Bídníci (2012)

1* len tak z hecu... dostal som sa po "spev" Anne Hathaway čo je asi 20 minút z celkovej stopáže - ďalej som už ozaj nemohol. A pokiaľ sa niekomu páči "spev" Russell Crowa tak nech sa páči. Mohol to byť super film výprava a námet vyzerali fajn no v kombinácii akože s muzikálom mňa úplne minulo.

Chappie (2015)

Novodobý Ridley Skott... neviem ako inak v skratke opísať Neilla Blomkampa. Som rád, že si tento v dnešnej dobe už pán režisér točí sci-fi podľa seba - čomu vlastne nasvädčuje aj záver tohoto filmu. Nájde sa tu kopec vecí, ktoré mi tu vadili no tých kvalitných tu bolo ďaleko viac a preto za mňa 5*. Kino sála bola polo-prázdna čo by som možno pripísal biednej reklame a možno ľudia sci-fi filmom neholdujú ako ja. Návštevu kina neľutujem; práve naopak! Číslo 5 žije je už pasé teraz je v kurze Chappie.:)

Spring Breakers (2012)

Z pôvodných 2* takto skáčem stále vyššie a dnes rozmýšľam na plným počtom.:) Zaujímavý kontroverzný "artový" film. Až na miestami chabé dialógy u mňa bez výtky. Tých 50% tu ale úplne chápem, tiež som bol zo začiatku skeptický a vlastne aj po záverečných titulkoch si hovorím "WTF"?! James Franco, Vanessa Hudgens, Selena Gomes či Skrillex nezostali však pre mňa jediným lákadlom tohoto filmu. Ja som za a určite sa k tomu vrátim.:) PS: Z mojej strany Francova najlepšia rola.;)

Hrob světlušek (1988)

1* za hudbu a slušnú animáciu. Neskutočná citová vydieračka s úplne "humusným" záverom. Anime mám velmi rád ale toto bol už vážne extrém!!!

The Gambler (2014)

Veľmi nízke až podpriemerné hodnotenie by som povedal. Skvelý výber hercov a vynikajúca hudba to sú dva hlavné klady tohoto filmu. Rupert Wyatt to zrežíroval naozaj parádne a Markovi Wahlbergovi som rolu gamblera zožral aj s navijakom. Od plného počtu som ale nakoniec upustil... ani neviem prečo.:) Z mojej strany na takto nízke hodnotenie veľmi milé prekvapenie.:)

Anglický pacient (1996)

Toto má byť akože ten slávny Oscarový film? Je fakt, že rok 96' bol pomerne slabý na nejak výrazne kvalitné filmy no osobne by som onú Zlatú Sošku viacej doprial Lovcom Levov ako tomuto... Až na herecké výkony, zopár pekných púštnych scén a posledných 15 minút filmu z mojej strany veľká takmer troj-hodinová nuda! Taký trochu nepodarený pokus o Amadeusa; či?xD

Diktátor (1940)

Pre mňa jeden z najlepších Chaplinových filmov; ak nie najlepší... až na tú možno prehnane dlhú stopáž svižné spracovanie len s veľmi jemnými črtmi na tú dobu pomerne populárnej grotesky.

Voda pro slony (2011)

Kniha žiaľ niekoľko násobne prevýšila kvalitu filmu. Kamera, hudba, kulisy či dokonca výber hercov bol vážne 100%ný ale oproti knihe stále slabšie. Škoda - možno práve jeden z tých okamihov kedy sa knihu čítať pred zhliadnutím filmu neoplatí.:)

Interstellar (2014)

Za posledných pár rokov si po každom novom Nolanovom filme hovorím "tak tento film je vrcholom jeho režisérskej kariéry". Pevne dúfam, že najbližších pár ďalších rokov si budem po zhliadnutí jeho filmov hovoriť to isté. Na margo samotného filmu neviem čo by som povedal... aj cez to všetko čomu vo filme rozumieť či nerozumieť musím povedať, že Christopher Nolan mi na plátno kina naservíroval presne to čo som od neho čakal a ešte niečo na viac.;)

Tenkrát v Americe (1984)

251 minút od ničomu k ničomu. Po hereckej a zvukovej stránke naozaj kvalitné... scenár pre mňa veľká neznáma. Teraz nenarážam na dialógy; mám na mysli príbeh, ktorý bol neskutočne natiahnutý. Krstný otec pre mňa úplne iná liga.;)