Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Na mé střední škole je tradice chodit, když je vysvědčení do kina a nebylo tomu jinak ani letos. Proběhlo hlasování a s 65ti procenty vyhrál nad Avatarem, Black Pantherem 2 a Vraždou v Londýně nový snímek Guye Ritchieho. Ikdyž jeho vážný Wrath of Man se mi líbil, tak vzhledem k tomu, že jinak jeho tvorbu opravdu nemám rád, čekal jsem naprostej shit. A to jsem taky dostal, spíš tedy napůl. U úvodní sekvence jsme si řekl, že to nakonec tak špatný nebude, ale když se ukázalo, že celá první hodina je konverzační komedie, která nejenže není vtipná ani zajímavá, ale je dle mě i spolužáků nudná a místy i trapná. Nakonec proběhl i mikrospánek, z něhož mě probudil ovšem nečekaný zvrat v ději: Akce! Skvěle natočená a vykonstruovaná akce. Myslel jsem si však, že už jde o finále, jenže film pokračoval dál a to byla další chyba. Další dějství jede na půl plynu a nebýt monologu Hughe Granta nemá v podstatě co nabídnout. Za audiovizuální stránku - kamera, střih, zvuk a hudba, skvělou část v Turecku a parádního sussy Granta se nakonec přikloním ke dvoum hvězdám, což je na Guye Ritchieho slušný výkon.

Yellowstone (2018) (seriál)

Perfektní příklad vítězství formy nad obsahem. Výborná technická stránka – ano, krásně se na to kouká. Ale to by u tak opěvovaného seriálu nemělo být všechno.(Ikdyž například první Avatar dopadl přesně takhle.) Ač mají herci co hrát (páč Sheridan psát postavy umí) a odvádí skvělou práci, jsou většina postav nesympatičtí čuráci, ke kterým si nedokážu vybudovat vztah. Jedinou výjimkou je Luke Grimes se svojí krásnou manželkou a synem. Sheridanův scénáristický um tentokrát neplatí u děje. Celé to má atributy telenovely. V první sérii se skoro každou epizodu něco děje. Jenže velmi nahodile, na sílu a chvílemi zachází až do absurdna. Navíc dění v rámci série je nekonzistentní a díly působí antologicky. Finální hřebík do rakve je finále, které startuje celý děj od znova a je spíše druhý pilot. Následné série 2-4 jsou ovšem ještě horší. Motáme se kruzích, mnohdy se za celou sérii nikam neposuneme a na nějakou větší akci čekáme až do pilotu 4. řady, načež se zase nic neděje. Tvůrci už netuší kudy kam a snaží se udržet naživu seriál, který dávno odvyprávěl všechno, co mohl. Pátou řadu jsem zatím neviděl, počkám si až vyjde celá. Obrovské zklamání! V 1883 je Sheridan úplně někde jinde.

1923 - Válka a tyrkysový příliv (2023) (epizoda)

Bohužel, po čtyřech dílech mě to vůbec neoslnilo. Ze třech dějových linek zaujala snad jen ta v Africe, jelikož se nejvíce přibližuje tématy sérii 1883. Sheridan tentokrát jde mimo mě a nezachraňuje to ani Ford s Helen. Co se týče kvalit, stále vysoký nadstandart mezi TV tvorbou.

1883 (2021) (seriál)

Komorní i monumentální filozofická romance zároveň, která Vás na deset hodin přenese zpět v čase a vrhne Vás do víru dění i nedění divokého západu. Nechá Vás prožít život s novými i původními obyvateli. Rozveselí Vás! Naštve Vás! Dojme Vás! Rozbuší Vám srdce! Možná se i zamilujete! A pak Vás plného emocí vyvrhne zpět do současnosti. Mistrovské dílo! Díky Sheridane <3

Království ohně (2002)

Klasické devadesátkové béčko, které někdo omylem vydal až po přelomu staletí. Dvojka Bale a McConaughey skvělá. Svět vypadá jak z Mad Maxa. Byl bych se bavil víc, ale draky moc nemusim.

Bledé modré oko (2022)

Kdepak horor, kdepak mysteriózní detektivka, kdepak thriller. Tohle je jen velmi roztáhlé temné drama. Bez atmosféry, bez napětí, bez zajímavého nápadu. Když ale ono to vypadá tak hezky, ti herci hrajou tak úžasně a i to rozuzlení je docela dobrý. Tu třetí hvězdu přeci jen musím dát, ikdyž jsem těžce zklamán.

Bílý šum (2022)

První polovina úžasná, druhá těžkej přepal.

Pearl (2022)

Stejně jako u X. Člověk čeká horor a dostane psychologický drama. Ovšem těžce nezajímavé. Podobných filmů jsem už viděl dost. Ovšem Mia Goth je ďáblice, těším se co předvede v Infinty Pool.

Trojúhelník smutku (2022)

Točený hodně na efekt. Celou dobu jsem jim přál, aby ztroskotali a když k tomu došlo, filmu došel dech. Část na ostrově zdlouhavá a nedotažená.

Mučedníci (2008)

Původně jsem dal jen tři, ale kvůli vyústění s filozofickým přesahem musím zvednout na čtyři. Ten film mi nedá spát. Laugier je mistr vyprávění!