• Thriller

Reportérka (2015) (seriál)

Hmm...jako novinář musím říct, že už vím, jak se cítí policajti, když se koukají na české krimiseriály (poznámka - Reportérka samozřejmě je krimi, ale místo okoukaných policistů tu zločiny řeší "novináři"). Scénář sice psal Klíma, který napsal hlavní postavu Vlacha tak nějak o sobě, jenže žurnalistická práce, zobrazená v tomto seriálu, nemůže být vzdálenější realitě. Voříškovou mám rád, ale v tomhle seriálu mě neskutečně sere, chová se absolutně ne-uvěřitelně, stejně jako většina dalších postav, snad kromě toho ředitele vydavatelství - ty porady fakt takhle fungují. Jinak nic. Jako relax dejme tomu, ale je to prostě další seriál, který se odehrává na Marsu, a nikoliv na zemi. PS jo, vlastně, málem jsem zapomněl na nejhoršího (ne)herce na světě, ochotníka Jiráčka.

Dobrovolná oběť (2006)

Poměrně zajímavě umělecky podané psycho. Ačkoliv vyložené artfilmy moc nemusím, tady mi to nevadilo, stejně jako paralelní příběh s Keri Russell, který rušil jen zpočátku. Velmi dobré, uvěřitelné herecké výkony obou úchylů. Co mi vadilo, že to celé šlo odnikud nikam.

Ghoul (2015)

Bez výjimek souhlasím s komentářem uživatele Handle. Jsem rád, že Češi končně udělali konkurenceschopný FF horor, ale být to např. americký film, dám asi o hvězdičku méně. Ghoul je především velmi okatě vykradený ze spousty jiných filmů, což je asi největší mínus. Půlka lekaček je tvořená jen zvukem (ale musím přiznat, že asi dvě mě slušně vyděsily), místy dost kulhá i logika, ale atmosféru to má, a nedá se poznat, že je to film české provenience, takže za mě vlastně palec nahoru. Teď už jen přijít s něčím originálnějším.

Temný dům (2009)

Jestli tohle má být nějaký etalon polského nezávislého filmu, tak tedy no thanks. Nehoráznou kravinu, ve které se 90% času tlachají nesmyslné banality a u které nevíte, jestli se koukáte na nepovedenou absurdní komedii či na nepovedené absurdní drama, od čistého odpadu zachraňuje jakž takž posledních deset minut, kdy se konečně začne něco dít.

Exists (2014)

Hodně jsem s hodnocením váhal, nakonec trojka, ale mám to někde mezi trojkou a čtyřkou. Především bych chtěl říct, že ta partička masa určeného na porážku se od začátku filmu chová tak strašně moc jako banda úplných dementů, že jsem se vyloženě nemohl dočkat, až je ta opice začne masakrovat. No a pak mi jich začalo být docela líto, čistě z toho důvodu, jak moc jim Sasquatch nedává šanci. Jeho útoky jsou bestiální a jeho oběti mají doopravdy strach a jsou doopravdy v píči. Závěr má mít cosi jako pointu, která by teoreticky měla vést k zamyšlení, na mě bohužel ten konec moc nezapůsobil.

Nepodepsaný knoflík (2003) (TV film)

Jako detektivka to nebylo špatné, mělo to takovou stísněnou až severskou atmosféru, ale zbytečně pomalé a natahované.

Po životě (2009)

I přes nesympatickou, otravnou a ošklivou Christinu Ricci v hlavní roli se mi After Life hodně líbil. Zejména od druhé půlky až do konce je to řádně mysteriózní jízda, která donutí diváka lámat si hlavu, o co tam vlastně jde, a ani nedýchat napětím. Liam Neeson jako vždy výborný.

Andělé všedního dne (2014)

Knihu jsem četl a považuju ji za jednu ze slabších z repertoáru MV. Film je ale ještě slabší - nezaujal mě fakt vůbec ničím.

Whiplash (2014)

Film, na který jsem se hodně těšil, a který mě hodně zklamal, Především proto, že jsem sám bubeník :-) takže jsem se nemohl přenést přes ty úplné nesmysly, které tam jsou spojené s hraním na bicí, a kterých je tak devadesát procent. Jinak je to klasická pohádka o mladém loserovi, který chce být nejlepší, všichni mu hází klacky pod nohy, a nakonec to všem "ukáže". Bohužel si tvůrci vybrali disciplínu bicích nástrojů a hudby vůbec, a ne třeba bojový sport jako karate :-D. Jenže ani to finále, které mělo být strhující, film nezachránilo, bylo totálně plytké... jediné, co mě na tom filmu bavilo, byl vynikající J.K. Simmons, a těch pár vypjatých scén, kterým kraloval. Jinak... nic.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Jako malej jsem na tom ulítával, jak dospělý zjišťuju, že je to snad ještě lepší. Překvapila mě taková spousta narážek na komunistický režim, které jsem jako dítě samozřejmě nechápal.