Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Celkem solidní vykrádačka všech možných hororů s dávkou jakéhosi opakující se mystična. Celý úspěch je založený na výborně, logicky a zábavně napsaných postavách, které se neberou příliš vážně. Nejspíš právě proto to prostě funguje. Kianě Madeiře ty drsoňky prostě sedí!

Úřad kouzelnických záležitostí (2018) (seriál) odpad!

Vlastně jsem to zapnul jen kvůli tomu, že tomu dal Netflix do názvu font HP. A já měl nějakou nostalgickou, tak jsem si řekl, že to zkusím. A záhy jsem to radši vypnul, protože tohle.. nezachránila ani napodobenina HP hudby. Je to tak trochu průšvih, pokud už vám bylo více než deset let.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Tak trochu víc dívčí, o dost lacinější verze Harryho Pottera, kde je postavám těžké věřit, že jsou takové, jaké se snaží prezentovat. Vlastně je těžké uvěřit všechno, nejen postavy, ale i příběh, kulisy.. Koukatelné je to snad jen kvůli hlavní hrdince, zrzavé vile, která ráda roz/za/pálí všechno kolem sebe. Ale na rozdíl od HP a WizardingWorld zřejmě nejsem pro tvůrce víl cílovou skupinou.

Život je večírek (2018)

Mohla to být zase jedna z těch lepších univerzitních komedií. Ale není, ne kvůli zápletce, ne kvůli vtipům, ale protože Melissa McCarthy je tentokrát tak špatná jako pravopis ARI50, který zřejmě zahodil i tu poslední šanci, aby se naučil náš jazyk. Přitom víme, že Melissa hrát uvěřitelné postavy umí, jen ne tentokrát; je jí až přespříliš.

Pouze zvěř (2019)

Ponurá zimní atmosféra, únavně pomalé tempo a zmatečný způsob vyprávění začne dávat smysl až někdy za půlkou filmu, kdy se kruh příběhů jednotlivých postav začne uzavírat. Pak srdíčko diváka konečně zaplesá. Příběhy i postavy jsou zajímavé, každé jiné, dost na to, aby o každém z nich mohl být samostatný film. Přesto mají tolik společného..

Like House (2021) (pořad) odpad!

Mám rád reality-show, skvěle si u nich odpočinu. Jenže to co dělá reality-show zábavnou, zde produkce totálně zničila. Že neznám žádného z rádoby influencerů mě ani tak nevadí, že jsou nezajímavý a naprosto plochý už mě vadí celkem dost. Že se o víkendu nenatáčí a pouští je tedy domů, znamená jen to, že nenastane žádná ponorka. Naprosto zbytečné zaměření se na lajky a dislajky, má člověk pocit, že se tam vůbec nic neděje. A ono taky ne, jelikož lajkové hodnocení je tu snad totálně zbytečné, nevyhazuje se, úkoly jsou hloupé a ani účinkující neví za co hodnotit své spolubydlící. Na druhou stranu je potřeba se na to dívat z úhlu, že jde o show pro děti, proto je vysílána v pět odpoledne, za účelem natáhnout dečka k televizi a vlastně i proto byl výběr takových účinkujících — a z tohohle (dětského) úhlu mě asi nejvíc překvapuje, jak může každý díl zobrazovat tolik alkoholu.

Hezké vstávání (2010)

Že komedie, a zvláště pak romantické komedie, nejsou na ČSFD oblíbené, jsem si už zvykl. A prostě zdejší hodnocení těchto žánrů beru s velkou rezervou. Tentokrát mě ale trochu celkem nízké hodnocení překvapuje, protože už vážně nevím, co byste chtěli. Rachel McAdams je zde úchvatně energická, pozitivní a zábavná, ale na rozdíl od jiných romantických komedií, není zde v centru dění její vznikající vztah, ani žádný milostný trojúhelník, nýbrž její láska k profesi producenta. Film je celkově živý a ani na chvíli neztrácí ze svého tempa. Jestli má komedie za cíl pobavit a zpříjemnit odpoledne, tak se to tomuhle počinu podařilo velmi dobře.

Goldbergovi (2013) (seriál)

Chvíli mi trvalo, než jsem přišel tomuhle seriálu na chuť. Důvodem byl hlavně Troy Gentile (Barry), který mi v drtivém množství záběrů přišel sjetý. Postupně jsem si však oblíbil jiné postavy; Adama, který mi připomínal mě v dětství, nebo třeba Ericu, na kterou se (na rozdíl od Barryho) příjemně dívá. Přestože je seriál celkem potrhlý a prazvláštní, dětští herci nejsou ve skutečnosti vůbec špatní a nakonec je to celkem pohodové koukání.

Jak se dělá vražda (2020)

Když je Film o filmu asi tak 36x lepší, zajímavější, než skutečný film.

Poslední plavba (2021)

Na rozdíl od Djokera, jsem celkem rád, že si lidé natáčeli "opravdu všechno", díky čemuž jsme se mohli podívat přímo do centra dění na Diamonds Princess. Dříve, než podle toho natočí dalších šest filmů a Bruce Willis nechá vybouchnout rubínovou palubu.