• Krátkometrážní

Úsměvem ke štěstí (2007)

nečekané a náhlé vyplavení moře serotoninu, a to díky tomuhle kraťasu! koňská dávka optimismu, skvělé muziky, báječné pointy... pecka peckovatá ze všech nejpeckovatější, povinná záležitost pro všechny, kdo zrovna nemají úsměv na tváři, ale i pro ty, co si ho chtějí pro jistotu potvrdit... 100%

Krtek ve městě (1982)

biocentrický ekoteroristický kraťas, který mi přišel paradoxně únavně dlouhý... patrně proto, že nejsem zrovna cílová skupina... ale myšlenka je asi v jádru ok. 60%

Muž, který sázel stromy (1987)

to je poezie, vážení... věrná adaptace knižní předlohy (kterou jsem, překvapivě, ANO, četl), vhodně zvolený hlas, báááječná animace, prostě krááásnýýý, náááádherný!!! 100%

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

parádní kombinace šikovných modelínoplácačů a hudbovymýšlečů spolu s vláčkovou scénou je prostě geniální :-) 90%

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

jak uplácat z kusu modelíny kouzelný krátkometrážní příběh evidentně vědí nejlépe ze všech britové. 95% od bezmála dvou tisíc diváků hovoří za vše a mně nezbývá než zopakovat všechny superlativy o propracovanosti mimiky, zábavném ději, salvě vtipu a ve stoje tleskat. 90%

Machete (2010)

ano, ano, ano! můj filmový sen, který jsem snil od shlédnutí traileru, se stal skutečností! démonsky krutohustej týpek sypající na záporňáky krom projektilů i slušnou dávku hlášek, vykouzlil zábavnou řežbu jako mávnutím kouzelné strunové sekačky od mountfieldu... nechybí ani trocha erotiky, ale hlavně notná dávka vtipu a nadsázky... jednoduše parodie na sebe sama a žánr vůbec... super oldskůlovej look dodává mačetám ještě větší ostrost a já prostě nemůžu jít pod 90%. [1. wayFUCKý HD FEST]

Doktor Smrt (2010) (TV film)

slušné morální balancování nenechá člověka nevtaženým do děje, naopak ho celou dlouhou dvouačtvrthodinu nenechá vydechnout a říká neustále: "Mysli, mysli, mysli, mysli, mysli, mysli, mysli!"... to se nakonec ukázalo v mých očích trochu na škodu. nicméně i díky skvělým hereckým výkonům a vysoké autenticitě jde o výjimečný film, který by si zasloužil uvedení do kin. 80% [1. wayFUCKý HD FEST]

(K)lamač srdcí (2010)

on by to byl celkem originální, leckdy i vtipný snímek, nebýt nesympatické hlavní hrdinky a tradičně zvoranýho konce... no, co čekat od romantické komedie... přeslazenej scénář evidentně není dobrý na mezizubní prostory. 60% [1. wayFUCKý HD FEST]

Odpočítávání (2010)

jo, tak tohle se povedlo. u tohoto akčního snímku se nejedná pouze o tradiční bezduchou přehlídku krvavých scén, ale o malou psychologickou válku na pozadí velké hrozby... scény gradují jedna ve druhou a člověk jen dokáže kroutit hlavou nad tím, jak se pseudonejvyspělejší země světa je schopná uchýlit k primitivním způsobům výslechu, když jde opravdu do tuhého... inu ústava a právo je věc jedna, jaderná hrozba věc druhá... neúspěch je zde nemyslitelný. napětí a empatie provází diváka celým filmem a vyvrcholení je doslova brilantní. 80% [1. wayFUCKý HD FEST]

Čtyři lvi (2010)

tak tohle mi nesedlo... byť autenticky, pořád jen špatná, rozklepaná kamera; byť autenticky, pořád jen špatné a hloupé dialogy, prostě nadhodnocený britský "humor", který paradoxně zachraňuje ta nejautentičtější závěrečná nehumorná část. snímek plný kontrastů, pomatených a leckdy dost trapných scén. takovýto druh zábavy bych už asi zažít nechtěl. 50%. [1. wayFUCKý HD FEST]