Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Letos jsme se dočkali rovnou dvou sérií. Na začátku roku jsme dostali třetí a na úplný konec roku jsme dostali čtvrtou. Pro mě jako fanouška se jedná o splněný sen. A když do toho započítám i fakt, že dokázali za jeden rok natočit 4 a 5 sérii, tak se jako fanoušek nemůžu mít líp. Ale teď k 4 sérii. Ta potvrzuje jak úžasná tahle show je. Hlavní tvůrčí tým dokazuje, že jejich láska k sérii Karate Kid jde opravdu hodně znát na celém seriálu. Skvěle pracují s postavami a s nostalgií. Johnny a Daniel mají mezi sebou bezchybnou chemii a jejich společné scény tuto 4 sérii povyšuje na vyšší úroveň. Zabka a Macchio předvádějí perfektní výkony. Návrat Terryho Silvera, záporáka z třetího dílu Karate Kid se povedl na jedničku a herec Thomas Ian Griffith odvádí parádní práci. U mladých herců kraluje Tanner Buchanan ( Robby ), který mě na konci dostal. Ostatní jako je Xolo, Jacob, Mary, Peyton jsou skvělý. Závěrečný turnaj je zpracován dokonale. Žádné jiné finále z tohoto seriálu mě tolik nenaplňovalo. Každé finále jednotlivé série je úžasné ( 3 série má TOP závěr), ale 4 řada to posunula zase o kousek výš, až tomu nemůžu uvěřit. Turnaj je plný emocí, napětí, osudovosti, plný úžasných momentů. Při dvou momentů jsem měl slzy radosti, jak to bylo úžasné. Hudba je zase neskutečná a nebýt jí je tahle show o dost slabší. Ta hudba z toho dělá epickou show. Přitom je to pouhé karate, chápete karate! Wow. Na konci dostaneme nečekaný zvrat, který mi vyrazil dech. Budování na 5 sérii se povedlo na jedničku a já se už se nemůžu dočkat, co zase tahle show předvede. To co tahle show se mnou dělá je nepopsatelný pocit, zbožňuju to! Je dost pravděpodobné, že se 5 série dočkáme dřív, když už je dotočená. Doufám, že už v polovině roku. Jsem plný superlativ a nedokážu tady hledat chyby, je to skvělý. Cobra Kai patří mezi ty nejlepší seriály současnosti. Pro mě je to můj nejoblíbenější seriál co teď běží. Miluju to! 10/10

Cobra Kai - Vzestup (2021) (epizoda)

Obdivuji s jakou láskou tvůrci přistupují k tomuto seriálu. Jde opravdu vidět, že jsou fanoušci série Karate Kid. Finále opět parádní a hlavně pěkně osudové a napínavé. Dvakrát jsem měl slzy radosti z toho, jak úžasný tento seriál je. Husina mě, až do konce nepustila a neskutečně jsem si tohle finále užil. Turnaj byl zpracován excelentně. Závěrečný zvrat se scenáristům povedl, tohle jsem nečekal. Miluju s jakou péčí tvůrci pracují s postavami a jde to znát. Budování na 5 sérii nemá chybu. Jsem nadšený co scenáristé dělají a jak přistupují k celému seriálu. Takhle se to má dělat. P.S. 5 série je již dotočená a já doufám a očekávám, že se jí dočkáme již v polovině příštího roku. Jen tak dál :-)

Matrix Resurrections (2021)

