• Western

Krajina střelců (2003)

Costner pokračuje na cestě do zapomění (v USA to nešlo ani v kinech) a tak se vrátil k westernu, který ho udělal. Je vidět že na to neměl zdaleka tolik peněz jako na Tanec s vlky, ale přesto odvedl kus poctivé práce. Není to žádná bomba, ve scénáři a v motivacích postav jsou díry jako vrata od stodoly. Ale kamera je pěkná, herecké výkony vyrovnané, takže pro vyznavače žánru po dlouhém půstu opět alespoň něco.

Jackie Brown (1997)

Dialogy, postavy, hudba, střih. Tarantino pracuje sice podobně jako v Pulp Fiction, ale vše je jakoby umírněnější a pomalejší, snad i uvěřitelnější. A stárnoucí letušce Jackie prostě nemůžete nefandit.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Vizuálně velmi zajímavě, do sépiových barev laděné záběry evokují staré fotografie. Hudba Badalmentiho je krásně temně melancholická. Ale hledání Matildina milého je tak překomplikované, až skoro přepadá za hranice uvěřitelnosti. A trochu mi u Jeuneta, stejně jako u předchozí Amélie, vadí jeho až příliš laskavé videní světa, i když tady je trochu zmírněno až surrealistickými obrazy z první světové války.

Hledání Země Nezemě (2004)

Pěkně natočený dojemný příběh se výbornými herci (Deppův Skotský příběh je skvělý) a hudbou, který nemění nic na tom že Peter Pan u nás není nijak populární, a že James Barrie byl ve skutečnosti mnohem rozporuplnějším charakterem, než jak je zde vylíčen.

Stopaři (1956)

Zcela zásadní western. Podle kritiků nejlepší western všech dob.

Hard Boiled (1992)

Akční scény jsou fakt k nezaplacení, tohle Hollywood prostě nemůže trumfnout. A celkem dobří herci zvládnou i tu omáčku kolem, takže se to nerozpadá.

Ztraceno v překladu (2003)

Pro herce je někdy nejlepší taková role, kdy může být sám sebou. Proto asi Bill nedostal toho Oscara.

Nesnesitelná krutost (2003)

Slušně natočená žánrová věc s dobrými herci. Ale na Coeny je to docela málo.

Stopař (1986)

Slušné béčko s dobrou atmosférou a holandským psychem Hauerem. Trailer byl ovšem skoro lepší než celý film.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Škoda že se vyprávěnka o šíleném Maxovi napotřetí tak moc nepovedla. Nepodařilo se navodit takovou tu skororeálnou postapokalyptickou atmosféru na které to stálo. Tohle bylo až moc fantasy, spíš to mělo blíž k třeba barbaru Conanovi. Zdá se že benzín už skoro došel a to Maxovi hodně ublížilo. Protože bez svého auta to fakt není on. Navíc když se k tomu přidá strašná Tina Turner, úsměvy dětiček nad povedenou taškařicí a optimistická hudba J. M. Jarreho, je z toho slátanina. Závěrečná honička celkový dojem pozvedne jen o píď. 5/10.