Vzkaz v láhvi (1999)

Utahaný převážně nudný ukecaný romantický film. Dojemné scény vůbec nedojímají. Snad jen to, že film nekončí tradičním happyendem, je plus.

Vyvolený (2000)

Po shlédnutí mám poněkud rozporuplné pocity. Nápad a myšlenka filmu jsou zajímavé. Z větší části je film opravdu kvalitní, co se týče zápletky, postav... je skutečně lidský. Působí opravdově. O to víc pak bolí, když několik scén působí jakoby by byly z úplně jiného filmu (na úrovni filmů jako je Komando). A také nemám rád dramaturgické nastavování. Osobně by se mi snímek líbil mnohem mnohem více, když by pokračoval na stejné vlně, na které začal. Vzhledem k tomu, že nechci psát žádný spoiler, nebudu konkrétní.

Válka světů (2005)

Film nabízí špičkový prožitek invaze agresivní mimozemské civilizace, plánované miliony let. Opravdu máte pocit, že je to skutečné a vy sami jste na špatném místě ve špatnou dobu. Vejráte na plátno v němém úžasu že si ani nevšimnete velké spousty nelogičností, kterými je film prošpikován... bohužel. Začátek filmu je opravdu uchvacující, řekl bych, po všech stránkách. Netradičně se vše točí kolem jedné rodiny - toto dělá film skutečně zajímavým. Bohužel (opět) trend je sestupný, co se týče vývoje postav a napětí - velká škoda. A to vše ještě kazí mdlý závěr. Přesto přese všechno 4* :)

King Kong (2005)

Ač je zápletka příběhu vcelku jednoduchá, jde především o postavy a hlavně o film samotný. Není to nijak zvlášť náročné na sledování, vyjma začátku, který pozvolna představuje postavy, jejich postoje a vlastnosti a uvádí do děje. Je to opravdová radost sledovat tento film, který je po celou dobu doprovázen úžasnou hudbou Jamese N. Howarda. A i po skončení ve vás zůstane ještě dlouho... Peter Jackson si splnil svůj dětský sen. Který člověk má to štěstí?

Nadměrné maličkosti - Hypnóza (2005) (epizoda)

Především skvělá zábava. Výtlem! :)) Kvalitativně je film na úrovni Bad Taste od Petera Jacksona. Nenáročný děj se neustále posouvá, vyvíjí a nechybí ani zvraty. Supr!

Doblba! (2005)

Skvělé, netradiční. Připomnělo mi to podobně netradiční film Jedna ruka netleská, který však nebyl až tak ze života. Skvělé oživení českého filmu.

Kritický bod (2000) odpad!

Film, který obsahuje scény z jiného filmu - vykrádá je, je u mě odpad! Nestačil jsem se divit, chvíli jsem přemýšlel, jestli to třeba není nějaká parodie na Terminátora 2...

Divoká řeka, klidné moře (2004)

Tohle dílo se neodvažuji hodnotit. Absolutně jsem nepochopil smysl dialogů, asi nerozumím parabolám. Působí to jako verbální onanie. Záběrů je tam na 30min a jelikož film trvá hodinu, záběry se opakují, některé i 4x! Za celý film hovoří výše uvedený obsah. Z filmu jsem byl po shlédnutí úplně mimo :)

Vesnice (2004)

No rozhodně Vesnice není nic extra, v popředí tohoto filmu figuruje zpracování, tj. občas tam jsou pěkný záběry, nebo krátké scénky a hudba je vyvedená! Herecky zaujme jen Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix a Sigourney Weaver a ještě možná Adriena Brody za vyšinutýho chlapíka :) Jinak story je slabší, nic extra. Nevím koho chce tvůrce ještě strašit po tom, co vykecá původ kreatur. Napětí je budováno tradičně, dlouhými záběry, ve kterých není vidět to, co chceme znát :) V tomhle klasika. Sečteno podtrženo, z nudy se to vyhrabat dokázalo, nakonec to ušlo, takže za 3*

Pokoj mého syna (2001)

Film o rodičích, kterým zemře syn a sestře, které zemře bratr. O tom, co prožívají, vnitřní bolesti i o tom jak smrt ovlivnila jejich život. Silně emoční záležitost.