Warrior (2011)

Životní role Nicka Nolta, Joela Edgertona a Toma Hardyho. Nejlepší Film Gavina OConnora a možná i nejlepší sportovní film. K filmu nemám prakticky co dodat, sportovní drama která vás chytí a nepustí.

Válka o planetu opic (2017)

Asi nejlepší film z celé trilogie. Woody Harrelson je výborný. Název klame, tím pádem jsem spokojenější, že film není jedna velká bitva. Než válečný film, je to spíš survival drama o opicích, které je naprosto skvěle zrežírované a procítěné. Za mě podhodnocený film který by si zasloužil asi tak 84%.

Úsvit planety opic (2014)

I na podruhé vydařené, sice je tu pár nelogických věcí, ale stále se jedná o jeden z nejlepších blockbusterů. K tomuhle filmu nemám prakitcky žádné výhrady, tak nechápu proč tento film má na ČSFD pouhých 74%, za mě tak 80%, by si zasloužil. Možná bych měl výhrady k postavě Garyho Oldmana, který je tu zbytečný a pro příběh vůbec není důležitý, ještě jak jsem zmiňoval, tak je tu pár nesmyslů ve scénáři.

Zrození Planety opic (2011)

Je neuvěřitelný že svět Planety opic se dočkal po dlouhých 43 letech slušného filmu.

Planeta opic (2001)

Znásilnění původní Planety opic: Potvrzeno. Příšerní herci: Potvrzeno. Stupidní scénář: Potvrzeno. Burton neumí dělat Sci-fi: Potvrzeno. Nejhorší film s Markem Wahlbergem: Potvrzeno. Stupidní zvrat na konci: Potvrzeno. Nejhorší Remake všech dob: POTVRZENO. .

Mars útočí! (1996)

Už nikdy nechci vidět film v kterém hraje Sarah Jessica Parker!

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Nebýt některých příšerných hereckých výkonů, tak je to perfektní adaptace. Bohužel na co film tak trochu poukázal, že ani samotná kniha není dokonalá. Chování některých postav je opravdu trestuhodný. Scénář je slušný a režie taky není špatná.

Ed Wood (1994)

Škoda toho upozadnění Billa Murrayho, jinak docela velmi nadstandardně dobrý flim.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Neškodná komedie o neškodném idiotovi. Klasická americká komedie- debil běhá po USA a potkává divný lidi a dělá u toho různý skopičiny. Burton tenhle film dělal pravděpodobně kvůli tomu aby získal důvěru a mohl později udělat svůj vlastní projekt (Beetlejuice). Tenhle film není moc Burtonovksý, přesto se tu najde pár Burtonovských scén (Klauni ve snu, duch staré báby). Když vypnete mozek tak se u toho pobavíte a mile vás to překvapí. Co mě docela štvalo, bylo Pee Weeho přiblblé chychotání. Vedlejší postavy jsou docela legrační a některé pobaví, i samotný Pee Wee také pobaví. Danny Elfman tu není výrazný jako v jiných Burtonových filmech, ale rozhodně je tu pár zapamatovatelných tracků. Fajn komedie, když jí budou dávat v televizi, nepohrdnu.

Dunkerk (2017)

Na druhé zhlédnutí ještě lepší. Když jsem koukal poprvé, tak jsem se trochu ztrácel v ději. Když se v ději zorientujete tak vás film hodně chytne a pochopíte o co Nolanovi jde (zachytit především atmosféru války). Scénáři ani režii není co vytknout, Christopher Nolan tak jak ho máme rádi. I když Nolan tu nedává velký prostor postavám, jako v předešlých filmech, tak to tomu filmu neškodí. U filmu je přední atmosféra a činy postav (právě díky tomu jsem si dost postav zapamatoval, ne díky jejich charakteristickým vlastnostem, ale díky jejich činům, který právě vyjádřili jejich charakter). Hudba je velmi povedená a doufám že Zimmer se vrátí ke spolupráci s Nolanam (Ludwig Göransson odvádí dobrou práci v Tenetovi, ale na Hanse Zimmera se zdaleka nechytá). Hoytema ukázal tady, v Interstellaru a v Tenetu že je lepší kameraman než Wally Pfister(který si myslel že dobrý kameraman, může být i dobrý režisér XD), opravdu má hezčí záběry než kdy Wally Pfister měl. Tom Hardy tu hraje očima, tak se nedá moc dobře zhodnotit, ale asi s pár nominacema za jeho výkon souhlasím, i přesto že tu sotva promluví. Cillian Murphy a Mark Rylance tu jsou dle mého názoru nejlepší herci a jsou nejlíp zapamatovatelní, i jejich část příběhu byla nejlepší. Kenneth Branagh tu nemá největší prostor, ale svoje si odehraje.Mimochodem furt jsem si nevšiml Michaela Cainea, ale v tom filmu je, dle ČSFD. Upřímně filmu nemám co vytknout, možná jen tu zmatenost děje, ale napodruhé jsem se zorientoval a hezky se vám to spojí.