Od začátku, kdy se psalo, že bude film meta, že Neo bude herní programátor, který dělá hry pro Warner Bros. v Matrixu, tak se přiznám, lákalo mě to strašně moc vidět. A k mému nepřekvapení přišli také rozporuplné recenze, kde jedni tento film vyzdvihují a druzí nenávidí. Já jsem po těch recenzí ten film chtěl ještě víc vidět a cítil jsem, že se mi film bude líbit. Líbil se mi nakonec film? ANO! Strašně se mi líbí jak si v první třetině filmu, dělají tvůrci srandu z hollywoodu a scény, kde vymýšlejí vývojáři videoher pokračování Matrix 4 mi přišli zábavné a strašně pravdivé. Páč takhle funguje hollywood. A ještě jedna podobná scéna, kde šéf řekne Thomasovi o tom, že Warner Bros. udělá pokračování, ať už s něma, nebo bez nich. Tahle scéna přesně parodovala realitu, kde sami Warner Bros. prohlásily, že pokračování by vzniklo, ať už s Lanou nebo bez ní. Otázka zní, čeho bychom se dočkali, kdyby to neměla Lana. Lana totiž sama přiznala a vlastně se tím netajila, že film natočila, jako vypořádání se se smrtí svých rodičů. Proto oživila Nea a Trinity. Celkově dějová linka s Neoem a Trinity na konci filmu je pěkně milostná a hodně se mi to líbilo.... byl jsem dokonce i trochu dojatý. Film, ale přepne v půlce filmu do klasického Matrix filmu a člověk si řekne, “na co tady teda byla ta meta první část?“ . Inu sám nevím, ale fungovalo to na mě dobře a ve chvíli, kdy se film přepne na ten klasický akční sci-fi, žral jsem ten film i s navijákem. Akční scény v tomto jsou bezpochyby nejslabší z celé série. Ono se není čemu divit, jelikož na filmu již nedělá choreograf akčních scén Woo-ping Yuen, který se staral také o kameru při akčních scénách ( nebo alespoň to jsem slyšel ). I přesto jsou akční scény dobré ( souboj Neo vs Smith opět super a zase jsem si jejich souboj užil jako u původní trilogie ). Kamera je blíž a je tady také více střihu, pořád je to ale dobře nasnímané a je to stále přehledné. Takže ti co na akční scény nadávají můžu jen říct – není to o akci, ale o příběhu, a když už na akci dojde, je na rozdíl od jiných hollywoodských bijáků kvalitní. Ve druhé polovině nám film pěkně vysvětlí, co se dělo po Revolutions, jak je na tom Sion. Samotné finále, kdy se Neo pokusí osvobodit Trinity je za mě skvělé a přiznám se, že jsem měl několik minut během sledování husinu. Z hereckého obsazení kraluje za mě Jonathan Groff, kterého jsem žral v každé scéně.... i přesto mi strašně chyběl Hugo Weaving. Keaunu a Carrie to samozřejmě tahají nahoru. Zbytek obsazení fajn a hlavně potěší fanoušky seriálu Sense8 velká část herců, jako je Max Riemelt a další. Vizuálně, záběrováním kamerou se mi film velice líbil. Šel jsem si pro 4 hvězdy a dostal jsem je. Nevím, jak na mě bude film působit na další a další zhlédnutí, ale teď jsem spokojený a klidně bych si dal rovnou celou novou trilogii. Jo, až takhle jsem spokojený :-D . 7,5/10

Osmý smysl (2015) (seriál)

Vizuální pecka od sester Wachowski, kteří po fiasku Jupiter vychází předvedli, že na to pořád mají. Seriál má skvěle napsané postavy, originální námět ( hlavní postavy zjistí, že se dokáží citově i duševně spojit s osmi lidmi z různých kout světa ). Sympatičtí herci, kteří ač nejsou nikterak známí, předvádějí skvěle přesvědčivé výkony. Škoda, že byl seriál zrušen po 2 sérii, potenciál tohle mělo velký. Sami tvůrci přiznali, že v plánu měli 5 sérii.  9/10 VÍCE ZDE

Shutter (2004)

Na Asijské horory se nedívám a celkově Asijskou kinematografii nevyhledávám. Ale o tomto hororu jsem poslouchal jenom samou chválu a řekl jsem si " Kurde tak já tomu dám šanci ". No a musím říct, že v dnešní době koukat na tento film je trochu smůla. Jelikož většina hororových scén se stala již rutinou u tohoto žánru a já nebyl příliš vyděšený, většinu věcí jsem čekal a proto mě to tolik nenadchlo. Ale... musím dát palec nahoru příběhu, který mě pohltil a bavil mě, až do finále, kde to pěkně vygraduje. Některé hororové scény, hlavně ta v místnosti s focením, kde zhasnou světla a jediné co vidíme jsou záblesky z foťáku, jsou skvělý. Nebo scéna s padělanými fotkami byla skvělá. Lekačky na mě bohužel nefungovali. Ale jak jsem řekl, příběh velice dobrý, finální vyvrcholení super, a já tomu nemůžu dát slabší jak 4 hvězdy, jelikož se jedná o kultovní horor. Divák, který se na to podívá v dnešní době, nejspíš nebude tolik nadšený. Ale i přesto jsem pozitivní s celkovým snímkem. 7/10

Pach krve (2021)

