• Western

Procitnutí v Garden State (2004)

Fajn filmeček se spoustou malých krásných okamžiků. Postava Andrewa je opravdu zajímavá, mám skoro pocit jako bych ho na konci filmu znal. Skvělý soundtrack.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Celkem slušná dobová zábavná věc. Problém mám jen s tím, že je to trochu moc dlouhé a že to natočil Spielberg.

Bullittův případ (1968)

Skvělá honička po Friscu ve skvělých kárách, kliďas McQueen a výborný jazzový soundtrack. Ale to je bohužel asi tak vše. Detektivní zapletka není skoro vůbec zajímavá a vůbec celý děj mě nechal docela chladným (skoro stejně jako je chladný [cool] Steve).

Minority Report (2002)

Na Spielberga docela potemělá sci-fi. Možná trochu delší než by bylo zdrávo. A ten našroubovaný happyend si mohl Steve odpustit.

Hořící Mississippi (1988)

Parker prostě umí. Hackam, Dafoe, McDormand a Dourif taky. A tak vám nakonec přijde docela košér, že to ve skutečnosti bylo kapánek jinak.

Slavíci v kleci (2004)

Slušně natočené, bez nějakých překvapení a fint, předvídatelné a sladké jako chlapečci ve sboru. I když to jsou největší sígři, stanou se z nich jako zázrakem skvělí zpěváci a na vylomeniny zapomenou. A ten jejich vychovatel je docela strašně napsaná postava. Maminkám se to ale bude určitě líbit.

Samuraj (2003)

Ultra rychlé akční scény, skvělá synchro hudba, hektolitry digitální krve a ujetý humor. A na konci jen takový malý taneček, aby ste to nebrali zas tak vážně. Tak to je Zatoichi.

Svět zítřka (2004)

Pro mě velmi milé překvapení. Je to samozřejmě vykrádačka filmů jako Indiana Jones atd. a po vizuální stránce se to také nechalo zhusta inspirovat, ale nutno dodat že si to bere jen to dobré. Navíc ten retro look je skvělý a archetypální postavy novinářky, hrdinného kapitána, nebo mechanika/vynálezce jsou ztvárněny z velkým gustem. A ty vtípky jsou vpravdě uzemňující.

Pád do ticha (2003)

Velmi pěkně natočený hraný dokument o jednom neobyčejném horolezeckém nebo vlastně lidském výkonu. Záběry And jsou dechberoucí.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Zpočátku jsem měl sice trochu problém s tou absurdní zápletkou, ale pak jsem na to přistoupil a nechal jsem se příjemně unášet touto poctou starým filmům.