• Western

Lost Highway (1997)

Mám pocit, že Lynch se tak trochu opakuje. V podstatě v dálnici udělal to samé jako v Mullholand dr. o pár let později. Vezme normální detektivní zápletku, přidá šílené zvraty kterým rozumí jen on a pár idiotů, kteří si hrají na to že to jako pochopili. Toto schéma naštěstí umí řádně podpořit svým citem pro tvorbu atmosféry jemu vlastní, takže z toho vyjde vždy něco zajímavého. Tady se mu ovšem z toho spletence nepodařilo vytvořit hluboký zážitek jako v Mullholand dr.

Stalker (1979)

Tarkovskij byl prostě takový jiný. Možná anděl, nebo ještě dál.

Grázlové (1996)

V debutu Wese Andersona jsou zatím jen náznaky jeho zvláštního humoru. Owen Wilson je super, což se ovšem moc nedá říci o jeho bratru. No napoprvé to ujde.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Spielberg popírá základní lidskou vlastnost, tedy že toho co je nějak odlišné se bojíme. Je to výborně natočené, ale když jsem to viděl potřetí, už mi to nic nedalo. Je to asi spíše pro menší děti než jsem já. Zajímavé je srovnání se Spielbergovou Válkou světů.

Fargo (1996)

Pro mě osobně malé zklamání. Nezdálo se mi, že by bylo Fargo lepší než ostatní Coenovic filmy. Skvěle zahrané, i zrežírované, ale mě tam prostě něco chybí. Oprava, po pár letech a stovkách zhlédnutých filmů dávám za 5*.

Frigo na mašině (1926)

Je tam tolik gagů, že se to napoprvé nedá zvládnout. Po tomhle filmu jsem litoval, že jsem nikdy neměl vláček.

Absolvent (1967)

Nestárnoucí generační film. Obě ženské představitelky jsou vynikající, stejně tak mladý Dustin Hoffman a hudební doprovod. Posledních pár minut je fantastických.

Rebel bez příčiny (1955)

Základní hodnoty snímku samozřejmě přetrvaly dodnes, ovšem je to hlavně dobový film, a v dnešní době už není tak odvážný a provokující jako tehdy v zatuchlých 50. letech. A navíc kouzlo Jamese Deana už také pomalu vyprchává.

Angel Heart (1987)

Skvěle budovaná atmosféra mysticko detektivního thrilleru je na konci trochu pocuchána šokující pointou, na kterou buď přistoupíte nebo ne. Mickey Rourke fakt cool.