• Pohádka

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Hodnocení 2. SÉRIE Viděla jsem zrovna díl, jak se Blanarovičová podřeže žíly. Proboha! Předcházela tomu natahovaná podívaná "ze života". Nenenenene, tohle s nedám líbit. 1) Epizodka s Kotkem a Šťastným aneb přes hubu si dáme.., mě fakticky nezaujala. 2) Bože Blanarovičová by si měla uvědomit, jak stupidní monology/dialogy jí scénář předepisuje... viz. Už se nemůžeme vrátit k Harrymu. To nejde. Už to nejde... Toto opakujte asi desetkrát za sebou a dostanete tříminutovou "dojemnou" scénku. No tak sorry ale tohle ne. 3) Nevím čím to, ale asi mám k Brožové nějakou averzi či co, protože bych ji okamžitě zrušila. Totálně nesympatická a s někým takovým jako je Nárožný, ji dát do páru, to mohlo napadnout jenom koně. *

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Díky díky díky. Konečně Harry Potter jak má být. Oproti recenzím se mi pátý díl Harryho nakonec líbí o hodně víc, než díl čtvrtý. Ačkoliv je děj opravdu notně okudlaný (možná až trochu moc), Yates si s Bradavicemi vyhrál podobně jako Cuarón ve trojce. Imelda Staunton je jako baba Umbridgeová opravdu vynikající. Totéž se dá říci i o několika posilách v hereckém obsazení. Třeba Evanna Lynch, která Lence Střelence vdechla to podivné kouzlo, či Helena Bonham Carter, která opravdu na malém prostoru dokázala neuvěřitelné věci. Ale film má i svá negativa. Urychlená Siriusova smrt, souboj ve vzduchu (opravdu, tohle se jim moc nepovedlo, když z bojujících mágů jsou dvě šmouhy) a Emmy Watson. Z mojí nejoblíbnější filmové postavy (ve třetím díle byla absolutně dokonalá) se stala nejotravnější postava. Celé, co Emma ve filmu předvádí jsou různé ksichty. Její nevýkon mi to všechno opravdu narušuje. Takže doufám, že Yates se v šestce opravdu vytáhne a nezklame mé naděje, které si tímto snímkem vydobil a donutí Emmu zase se vrátit do starých kolejí, kdy její Hermiona byla opravdu chytrá a okouzlující mladá čarodějka a nejenom ksichtící se puberťačka.

Román pro ženy (2004)

Hodnocení s odstupem času: Většina ženských postav je zde vyobrazena jako pitomé naivní psychopatické husy. Zuzana Kanócz mě svým výkonem nijak neohromila, Simona Stašová zato byla skvělá. Ani Laďka Něrgešová mě nevadila tolik, jako nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Marek Vašut mě nijak nepřekvapil, hrál svůj standart. Nějaké to charisma asi má, ale zakryté nepříliš povedenými hláškami, čímž se dostávám k výkonu Michala Viewegha, který jako scénárista opravdu neobstál. Ve filmu se celkem nic zásadního neděje, protože takové ty zvraty: kvůli Pažoutovi se rozejde s přítelem, chodí s Pažoutem, rozejde se s Pažoutem, Pažout zaplatí dovolenou, chodí s Pažoutem; opravdu nepočítám. 2 hodiny strávené v kině bych považovala za ztrátu času, u televize vklidu zabitej večer.

Letec (2004)

Asi plavu proti proudu, ale nedá se nic dělat. Tento opěvovaný snímek mě nechal zcela chladnou. Nevtáhnul mě do děje a ty tři hodiny pro mě byly čiré utrpení. Neříkám, že by DiCaprio hrál špatně, ale ani jeho výkon by mě nepřinutil podívat se na tenhle film ještě jednou.

Ostrovní zprávy (2001)

Přesně můj šálek čokolády. Sympatický Kevin Spacey, výborná Judi Dench a Julianne Moore. Ale hlavně ten dům a krajina Newfoundlandu.Skvělý příběh pro deštivé odpoledne či zasněžený večer.

Hraběnky (2007) (seriál)

Hodnocení po druhém dílu: že Krajčo hraje křečovitě, je opravdu nepřesný pojem, protože mi přijde, že se vůbec nesnaží. Je sice fakt, že taková postava se hraje blbě (text minimálně a zatím nemá příběh), ale nenene Krajča ne. Pokud jde o pana Abrháma, na svém tvrzení trvám, doplňuji pouze o to, že pan Abrhám mi opravdu nesedí do postavy "špinavého" sedláka, kterého navíc hraje úplně stejně jako prince Chocholouše, či primáře Blažeje. Pokud jde o samotný děj, je to trochu lepší, než v díle prvním, ale nijak mě to neuneslo. Potěšila mě Andrea Esnerová, ale to je asi tak všechno. Nelíbí se mi kamera, takový rádoby občas dokument, na mě až příliš západů/východů slunce. Ani jeden z dílů neměl pořádné zakončení. Takové přetržení "uprostřed věty". Prostě a jednoduše: ČT si ukousla velké sousto a vznikla z toho nemastná neslaná kaše. Ráda na ni zapomenu.

Nekecej a pádluj! (2004)

Myslela jsem, že to bude horší. Díkybohu jsem se spletla. Vypadá to trochu jako Rafťáci po deseti letech, ale má to víc pkusů, v podobě humoru. Scéna s pohřbem je prostě boží, stejně jako, když se hoši zhulí jen tím, že běží přes hořící mariánkové pole. Lepší průměr. :-)

Dračí srdce (1996)

Ničím neurazí, ale také si ho moc v hlavě neuchováte. Klasický průměr snad až na báječného Draca:-) ten se opravdu vyvedl.

Pomáda (1978)

I po tolika letech je Pomáda stále skvělou podívanou:-) samotřejmě i díky Johnu Travoltovi, který kroutí pánví víc než indická tanečnice. Skvělé skvělé skvělé!

Král Artuš (2004)

ach proboha.... tenhle snímek jsme si se sestrou nahrály a plny očekávání jsem si ho pustily.. čekalo nás 130?! minut čeho? to přeci nemohli myslet vážně... Scénáristu by měli pověsit... film je plný šílených klišé (umře ochránce malého chlapce, opravdu "nečekaný" konec) a šíleně moralizujícího Artuše (Bůh tohleto, Bůh tamhleto...) no promiňte ale na tohle bych se nedokázala podívat dvakrát... Jediné co se mi líbilo byla akce! Všichni mlčeli!! (to blaho..) docela dobré bitvy. Tenlhe snímek si prostě víc hvězdiček nezaslouží.