• Thriller

Identita (2003)

Docela fajn, ale vlastně mi nějak vadilo to záměrně béčkové zpracování, chvílemi jsem měl dojem, že se koukám spíš na černou komedii než na horor, bůhvíproč jsem si vzpomněl na Dead End. Tu "nečekanou pointu" jsem celou dobu tušil a pak vlastně už i věděl, takže žádné velké překvapení, ale zpracovaná byla dobře.

Vybíjená (2015)

No... kdybych nečetl knížku, která se mi mimochodem líbila, tak bych asi vůbec nechápal, o co ve filmu jde. Román M. Viewegha je plný introspekce, vzpomínek, střídají se tam časové linie... v knize to funguje, ve filmu vůbec. Není to žádná hrůza, pár scén mě pobavilo, občas jsem se na to koukal s dojmutím a nostalgií (brzo bude 20 let od maturity...), ale řemeslně se to prostě nepovedlo.

The Den (2013)

Po tomhle filmu jsem měl vážně nepříjemný pocit hraničící se strachem, a proto jsem se nakonec rozhodl pro vyšší hodnocení. Nejasný závěr a pseudopointa, která by měla obsahovat jakési morální poselství, mi tady vlastně nevadí. SPOILER: Zprvu jsem si myslel, že má hlavní hrdinka co do činění s jedním psychopatem, obdařeným nejen vysokou genialitou, ale i nadpřirozenými schopnostmi včetně teleportace, ale v úplném závěru se ukáže, že je to vlastně trochu jinak, vrahů je víc, patrně celá organizovaná banda, a dělají jen to, za co jsou lidi ochotní platit...

Pohádkář (2014)

Michálek se hodně snažil, ale z Nesvadbové se zkrátka film udělat nedá. Od odpadu to zachraňují některé herecké výkony. Jinak škoda vůbec mluvit.

Clona (2014) (seriál)

Viděl jsem první díl a fakt nemám chuť sledovat ty další. Zhruba do poloviny mi celou dobu někdo v hlavě nahlas křičel "vypni to! vypni to!" - nevím, jak tenhle rádoby umělecký slepenec totálních žvástů a smysl nedávajících scén nazvat, ale kriminálka to není ani náhodou. Jo, občas tam pobíhají nějací policajti, ale to je tak všechno.

Kytice (2000)

Film, který natočil kameraman aneb hodinu a půl dlouhá, videoklipová kamerová masturbace. Naštěstí místy napínavá, místy docela hezky strašidelná, a pěkně se na ni kouká.

Backcountry (2014)

Super. Kdybych si před filmem nepřečetl zdejší komentáře, asi bych se nechal nachytat, a myslel si, že je to o něčem úplně jiném - ale to je jedno. Backcountry umí skvěle budovat napětí, ačkoliv se tam zpočátku moc neděje, nenudíte se, protože vždycky tam je "něco", co v pravou chvíli naznačí, že bude hůř. Scéna s irským vidlákem je jedna z nejlepších a nejnapínavějších scén, jakou jsem za poslední dobu viděl, ve filmu je toho víc, co fakt dokáže nahnat strach. Škoda, že ve "finále" se ukáže, že tvůrci asi neměli na film dost peněz: zpomalená, roztřesená kamera té hlavní scéně ve stanu spíš ublížila.

Dobrou, mámo (2014)

Ach jo. A já se po traileru tolik těšil. Film měl být strašidelný, jenže nebyl. Mělo to být psycho, jenže tvůrci nám nabídli akorát jednu hodinu trvající nudu a poté čtvrt hodiny průměrné exploitation. "Šokující pointu" v závěru by pochopil i retardovaný divák zhruba někde ve druhé až třetí minutě filmu. S Funny Games to má společného tolik, co se Star Wars, spíš mám dojem, že tvůrci vykradli mnohem zdařilejší Uninvited. Základní myšlenka není špatná, dalo se z toho vykřesat mnohem víc, bohužel, nestalo se tak. Za mě zklamání roku.

Temné kouty (2015)

Tahle adaptace skvělé knížky se úplně nepovedla, protože prostě jen převypravuje příběh knihy a snaží se ho smrsknout do hodiny a půl, což zkrátka nejde. Některé důležité pasáže jsou tak zcela vynechány, film bohužel úplně postrádá atmosféru, místy připomíná spíš televizní inscenaci a nečíst předtím knižní předlohu, nejsem si jistý, zda bych to vůbec pochopil.

Vykolejená (2015)

Ze začátku to byla docela vtipná jízda, plná sexu a hlášek. Jenže někde v polovině film úplně ztratí tempo a promění se v klasickou přiblblou, ubrečenou romantickou komedii, kdy dokážete se stoprocentní přesností odhadnout, co se v dalších pěti až deseti minutách stane, včetně "trapných" scén. Mezi dvě a tři, budu ale shovívavější kvůli těm cca dvoum spontánním výbuchům smíchu v první části.