Ani jeden díl ze série Pach krve jsem neviděl a ani neplánuji. Nový Wrong Turn s touto sérií nemá nic společného a já se vlastně divím, že se takhle jmenuje. Stejně na tom bylo letos i nový Paranormal Activity. Wrong Turn má dobrý námět. Ve chvíli kdy se film dostane do lesa začne opravdu povedená hororová jízda a já byl nadšený, jak dobře to fungovalo. Sice tomu chyběly sympatičtější postavy, ale přišlo mi, že na poměry hororu, kde se partička mlaďochů vydává na výlet do lesa, se chovali poměrně rozumně/chápavě. Filmu nechybí i velká dávka brutality ( i když vám určitě mnozí řeknou, že by to možná chtělo ještě víc :-D ). Fanoušci hororů budou spokojeni. P.S. Na co rozhodně nezapomenu z tohoto filmu, tak je bezesporu scéna se soudem. Tam by se napětí dalo krájet. :-)    7/10

A House on the Bayou (2021)

Zajímavý horor, který má každou další minutou vydařenou atmosféru. Má to super twist a myšlenku. Bohužel největší problém filmu je, že je doslovný. Mělo si to zanechat to tajemno a neznámo, až do úplného konce.... těch posledních 5 minut tam být fakt nemuselo. Ale jinak, se za mě jedná o nadprůměrný horor, kde dojde na zajímavý zvraty. V letošním roce to řadím mezi ty lepší filmy v tomto žánru. Hodnocení mezi 6-7/10, musím ale dát 4 hvězdy, fakt jsem se bavil. :-)

