Jak svět přichází o básníky (1982)

Výborný rozjezd legendárních básníků. Dokonale vybrané postavy a inteligentním humorem napěchované dialogy dělají z téhle komedie o dvou umělecky aktivních studentech skvělou a vkusnou zábavu nejen pro umělecky aktivní studenty, ale i pro všechny milovníky téhle poctivé, předlistopadové, avšak režimem netknuté české filmové tvorby. Poprvé hurá! 85%.

Smrt jí sluší (1992)

Skvěle obsazená i zahraná ústřední trojka, slušný a originální scénář a dost průlomové vizuální efekty. Asi bych měl být spokojený, ale bohužel nejsem. Vlastně ani nevím proč, ale tenhle film je mi prostě nesympatický. 55%.

Já, robot (2004)

Myslim, že už před těmi čtrnácti lety se tvůrcům docela dobře povedla vystihnout doba v roce 35. Nepřehnané a nepřeplácané vším možným lítacím, v podobných filmech doplněné dalšími nereálnými technologiemi, galaktickou módou a směšnými účesy. Skvěle vizuálně zpracovaný film, který pro svou absenci humoru dává divákovi prostor užít si naplno skvělý námět a snad se i trochu zamyslet. To bych ale raději moc nepřeháněl, poněvadž by to mohlo v citlivějších osobách a konspiračních rejpalech vzbudit v lepším případě pocity strachu, v tom horším stavy deprese a paniky z nepříliš světlé, přetechnizované budoucnosti ;-). 90%.

Anděl na horách (1955)

"Skáču dobře, skáču rád!" Ješte povedenější brániční masáž než v Jezerce. Mnohem míň agitační a i když mám o dost radši léto, tahle zimní a poctivě zasněžená atmosféra na mě působí skoro až opojně. K tomu Gusta opět řádí na sto procent, takže co dodat? Snad jen to, že už se těším na Vánoce, až se na to znova juknu. 90%.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Asylum mi opět nepřineslo to, co jsem očekával, ale to, že šílenství nepřišlo ve formě běsnících pacošů, ale z opačné strany v podobě toho nejzvrácenějšho zla je rozhodně trefa do černýho. Hned první díl rozehrává sérii na plnej knedlík, aby pak lehce zvolnila a jela si to svý skoro až do konce, kde to v samotném závěru místo očekávaného strhujícího finále bohužel ještě trochu poupadá. To lehce zvolnila bych měl dát do uvozovek, protože lehce zvolnit z totálně masakrálního prvního dílu znamená mít furt pořádný grády. Už to není taková typicky hororová duchařina jako první řada, teď už je to silně atmosférická vražedná realita z blázince, kde se sice ještě nějaká ta mystika najde,ale kde hlavně půlka bláznů vůbec blázni nejsou, což dává příběhu ne zrovna příjemnou pachuť zoufalství a beznaděje a zvrhlosti a psychické i fyzické mučení je tu na denním pořádku. Prostě klasická představa ústavu hrůzy, kterou má v hlavě asi většina z nás. Těžko srovnávat hrušky a jabka, každý z nich má jinou chuť, přesto mi ale tahle šílenost šmakovala ještě o ždibec víc než předchozí řada. 90%.

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Na pár sérií s Cejnarem jsem se díval asi z 50% a to fakt rád. Tyhle věci mě vždycky zajimaly a jeho moderování mělo vtip a říz. Když ho vystřídala Něrgešová, přestal jsem se na to koukat. Její osoba s dost trapným projevem mě vyloženě sr**a a to že po americkém vzoru začali půl stopáže každého dílu řešit tragické osudy účastníků proměny ještě víc. Teď Kubelková sice lepší, ale kostra pořadu se bohužel nezměnila. Přeměny většinou lepší než horši, záleží na designérech, ale ve srovnání s ČT na podstatně vyšší úrovni vždycky. Rozdíly v řadách jsou velké, těžko hodnotit, takže průměr. Cejnar 80, Něrgešová 20, Kubelková 30. Celkově tedy 43%.

Štěstí ve hře (2007)

Jako jsem se nikdy nezajímal o pravidla americkýho fotbalu, nebo nepátral po tom, jak se hrajou šachy, tak i při sledování tohohle filmu jsem neměl ani páru o tom, co se děje u stolu. Možná proto nemůžu docenit kvality filmu, protože mi tam chybělo to napětí ze hry co jsem čekal, ale možná mi chybělo proto, že tam vůbec nebylo. Ať už je to tak či onak a já čekal něco trochu víc, koukat se na to určitě dalo. 60%.

Ať žijí duchové! (1977)

Jedna z nejlepších dětských komedií, kterou jsem žral jak za hlubokýho totálu, když nebyly vídea a my na ni museli čekat třeba dva roky, tak i v pozdějších letech z důvodů nejen nostalgických, ale i proto, že je to vážně klasa. Úvodní strašidelnou scénu provázenou výbornou "Braši, braši" jsem miloval nejvic, kultovní "Hajný je lesa pán", ale i ostatní chytlavé uhlířovky, výborní dospělí a přirození dětští herci, skvělá dobrodružněpohádková atmosféra se silným pozitivním nábojem a jediný product placement, který neprudí, ale potěší. 92%.

Policajt ze školky (1990)

Arnold určitě patří spíš do akčního žánru, o tom není pochyb, ale tyhle jeho odskoky do komediální sféry vůbec nejsou krokem do prázdna .Role citově neohrabaných muskulátorů mu fakt sednou a filmy jako Dvojčata, Junior, Rolničky nebo právě Policajt ze školky určitě patří do chlívečku slušného nadprůměru. 65%.

Probudím se včera (2012)

Cestování v čase jako námět filmu většinou funguje, je třeba ho ale dobře zpracovat. Tady se to povedlo bohužel jen průměrně, takže obrovský potenciál přišel vniveč. Jinak pro tyhle návratovky mám slabost, obzvlášť pokud se to týká doby, kterou si pamatuju. Mádl dobrej, Skopal výbornej, pár scén, třeba ty se sportkou a tuzexem jakbysmet. Chopit se toho například retrodvojka Jarchovský s Hřebejkem, měli bysme tu možná pecku typu Návrat do budoucnosti. Ale atmosféra jinak dobrá, jen škoda té nedotaženosti. 65%.