• Thriller

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Tak trochu rozpolcené pocity. Zpracování je neuvěřitelně amatérské, neherci ani nepředstírají, že by měli něco hrát (vrchol je, když mučený chlapík poprosí "nech mě žít" a řekne to dikcí "dvě housky, prosím"), spíš jen mumlají věty ze scénáře, nicméně námět je zajímavý, děj má docela spád a některé scény, například SPOILER dvojí vražda a znásilnění, jsou perfektní. Když film skončil, dlouho jsem o něm přemýšlel. Škoda té amatéřiny, s větším rozpočtem a zkušenějším ansáblem by se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem více.

Antikrist (2009)

Čekal jsem mnohem víc, než hodinu nudného rozjímání dvou magorů v lesích a pár scén brutálního násilí. Ejakulace krve, pravda, měla něco do sebe.

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Byl jsem pracovně na premiéře tohoto filmu, a když jsem odcházel, točila se mi hlava a přemýšlel o nepodmíněných trestech pro autory. Horší film jsem v životě neviděl, a jsem přesvědčen, že ani nevznikl.

Stážisti (2013)

Jedna velká reklama na Google má pár světlých momentů, které vás možná přinutí se zasmát. Vince Vaughn, stejně jako Will Ferrell ve vedlejší roli, ovšem zachraňují, seč mohou.

Pohanský rituál (2009)

Český název Pohanský rituál není ani trochu vystihující, i když chápu, že "Wake Wood" je dost těžké přeložit. Klišovitý "Návrat z mrtvých" by možná seděl více. Wake Wood paradoxně nejvíc ubližuje nízkorozpočtový look, film se tváří jako česká televizní inscenace, stejně jako až příliš velká inspirace Hřbitovem domácích mazlíčků - a to hlavně SPOILER na konci SPOILER END. Nicméně, některé scény (zvlášť ty se zvířaty) mají potenciál strašit diváka ve snech, a hnusná, plíživá atmosféra buranské vesnice na konci světa též dělá svoje.

Líbánky (2013)

Z námětu by se mohl vyklubat solidní psychothriller, jenže na něj nemá v Česku nikdo koule, a především Hřebejk ne, tak se oklikou dostaneme opět k přiblblému moralizujícímu slepenci na téma "šikanování homosexuálů is bad, mmkay". Přes to přese všechno film obsahuje jednu scénu, při které se mi doslova rozbušilo srdce a opravdu mě chvíli přinutil bát se. Ale jen na chvíli.

Mama (2013)

Dobrý začátek, film zprvu trochu upomíná jak na Faunův labyrint, tak na Silent Hill, bohužel od zhruba poloviny zíváte nudou a ten přefabrikovaný, rádoby pohádkový závěr posílá nadějný snímek úplně do kopru. Některé scény a lekačky jsou super, ale je jich bohužel dost málo, nuda převažuje.

Hra na utrpení (2008)

Z hlediska elementární logiky je tenhle snímek absolutně nebratelný, a myslím, že jsem snad nikdy neviděl film, který by až tak moc nedával smysl. ALE!!! Když si odmyslíte logiku, Amusement je parádní horor - po scéně s klaunem se i Pennywise musí stydět a příběh se starým domem/muzeem/sanatoriem, ve kterým mizí lidé, obsahuje minimálně jedno místo, při kterém jsem vážně nahlas zakřičel leknutím, což se mi snad nikdy nestalo. Škoda dost stupidního konce, který tuhle bestiálně úchylnou jízdu shazuje snad ještě víc, než ty obrovské díry ve scénáři.