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nejočekávanější komiksový film roku ( teda pro většinu lidí, pro mě to byla Snyderova verze Justice League ). No Way Home začíná tam, kde jsme naposledy viděli Petera v post-credit scéně z Far From Home a musím dát obrovský palec nahoru za tento úvod. Miluju když Marvelovka začíná se svým logem, ale místo klasické znělky slyšíme co se děje již v scéně v úvodu filmu. Příklad Infinity War. Celý úvod má úžasný spád a strašně se mi líbilo, jak Spidey lítal s MJ, vypadalo to fakt hodně dobře. Film jako takový má opravdu rychlé tempo a děje se tady hromada věcí, až si myslím, že diváci, kteří viděli jenom MCU Spider-Mana nebudou TAK nadšení, jako fanoušci, kteří vyrůstali na předchozích Spider filmech. Záporáci z předešlých dílů jsou zpátky, jak nám již prozradili trailery. Jak řekli samotní tvůrci, původně bylo v plánu, že nám ani ty záporáky neukáží v trailerech a spíše nás budou lákat na souboj Spideyho s Doctorem Strangem. A za sebe musím říct, ty vole! Kdyby tohle udělali a v kině bychom viděli starý známí záporáky, tak bych nejspíš ze samotné radosti vyletěl ze sedačky. Ale na druhou stranu chápu, že chtěli tvůrci větší hype na film, takže nám ukázali záporáky. K postavám: Spider-Man – Tom Holland odvádí v poslední době opravdu skvělou práci a dokazuje v jiných filmech, že není jenom Spider-Manem. V tomto filmu v několika emotivních scén, kde se musí spolehnout jenom na svoje výrazy, odvádí sakra dobrou práci. Samotná postava Spider-Mana mi u předchozích filmů tolik nepřirostla k srdci a neviděl jsem v něm tolik toho Petera Parkera. Ale No Way Home a vlastně jako celá trilogie o dospívání, a na konci tohoto filmu se z něho stane Ten Spider-Man/Peter Parker. Tento film má na Petera obrovský dopad a za to jsem strašně rád. Ed a MJ – ti jsou ve společných scénách s Peterem skvělý a jejich chemie je ukázková. Zamiloval jsem si je po zbytek filmu a když došlo na emoce, tak se přiznám, bylo mi jich líto. Zendaya a Jacob Batalon jsou perfektní. Doctor Octopus – Alfred Molina si po 15 letech zopakoval svoji ikonickou roli z do dnes nejlepšího Spider-Man filmu – Spider-Man 2 od Sama Raimiho. Ten má hned ve své první scéně skvělý souboj se Spideym, který je nápaditý a pěkně si pohrál s chapadly, které používá Iron Spidey oblek. Za mínus považuji konec tohoto souboje, kde se mi nelíbilo, jak Peter Octopuse porazil. Tobeymu to ve svém filmu trvalo 3 souboje než Octopuse porazil, tam Tobey zvítězil díky mysli. Ale Holland zvítězí jen díky nanotechnologii, z které je vytvořen Iron oblek. Jinak je, ale Molina úžasný a šlo vidět, že patří k jedním z nejlíp napsaných postav ze Spider světa... nebo jak bych to řekl :-D. Green Goblin – Věřím, že spousta lidí bude považovat za nejlepšího záporáka filmu Goblina. A vůbec bych se tomu nedivil. Herec Willem Defoe si návrat tohoto šíleného záporáka střihnul dokonale a když si vzpomenu na ten jeho kontaktní souboj se Spider-Manem, tak rozhodně vítězí ze všech akčních scén z filmu. Defoe je úžasný herec a když hraje Normana, tak mu to žerete i s navijákem. A jakmile přepne svým tonem hlasu na Goblina, tak je to skoro až hororový. Electro – Jaime Foxx je borec a šlo hodně vidět, že do postavy Electra dal hodně sebe. Jelikož svým chováním mi nepřipomínal toho Electra z Amazing Spider-Mana 2, ale více mi připomínal samotného Jaimeho Foxxe. K němu nemám moc co dodat a vedle Goblina a Octopuse ti nejlepší záporáci filmu. Lizard a Sandman – Ti jsou ve většině scén digitálně zpracovaní, jelikož se asi nepovedlo studiu přesvědčit herce Rhys Ifans ( Lizard ) a Thomas Haden Church ( Sandman ). Nakonec se herci objeví na konci filmu, ale jde vidět, že Sandman je použitý záběr ze třetího Spider-Mana a u Lizarda konec Amazing Spider-Mana. K nim jinak musím říct, Sandman mi tolik nevadil, ale Lizard mi tam přišel zbytečný. Obešel bych se bez něho, možná by se mi víc líbil Venom ze Spider-Mana 3, ale na druhou stranu chápu proč tam nebyl.... diváci ho nemají rádi. Zbytek postav/obsazení v pohodě. Akce – samotná akce je ve většině případů ve tmě a krom souboje na dálnic s Octopusem a kontaktní bitku s Goblinem si jinak nevzpomenu na žádný jiný souboj, který byl super, nebo nápaditý, či zapamatovatelný. Finální bitva je zase ve tmě a je tam tolik střihů, že jsem se někdy nemohl z orientovat a nedokázal jsem si to kvůli tomu tolik úžit. Akce z Raimiho trilogie je pořád nepřekonaná. Vizuál – Ten je lepší než v traileru, kde jsem se bál, že to bude průser, ale jde vidět, že to zlepšily. Bohužel režisér Jon Watts má takový nezajímavý vizuál ( chápu není to James Gunn nebo bratři Russovci ). Režie – Watts bohužel částo tlačí na humor. Což je vlastně u této trilogie zvykem a někdy se to fakt nehodí. Hlavně ve Far From Home jsem s tím měl problém. Watts nedokáže udělat nějaký wow efekt, který by diváka zvedl, ze židle. Například příchod starých známých. Celkově je občas hodně rychlí střih a to co se děje v daný scéně je v mžiku hotobý. Watts by někdy dle mého potřeboval 5-10 sekund na víc či dokonce nějaký slow-motiony. Hudba – Michael Giacchino odvedl slušnou práci a kombinace skladeb z minulých Spider-Man filmů je velice dobrá. Hlavně u Octopuse a Goblina. Slyšet hudbu z Raimiho trilogie mi udělalo obrovskou radost. U Electra mi ale chyběl obecně neoblíbený dubsteb od Zimmera ( z Amazing Spider-Man 2 ). Já jsem ho tam chtěl slyšet! Závěr – film je velice emotivní a na konci jsem nejednou brečel. Film postavu Spider-Mana neskutečně posunul vpřed a jeho budoucí filmy mě hodně zajímají. Chtěl bych o tomto filmu mluvit a psát dlouhé slohovky :-D..... možná někdy napíšu Spoiler sekci. No Way Home je bezesporu nejlepší MCU Spider-Man film, ale není lepší než Raimiho jednička, dodnes nejlepší Spider-Man film dvojka a i animovaný Spider-Verse je lepší. Pro fanoušky Spider-Mana je tento film sen. Btw hodnocení zde a vlastně obecně od diváků po celém světě je neskutečný. A já chápu proč. Lidi dostali velkou nostalgii na předchozí Spider filmy, plno humoru, který ve většině případů fungoval. Ve druhé polovině doslova nerdí orgasmus a velkou dávku emocí. Já ale nejsem TAK nadšený jako ostatní diváci. I přesto je to skvělý komiksový film, který si ještě mnohokrát zopakuji a těším se, až si ho pořídím do své filmové sbírky ( bluray/dvd ). P.S. Chci Amazing Spider-Mana 3! 8/10

