Avengers: Endgame (2019)

Vizuální nářez, dějový a akční shit festival zakončující jednu důležitou etapu komiksového filmu. Nebudu z toho srát, jenom proto, že je to pěkné a je to od Marvelu, protože vše co je teď od Marvelu je top, to jste přeci slyšeli, ne? Osobně moc nechápu až křečovité a vynucené zapojení všech okolo, protože kolikrát to vede akorát k neskutečnému bordelu, kdy vlastně ani vy sami nevíte, proč se děje zrovna tohle tak, jak se to děje. Např. Marvelka se tam objeví 2x - poprvé proto, aby si pohonilo ego nad vyslechnutím její důležitosti; podruhé proto, aby potom, co několikrát prolétne skrz tuny železa mimozemské lodi jako by nic, byla složena jednou fackou od Thanose, který tu rukavici nemá ani nasazenou! Z filmu je navíc hrozně cítit to, že cestováním v čase vykrádá akorát sám sebe. Ve finále je tam toho tolik, že i obyčejný divák nenadšený do lámání časových os se musí ptát sám sebe "a jak je možné, že to je takhle, když..?" Abych to shrnul, asi jsem spíše zklamaný. Thanos měl pravdu - už se do toho nemělo dál šťourat, a všichni mohli jít spokojeně dál.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Nutno zmínit, že jsem čekal o hodně větší průser. Film mě docela bavil, i když jsem teda měl neustále pocit, že na něco čekám, a že se potom bude dít i něco mimo park. Jednotlivé atrakce moc nápadité nebyly, ale zapojení vedlejších postav bylo top (myslím například ty "follow me" kids). Jako u každého béčka je na místě zanalyzovat i chování hlavních postav, jelikož bez toho by to zkrátka nebylo ono a prostor tu opět je, takže - vrah má klasicky nadpřirozené schopnosti a teens se chovají jako kreténi. V tomto film nijak nevybočuje. Opět je tu mix všech národů a barev kůže, akorát se umírá ve více "community friendly" pořadí; na druhou stranu ale není problém s asiatem nebo černoškou udělat pořádný krvavý kolotoč. Za to palec nahoru. Konec potěšil, na případnou dvojku se podívám.

Úsvit mrtvých (1978)

Pokud si s třicítkou na krku, po téměř dvou desetiletích odkojení na všemožných hororech kategorií "mástrpís" i "odpadní sračka" pustím 40 let starý film, asi by se musel stát velký zázrak, aby mě to nadchlo. Jsem bohužel oddaný spíše verzi z roku 2004, kterou považuji za jeden z nejlepších zombie hororů vůbec. Toto mě opravdu nenadchlo, a je docela škoda, že jsem k tomu nepřišel dřív. V té době to muselo být fakt něco.

Noční můra v Elm Street (1984)

Jelikož jsem hororový fajnšmekr, co už něco viděl, tak mě jen tak něco nedokáže překvapit. Alespoň ne pozitivně. Ale když jsem si během letošní okurkové sezóny (rozuměj "dneska točí samé sračky") pustil toto, tak jsem byl velice mile překvapen. Těžko uvěřit, že s těmi efekty je to 35 let starý. Fakt jsem si šmakoval a sere mě pouze jediná věc - že jsem to neviděl jako malý fracek, kterého by to ještě donutilo přes usnutím kouknout pod postel. Lahoda.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Třetí sérii nejvíc škodí to, že je to "Stranger Things". Chceme více upside down, a to jsme bohužel nedostali. Dostali jsme ale parádní akční kriminální komedii. V tom dokáže seriál pořád válet. Osmdesátkový feeling, především skrze hudbu, je pořád dokonalý. Do vařící vody tvůrci přichodili několik skvělých nových postav (prodavačka zmrzky, Alexej), takže to pořád nenudí a je tam spoustu nápaditých scén a situací, které jsem hrozně rád viděl (sauna, nemocnice, stav na drogách, scéna odjíždějícího Alexeje, Neverending story apod.). Co ale tomu neodpustím je to, že jsme od Stranger Things dostali pouze jednoho Demogogrona a v podstatě žádný výlet na druhou stranu. Vcelku mě to bavilo a nemyslím si, že by to byl nějaký průser, takže doufám v pokračování, protože "něco" je lepší než "nic".

Pustina (2016) (seriál)

Že českou tvorbu příliš nemusím, tak tady jsem se kvůli Duškovi nechal ukecat. A nutno podotknout, že rozhodně nelituji. Dokonalá pochmurná atmosféra a ztvárnění wastelandu mě dokázali udržet až do konce. Chování postav je zde docela smíšené a vzhledem k okolnostem, které se okolo nich dějí, občas až nepochopitelné. Pár lidí mě hereckými výkony sralo (paradoxně asi nejvíc Dušek), ale těch 8 hodin má hlavu a docela i patu, takže to nezajede do nudy a mnohé se dá odpustit.

My (2019)

Jelikož mě příliš nezaujal ani předchozí Uteč, tak jen stěží hledám nějaká pozitiva tady. Původní avizovaná myšlenka mě dost zaujala, takže jsem filmu dával šanci - střetnutí se svým temnějším "já" je zajímavý námět, který ale bohužel zabalením do tohoto nenápaditého kabátu nepůsobí úplně dobře a ve finále je z toho jen černošská komedie s obrovsným množstvím předvídatelna, klišé, nelogičnosti a celkové otravy diváka.

John Wick 3 (2019)

Je až s podivem, že i v dnešní době má akční žánr stále čím překvapit. Jednotlivé nakládačky jsou stylové, nápadité, šokující, vtipné a kolikrát i absurdní. Od plného počtu mě odrazuje pouze to, že pocit nekonečné blaženosti cítím spíše pouze jenom z první půlky filmu a po ní následuje docela velká díra zakončená něčím, co v mých očích jede spíše na kvantitu, než na kvalitu a originalitu první půlky. I tak se ale jedná o skvělý počin, Keanu je opět úžasný poker face, dogové jsou příjemným osvěžením, stejně jako větší využití jedné vedlejší postavy z předchozích dílů. Scénář je občas až absurdní, ale dokonalá kamera a celková kompozice akčních scén z toho dělají mnohem víc, než béčkový blockbuster.

Úplně debilní zprávy (2018) (pořad) odpad!

Toho hypu za příslib jsem se účastnil taky, takže se trochu cítím jak čurák. Ale stejně je to sračka.

He's Out There (2018)

Za mě v pohodě. Snaží se to být originální a chvilkama to tomu docela i jde. Režie ví, že chlap se sekerou v zádech by se do vendety už pouštět neměl; že auta zase tak často v nevhodnou chvilku závadu nemají, a nebo třeba to, že vrahem nemusí být vždycky ten vidlák, který zná rajon jak svoje boty. Potěší i vysvětlení kdo, a proč to dělá dělá. Trochu mě tam sraly ty teleportační schopnosti, ale to je asi normální. Co mě ale určitě nepotěšilo byla ta shitty kamera.