Proč nejsem na Facebooku (2014)

Dobře se bavím, když konečně někdo opravdu ukáželidem, jak hloupě se kolikrát na Facebooku chovají. Přínos dokumentu celkověnic moc, ale zábavanad dnešní dobou super.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Hezke a i poutavé pojetí jinak známého příběhu. Film mi celkem rychle utekla a nezdá se, že by se dostavila hluchá, nudnější místa. Přesto však nejsem velký příznivce pohádek, takže přímo můj šálek čaje to nebyl.

Malý Manhattan (2005)

Myslim, ze se vzpominky na prvni lasku moc precenuji, nic to vsak nemeni na tom, jak ohromne mily a roztomily film tohle je. Trapnosti to nedycha, od klise si nechava dobry odstup, pribej je jednoduchy ale mile koukatelny. Co vic, ocekavane to nebylo, ale ten usmev mi to do tvare vloudilo hodnekrat :)

Dánská dívka (2015)

Myslím, že nejeden transgender se při tomto filmu musel stydět za to, jak jej vykreslují. To je právě to, co mi na filmu vadilo nejvíc - úžasný výkon Vikander zastínil nezáživný film s minimem emocí a naprosto děsivým, pro určitou skupinu lidí i urážlivým příběhem, který představuje transsexualitu jako fetiš. Sobecký schizofrenní transvestita, kterému se punčošky zalíbí natolik, že najednou přijde na to, že se vlastně cítí být ženou. A to je obrázek transsexuality? Ale kdeže! Ani za mák mi ho nebylo líto, zato obětavé milující manželky ano (ne proto, že se z manžela stává žena, ale jakým způsobem se k tomu její manžel staví), jen nechápu jak někdo může tak milovat někoho tak sobeckého. Jelikož je pro mě však příběh ve filmu to nejdůležitější a budu se držet fráze "film se špatným příběhem zůstává špatným filmem", řemeslná práce a skvělé herecké výkony to dotáhnou max do průměru tří hvězd, víc ani trochu.

Hotel pro psy (2009)

Odpad to sice není, ale do průměrného hodnocení v rámci jiných filmů to má ještě hodně daleko. Když si ale vezmu cílovou skupinu dětského filmu, tak to ten průměr asi i je - však je to stejné jako 1058 stejně zaměřených filmů. Hlavní hrdinové - děti s nějakým postranním příběhem (hledání pěstounů), co svou kreativitou se pro něco dětsky nadchnou (budeme se starat o všechna opuštěná psiska z okolí), pokračuje to až v megalomanských rozměrech, objeví se zlý dospělák (chytači psů z útulku, policie), na malou chvilku dečka všechny přechytračí, pak se objeví jeden z těch dobrých dospěláků co se za ně postaví (sociální pracovník) a končí to naivním happyendem kdy vše dobře dopadne (psí hotel v podobě těch nejlepších hotelů pro lidi, sociální pracovník adoptuje děti)..

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Bez Avady, bez Crucia, ale zato se spoustou Reparo. I tentokrát Yates ukázal, že jestli se mohlo stát kouzelnickému světu J.K. něco dobrého, pak je to ta chvíle kdy se chopil režie (tehdy ještě příběhů Pottera). Jestli se ale stejnému světu mohlo stát něco špatného, pak je to dělat film dle “encyklopedické” knihy a dosadit tam typický americkou zápletku. Tak či onak je vlastně hezké, že tenhle pro mě sympatický kouzelnický svět jde dál i v jiném podání. A právě proto tomu tu čtvrtou hvězdičku dám s radostí.

Paintball (2009)

Už mě nějak vadí tyhle rádoby živé kamery, které většinou jsou z pohledu jedné nebo více postav. A ještě víc mi vadí když jsou z pohledu třetí strany, tzv.nikoho, kdy absolutně nechápu proč. Respektive chápu - aby zastínily ten slabý zbytek. K tomu přidejte nesympatické postavy, amatérské výkony, debilní dialogy a nezachrání to ani tak super hra jako je paintball.

Obamův odkaz (2017) (TV film)

Celý dokument na mě působil jako těžký průřez důležitých okamžiků úřadu Baracka Obamy. A ač mi dnes už bylo jasné jaký je dopad zvolení Donalda Trumpa na ObamaCare, tak konec dokumentu v podobě jakési opožděné prezidentské kampaně "antiTrump" mě překvapil. Budoucnost se jistě bude na Obamu dost ohlížet, pak si nemyslím, že takový konec byl zapotřebí a dokument o něco sráží dolů - minimálně tady o jednu hvězdičku dolů.

Malý princ (2015)

Očekávání od filmového Malého prince bylo asi dosti jiné, rozhodně pak u mě. Kniha si prostě takovouhle moderní adaptaci rozhodně nezasloužila. Ale jako kladnou věc beru fakt, že tento nešťastný film neubere od čtenářů úžasné knihy.

Jak kluk potkal holku (2014)

Film s tak pohodovou atmosférou, hereckou přirozeností, různorodostí postav a jejich samotných příběhů a ještě k tomu s ne dramatickým pojetím tématu transgender. To na mne tentokrát působilo hodně reálně a ne životu vzdálené či příliš dramatické. Ač závěr filmu již byl typicky americkým happyendem, tato romantická komedie se svým vtipem, přirozeností i velmi smutnými částmi určitě zařadí mezi ty v mém žebříčku lepší. Navíc Ricky (Michelle Hendley) je naprosto super!