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Film jsem již předem odsuzoval, jelikož to měl na starosti režisér Roberts, který mě nikdy nepřesvědčil, že má na víc, než na blbý průměrný, až podprůměrný filmy. Nový Resident Evil sklidil velkou kritiku a já jsem od toho už absolutně nic nečekal. I přesto to není dle mého taková katastrofa, jak se píše, ale taky to není o nic lepší než filmy s Millou Jovovich. Roberts se snaží vzdát poctu videohrám a rozhodnul se z adaptovat první dvě videohry do hodinu a 40 minutového dlouhého filmu, což není úplně dobrý nápad. Snaží se o hororovou atmosféru, která jde trochu na začátku cítit, ale ve zbytku filmu jsem to již nezaznamenal. Fanoušky videoher potěší stejné lokace či dokonce podobné záběry z her. Velké plus na rozdíl od série s Jovovich tenhle film sklízí u postav. Dostáváme konečně naše oblíbené postavy z videoher: Claire, Chris, Jill, Wesker a Leon, kteří se u předchozích filmů buď objevily na jeden film, s výjimkou Claire, která se pokud si dobře pamatuji objevila ve 3 filmech. Robbie Amel se na roli Chrise hodí ideálně a viděl jsem v něm toho mladého Chrise z prvního Resident Evil. Claire byla fajn. Jill mi moc nepřipomínala Jill a Wesker byl dle mého v pohodě. Největší fuck off na fanoušky přichází s jednou z nejoblíbenějších postav z vidoherní série – Leon S. Kennedy. Ten se vůbec nepodobá Leonovi z her a to, že z něho udělali naprostého idiota, který neumí zacházet s brokovnicí, bojí se, a k tomu samotný herec vůbec nepřipomíná Leona, se přiznám, myslel jsem si při několika scén, že si raději vytrhnu oči, než abych sledoval, jak mojí oblíbenou postavu z her takhle kurví. Na filmu jde hodně vidět, že je levný a CGI efekty jako kdyby vypadli ze samotných videoher. Ale to je popravdě poslední věc co bych na filmu řešil, přeci jen to nemá moc vysoký rozpočet ( 25 milionů ). Film mě vůbec nenudil a celkem i odsýpal. Scénář je ale bohužel dost laciný ( někdy trochu směšný ) a některé věci jsou strašně jednoduše vyřešený či něco nedává smysl. Finále ve vlaku mě zklamalo, ale dávám plus za zpracování doktora Birkina na konci. Je to hlavně pro fanoušky her, ale i ti nemůžou být moc spokojení. Je to průměrný béčkový akční horor, který za mě není tak hrozný jak napovídá zdejší hodnocení, ale taky není o nic lepší než filmy s Millou Jovovich. Kdyby náhodou vzniklo pokračování, tak bych se nezlobil, ale chtělo by to lepšího režiséra a lépe pracovat s postavami. 5/10

Osmý smysl - Amor Vincit Omnia (2018) (epizoda)

Za dvě a půl hodiny musela Lana ukončit celý seriál a to i přesto, že měli původně v plánu 5 sérií. Bohužel kvůli nízké sledovanosti byl seriál zrušený. Fanoušci, ale za seriál bojovali a Netflix nakonec dal zelenou k tomuto poslednímu dílu. Povedlo se za dvě a půl hodiny seriál ukončit úctyhodně? ANO! Lana se s tím popasovala velice slušně a i když se některé dějové linky vyřeší rychle ( co chcete stihnout za tak krátký čas? ), tak nakonec to vše dává smysl. Ano je pravda, že hlavní hrdinové vše zvládnou a záporáci jsou skoro až neškodní, ale já to tomu odpustím. Jelikož je to skvěle natočené, má to spád, humor nemá chybu, slow-motiony opět vynikající a když to sledujete z pohledu hlavních postav, které si oblíbíte a prožíváte s nimi každou chvíli za celý seriál, pak se budete královsky bavit jako já. Má to své chyby, ale konec je to důstojný a finále na Eiffelovce je nádherný... jo asi jsem měkkota, ale nemůžu si pomoct s emocemi, když vím, že seriál je u konce.  :-)