie len z konca, ale filmu ako takého. SPOILER : jednoducho, nápad ísť do hotela a všetkých vystrieľať s peknou dávkou vizuálneho efektu je pre mňa nedostačujúci. Chcel som trochu sofistikovanejšie lapenie ako len pár výkrikov nech sa chlapík vzdá a záverečnej prestrelky. Chýbali mi scény na štýl "kočík na schodoch", s postavami som sa vôbec nestihol ani stotožniť. To že niekoho postrelili alebo zastrelili mi bolo úplne jedno. Predvídateľný, nezapamätateľný a nič nové neponúkajúci film. Taký gangsterský priemer. Škoda že tento žáner patrí medzi moje obľúbené a aj kvôli vyššie zmieneným filmom mám latku postavenú veľmi vysoko. Film vystihuje kvalitu kinematografie vyvíjajúcej sa za posledné roky.