Dogville (2003)

Tahle forma zpracování mi popravdě řečeno zrovna moc nevoní, trvalo mi půl filmu, než jsem si na tuhle zvláštnost vůbec zvykl, přestal kroutit hlavou a konečně se s ní zžil. Ale i když mě to skoro vůbec nebavilo a já se pořád snažil pochopit, cože je na tom tak zajímavýho a opěvováníhodnýho, nedokázal jsem se od toho odpoutat. V druhý půlce filmu se to ale všechno rozhejbe a začne to bejt vážně pohlcující, aby mě to nakonec totálně dostalo do kolen a rozpačitej dojem, kterej jsem z toho včera měl, se ve mě přes noc rozležel a dozrál i přes mě nelíbivý zpracováni v celkem solidní, emocionálně našláplej filmovej zážitek. 75%.

Rivalové (2013)

Tyhle závodnický snímky mě nijak zvlášť neberou, ale musim uznat, ze i když až napodruhý, tohle mě bavilo skoro tak jako koncepčně podobný, o dost hůř hodnocený, pro mě ale i tak zajímavější a poutavější Bouřlivé bny. 78%.

Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou filmem, kterej má všechno co má mít. Od dokonalýho scénáře a režie, přes výbornou vyváženost příběhu, obsazení se skvělými hereckými výkony, hudební doprovod až po největší plusy, kterýma jsou úžasnej humor a nostalgická atmosféra provoněná duchem Vánoc. Prostě paráda! 98%.

Chlapectví (2014)

Výjimečný? Jenom tim nápadem zachytit reálných dvanáct let a pozorovat, jak se ta skvadra ne zrovna moc sympatických herců za ty roky mění. Zajímavý? Neřekl bych. Synonynem tohohle filmu jsou spíš nepoutavost a fádnost. Nechápu nominaci za scénář. Dlouhý? Tak to každopádně. Bylo utrpení to dokoukat. Pro mě zkrátka film o hovně a po velkým natěšení se dostavilo jen velký zklamání a pruda. 40%.

Frajer Luke (1967)

Tak ti nevim. Moc nerozumím tomu, co vede lidi k tomu takovejdle film posílat do nejlepší stovky. Zajímalo by mě všeobecný hodnocení, kdyby tu byla místo Pavla Nováka v hlavní roli nějaká míň profláklá persona. Vždyť je to přece celý tak obyčejný. Od prostoduchosti příběhu, nevalnýho a nevyvýjejícího se tempa, až po většinu hereckých výkonů. Celej děj se nese v duchu hloupoučkých sázek, dětinsky nepromyšlených útěků a hlavně vzhlížení k vězeňskýmu macho muklovi, kterej si svý božství zaslouží tím, že zcháluje 50 vajec. Ta scéna je mimochodem to nejlepší z celýho filmu, kterej mi jinak přijde jen lehce nadprůměrnej a to ke všemu jen nejspíš proto, že mám pro vězeňský filmy slabost. Jinak bych šel s hodnocením asi ještě níž. 65%.

Knoflíkáři (1997)

Svým způsobem zajímavá a originální smotanina s výborným soudtrackem, kde je sice pár úsměvných okamžiků, ale celkově mě to spíš nudilo než bavilo. 65%.

Vratné lahve (2007)

Moc příjemná záležitost, kterou si nikdy nenechám ujít. Že film ze života spíš postarší generace nadchl mě, chápu, ale že jím byl nadšenej i můj pubertální syn, českými filmy obvykle opovrhující, tak to čumim. Možná to ještě není zas tak ztracená generace...anebo opravdu skvělej film. 86%.

Oheň (1991)

Po technický stránce dost slušně zpracovaný. Russela a DeNira mám rád, Baldwin mi tam dost vadil, ale to je muj osobní problém. Nikterak výraznej příběh a vzhledem k tématu kupodivu ani žádný silný momenty, což je škoda, přesto ale poutavý a příjemně koukatelný. 75%.

Ženich na útěku (1999)

Tenhle film mám hodně rád. Skvělý obsazení, slušnej scénář, příjemnej romantickej náboj a hlavně spousta zábavných momentů plných chlapsky mládeneckýho a mě hodně blízkýho humoru. Proto moc dobře nechápu to hodnocení tady. 80%.

Mrazík (1964)

Absolutní ruská klasika, který múže nedat pět hvězd jenom z principu zapřísáhlej nepřítel Svazu, nebo zarytej pozérskej antikomouš. 95%.