• Pohádka

Horákovi (2006) (seriál)

Naštěstí, že tenhle seriál má bavit úmyslně, ne jenom náhodou jako VKV (slečny sestry teda velkou fantazii nemají) takže nááhodou se na to dívá dobře:-) hodinka rychle uteče....

Růže a prsten (1971) (TV film)

ááá:-) Tříska jako princ, kdo by odolal? :-)

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z těch nejlepších pohádek, kterých se u nás natočilo požehnaně. Já osobně se na ni dívám radši než na Tři oříšky.

Rafťáci (2006)

Rafťáci mají jednu obrovskou výhodu. Nic se od nich nečeká. A díky Snowboarďákům mají u mě jedno obrovské plus. Jsou totž lepší. Opravdu. Letní komedie se povedla víc, než ta zimní. Možná je to střízlivějším výběrem dámského obsazení (Tereza Voříšková je opravdu dobrá), protože Snowboarďáci a trio Vondráčková + Seidlová + to třetí jméno nevím byla opravdu brutalitka. Navíc je tu řada vedlejších postav (malý Honzík a epizoda s babičkou a paní babičkou je dokonalá), která vyvažuje nechutné duo v hlavní roli. Ještě nesnesitelnější než Kotek s Mádlem jsou ale Freimanová s Šteindlerem. To už je opravdu silné kafe. Pár momentů sice pobaví, ale jinak jsou spíš trapní, než zábavní.

Smím prosit? (2004)

To je tak nenáročné, že to do hodiny zapomenete. Příběh je nenáročný, dialogy jsou nenáročné, herecké výkony jsou nenáročné a jediné, co vás z té nenáročnosti vytrhne je Stanley Tucci a jeho extra zářivý úsměv (to kvůli porotě:))

Přes noc třicítkou (2004)

Kdyby nebylo Marka Ruffala... Tak nevím nevím. Logické kiksy se asi moc neřeší, když Gena za dva dny zvládne svou práci, ačkoliv ji nikdy předtím nedělala a posléze nechápu, jak třináctiletá holka se může chovat jako třicetiletá i ve vztahu k mužům. Zamiluje se do normálního dospělého muže, a to mi přijde trochu divné. (No, i když je to Mark Ruffalo, takže se není moc co divit). Ale přes ty kiksy, kterým se u tohohle tématu asi nevyhnete, jde o velmi milou podívanou, které s přehledem kraluje Mark Ruffalo s úžasně roztomilou Jennifer Garner.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Úsměv Mony Lisy je úsměvný film ukazující americké maloměšťáctví, povrchnost a snobství padesátých let. Klidné vody velmi konzervativní univerzity Wellesley nabourá milá, ale nijak zvlášť výrazná Julia Roberts, aby změnila život čttyřem studentkám, které Julii s klidem válcují. Kirsten Dunts byla jako Betty skvělá. Hrála naprosto přesvědčivě z manželství zklamanou ženu, která potřebuje pokořit někoho jiného, aby si sama nepřipadala nejhůř. Julia Stiles nedostala moc prostoru a vlastně ani neměla moc co hrát. Maggie Gyllenhaal mi byla z celé čtveřice asi nejbližší. A poslední Connie, s přehnaně malým sebevědomím, která nakonec dopadne lépe než Betty. Úsměv je poklidný, ale ne nudný. Jeden z nejlepších vánočních filmů. A Topher Grace je ve své miniroli opravdu roztomilý:)

Moje krásná čarodějka (2005)

Will Ferrel to vyřešil naprosto jednoduše. Nechutně přehrával. I jeho samotné obsazení byla naprostá rána vedle.Zatímco on háže jen pitomé ksichty, Nicole se to snaží všechno zachránit a nutno uznat, je velmi roztomilá. Michael Caine a Shirley MacLaine jsou zábavní a komedie se drží těsného průměru. Škoda špatného Ferrela. Kdyby hrál někdo lepší, mohl mít i film lepší hodnocení.

X-Men 2 (2003)

Konečně se mi povedlo dokoukat do konce bez toho, aniž bych byla nucena televizi vypnout. A stálo to za to. X-men jsou pro mě vysoko v třídě zpracovaných komiksů, těžce válcují Spidermana a Superman jim nesahá ani po adamantinové drápy. Navíc to obsazení.... Tuhletu jízdu jsem si naprosto užívala.