Den otců (1997)

Francouzský originál jsem neviděla,ale tuhle komedii miluju.Vždy si ji pouštím v těžších životních obdobích a vždy mi dodá energii.Škoda tak nízkého hodnocení ale chápu že to není film pro každého,obvzlášť když je brán jako ''vykrádačka''.Pro mě osobně ale zatraceně dobrá vykrádačka!

Vlk (1994)

Váhala jsem zda-li dát dvě nebo tři hvězdy,tři to nakonec vyhrály.Vím stoprocentně že kdyby zde v tomto filmu nehrál Jack Nicholson tak bych ho ani nedokoukala.Některé scény byly na mě skutečně až moc absurdní a Pfeiffer mi místy lezla dost na nervy.Ovšem pro Jacka mám velkou slabost takže jsem se nakonec přece jen přiklonila k lepšímu hodnocení.70%

Úkryt v zoo (2017)

Kdybych mohla dát 3,5 hvězdy,bylo by to pro mě naprosto přesné hodnocení.To ovšem nejde a tak jsem se přiklonila ke čtyřem protože jsem tento film prostě prožívala.A to hned na začátku,po pár minutách filmu kdy mě totálně odrovnalo to zabíjení zvířat.Pokračovalo to silnými emocemi nad neuvěřitelnou krutostí v kontrastu s lidskostí a empatií.Nejsilnější moment celého filmu,při kterém mi doslova lezl mráz po zádech a stály všechny chlupy na zátylku byl bezpochyby ten,kdy chlapec ve sklepě začne brečet a Lutz je právě na odchodu z domu...Hraní na piano jako signál či králíček už byly topový třešně na dortu.Celkově vzato,podle mě velmi povedený snímek který postupem filmu graduje víc a víc a divák je víc a víc napnutý jak to dopadne.A odpustím tomu i trochu neučesanou časovou linku.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Tento film jsem shlédla na doporučení od známého a musim říct,že jsem od tak silného příběhu čekala mnohem víc.Vaculíka mám jako herce ráda ale tuhle roli jsem mu prostě nevěřila.To samé u Hrubešové.A nešlo jim to ani dohromady.Oceňuji tedy lehkou erotiku,která mi k příběhu dobře pasovala,nicméně po jazykové stránce je to jedno velké peklo.Dialogy vůbec nevyznívají když i Němci mluví česky,prostě to nefunguje.Konec je velmi tklivý,další případ mladé lásky kterou rozdělila válka.Scéna s babičkou byla skvělé zakončení filmu,na který se zřejmě už podruhé nepodívám.

Kráska a zvíře (2017)

Do kina jsem se těšila jako malé dítě a nebyla jsem zklamána.Kouzelná atmosféra filmu vás tak vtáhne,že opravdu soucítíte se Zvířetem a je vám líto Krásky,která je tak trochu ''jiné děvče''.Kdo zná kreslenou verzi ocení velmi výraznou podobnost a soundtrack.Já na konci zatlačovala slzy,které se dostavily zcela samy :-)

La La Land (2016)

Ze začátku filmu jsem nijak nadšená nebyla,pomyslela jsem si že to bude jen další muzikál který mi splyne.Možná jsem měla příliš velká očekávání nebo co,ale měla jsem nutkavou chuť film vypnout a už se k němu nevracet.Jenomže pak se začal příběh vyvíjet a já najednou chtěla vědět jak to s těmi dvěmi ústředními postavami-tedy Emmou a Ryanem-dopadne.A konec?Ten mě rozsekal tak,že mi celý zbytek dne lezl mráz po zádech.Naprosto dechberoucí zakončení.Rozhodně doporučuji shlédnout a na konec si připravit zásobu kapesníků.

Desáté království (2000) (seriál)

Z této pohádkové série na mě doslova dýchá sentiment :) Kouzelná pohádka mého dětství.Veronika,která nikomu nevěří a se kterou jsem se často ztotožňovala,Tonda,kterej mě svýma hláškama rozesmíval,Vlk kterého jsem si v průběhu sledování zamilovala,princ Václav jako pes,kterej byl tak roztomilej a spousta a spousta dalších postav.A na pozadí se vine příběh Verunčiny matky.Víly,elfove,skřítkove,trpaslíci,zlá čarodějnice či Lovec ze kterého mi vždy naskakuje husí kůže,to vše je zde k nalezení.Ale také dojemný rozhovor Veroniky se Sněhurkou,který mě skutečně dostal.Celý ten příběh je tak nádherně hořkosladký,že se snad nedá nemilovat.O Hubičkově se snad netřeba ani zmiňovat ;-) 5 hvězd.

Marieke, Marieke (2010)

''Jsem na tebe příliš starý'' ''Polib mě.'' Přijde mi škoda a nechápu to,že se tento film ke mně nedostal dříve.Tak syrový,emocionálně nabitý příběh už jsem dlouho neviděla.Chápu že se asi příliš nehodí do TV,protože ne každý by zkousl příběh tak mladé holčiny která miluje staré muže.Někoho by to mohlo pohoršit že.Jenže na pozadí tohoto výrazného prvku se odehrává trauma dívky,která ztratila svého otce.Proto hledá útěchu a pohlazení poměrně dost netradičně a během toho se dozvídá krutou pravdu,která jí byla roky zamlčována.Snímek jsem shlédla 2x,dva dny po sobě a to se mi skutečně často nestává.5 hvězd jako vyšitých.