Tiché místo (2018)

I když to může působit jako kříženec Války světů a Znamení, rozhodně se tomu nedá upřít notná dávka originality. Tiché místo je neskutečně napínavá, nervy drásající, posmutnělá podívaná s minimem dialogů, který dává naopak prostor vyniknout výborně děsivýmu hudebnímu pozadí, respektive popředí a pro mě je to každopádně hodně milý překvapení. 84%.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Série stabilní jak britská libra. Akční scény jsou sice místy až na hranici science fiction, ale na to sere pes, protože jsou zkrátka a dobře fakt výborný a celkovej dojem z filmu určitě nezkazí. Za velkej bonus tu navíc považuju přirozeně fešnou a rajcoidní Rebeccu, ze který jsem fakt nemoh spustit oči. 88%.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Velká svižná akce přesně podle mýho gusta. Výborný záběry, napínavý scény, hustý hi-tech vychytávky, jedna luxusní destinace střídá druhou. Cruise klasicky výbornej, Renner se mi tu mimořádně taky líbí, o čičině Patton ani nemluvě. A i když adrenalinovej vrchol filmu nastává už v Dubaji, s nadávkováním děje nemám sebemenší problém. Na to, že je to čtvrtej díl, tak se MI pořád drží skvěle. 85%.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Neuvěřitelný, co tenhle chlap u toho grilu všechno dokáže a ještě pobaví. Vrchol mojeho grilovacího kulinaření začíná klobásou a končí třema druhama masa na jeden způsob, takže nezbejvá než koukat, slintat a závidět, protože než se dostanu k akci, už si z toho nic nepamatuju a abych si po pěti vysoslých šlahounech v pergole listoval na iprima.cz nebo kde, jakže to vlastně bylo, tak na to jsem moc línej. Takže mi nakonec nezbejvá, než opět hurá do klobás. Ale pořad opravdu výbornej. 85%.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tomuhle Marvelu jsem trochu křivdil a nikdy ho moc nedocenil, ale měls pravdu Filipe, vážně patří mezi ty hodně dobrý. Je to taková tichá, skromně se tvářící a vyspělá pecka, která vyniká hlavně výbornýma akčníma a bojovýma scénama za doprovodu parádní hudby. Takže kapitáne, omlouvám se, máš to za pět. 90%.

Mission: Impossible III (2006)

Po ne moc zdařilý dvojce se třetí díl vrací zpátky do původního levelu a jedničku dokonce ještě předčívá. Trošku jednodušší scénář, kde už nejde jenom o státní záležitosti, ale půlka filmu je o záchraně Tomovo starý díky skoro nepolevující akci hodně snadno odpustíme. Myslel jsem, že už to půjde jenom z kopce, ale to jsem se šeredně přepočítal. Díky Bohu. 90%

Pějme píseň dohola (1990)

Na ROH pionýráky jsem jezdil a byly to ty nejlepší prázdniny co jsem tenkrát zažíval, tak jsem čekal, že ve mě tenhle film bude vzbuzovat spoustu sladkých vzpomínek. Místo toho mě nebavil, nudil a místy skoro až sral a to hlavně díky těm 90% dospělých i dětských herců, co byli vyloženě tragický a už tak zpackanej scénář dovršovala kopice nemastně neslaných a zdlouhavých scén o hovně. Tenhle typ fimů mám celkem rád, ale tohle bylo vážně přes čáru. Takže jen za nádech tenkrátní doby, Chalupu a Stracha 40%.

Lucie, postrach ulice (1983)

Dodnes si pamatuju, jak jsem si uplácal vlastní Friedrichy. Už od malička jsem byl šikula , takže nebyli tak tragický jako ty Osvaldovo, pro mě byli tenkrát k nerozeznání od těch filmových. Jen jsem neměl novou pastelínu a vytvořil jsem je z tý za ty roky používaný, ze všech barev smíchaný, velký tvrdý, šedivý hroudy:-). Jo, byl jsem to tenkrát nenáročné a šetřivé robátko. Ale žádnej blbec, s tím, že mi obživnou jsem nikdy nepočítal;-). 85%.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Pro mě rozhodně nejlepší z Mayovek. Tyhle filmy jsou úžasný v tom, že oproti většině ostatních indiánek a kovbojek jsou stravitelný jak pro dospělý, tak pro ty nejmenší a to hlavně proto, že jsou nějak tak pozitivnějc laděný, pestřejší, barevnější a tak krásně naivní.Až na ty směšný indiánský paruky se to opravdu povedlo. 90%.

Město andělů (1998)

Město andělů jsem měl dlouhý roky na špičce tohohle smutně romantickotragickýho žánru, i když musim přiznat, že už jsem ho trošku přežranej, takže si dám tak 10, 15 let pauzu a bude zas jak novej. Vlastně ještě lepší, přibude nostalgická složka. 82%.