Caligula (1979)

Nudný historický film o zajímavém tématu říznutý spoustou porna. Nic víc. Brass a Pasolini si mohou podat ruce. Hodina dějepichu brought me here.

Wonka (2023)

Opravdu je to o čokoládě?

Ostrov (2005)

Bayova nepřekonaná klasika, kterou jsem odmala sjížděl na DVD a kvůli který mám slabost pro Scarletku.

Falcon Lake (2022)

Podmanivé coming of age drama se stylistikou osmdesátkových slasherů, tajuplnou atmosférou, dokonalou hudbou a mysteriózním závěrem. Jeden z těch filmů, co se vám libí, protože jste něco podobného zažili nebo zažít chcete. Nádherný film. 9/10

Eurovision Song Contest 2023 (2023) (pořad)

Další rok, další eurovize a já se pokaždý koukám, protože takhle hmatatelný cringe na světové úrovni jentak někde nenajdu. Ovšem, tradičně jsem také zklamán a naštván. (Čest ročníku 2021 - Maneskin zasloužená výhra.) Vítězem opět člověk s průměrným číslem, zatímco nejoriginálnější vystoupení boduje až na druhém místě. Rap metalové techno s Cha Cha Cha tancem. Klasická finská ujetost, co měla vyhrát, jako tenkrát v případě Lordů!

Zvrácený (2002)

Můj první film od Gaspara Noea a už ho obdivuju a zároveň nenávidim za to, co dělá. Tenhle francouzskej týpek, co během natáčení jel jednu lajnu za druhou, jak sám později přiznal, se rozhodl, že vezme naprosto přimočarej příběh, odvypráví ho pozpátku, natočí ho tak, aby i obyčejnej člověk dostal epilepťák a pak se nechá do filmu obsadit do scény, kde si nad tim, co stvořil, rovnou vyhoní. Ve skutečnosti je to jen velká hra s divákem, ve který zkouší, co vydrží. Bohužel nebo bohudík, já nejsem obyčejnej divák a tahle rádoby odporná podívaná mě ani krapítek nezhnusila. Pustil jsem si to k snídani. Na to Kašpar zapomněl + ještě na fakt, že když finále filmu dáte na začátek, poslední půlhodina (respektive prokecanej úvod) nebude moc zábavná na sledování. A to platí i v případě, že v každý scéně je (polo)nahá Monica Belluci. PS: Soundtrack od Daft Punk je velký plus.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Jeden starý činžák, pradávná kniha z kůže, tři vinylové desky a hektolitry krve! Další mistrovský kousek do rodiny Evil Dead je na světě. Neznámý režisér, do jehož rukou Sam Raimi a Bruce Cambell svěřili osud této legendární franšízy, předvádí, že umí a naděluje nám intenzivní podívanou, která nepřipraveného diváka opět znechutí a veterány uspokojí, tak jako to před lety zvládl Alvarez, ba dokonce lépe, a dékády před samotný Raimi. Ačkoliv se příběh, krom změny prostředí a životních trablí hlavních hrdinek, nezměnil, Lee Cronin přichází s řadou neokoukaných nápadů - scéna přes kukátko, struhadlo, zmíněné vinylové desky nebo final boss. Zůstávají ovšem i klasické trademarky - motorová pila a kamerové nájezdy. Potěšilo také rozšíření loru. Po technické stránce vyladěné, agresivní sound design lahodil mým uším, efekty i masky parádní a kamera též. Čekal jsem hodně, ovšem takový nářez ne. Dal bych hned znovu a doufám, že se dočkáme dalšího dílu.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Vždycky ocením, když je film natočen poctivě bez digibordelu. Loni jsem slintal nad Top Gunem, letos to je tato temnější adaptace Třech mušketýrů. Hravá modernizace s výbornou akcí na jeden záběr a sympatickými hrdiny, která baví celé dvě hodinky. Odpočinkový biják jak má být.