Vesnice (2004)

Začátek opravdu výborný - žádné rychlé přímé střety s příšerami a duchy, které obvykle horor okamžitě pokazí a udělají z něho trapný akční film, nýbrž předtucha hrozivého tajemství a strach z neznámého. Konec byl originální...až mě trošku zklamal.

Libertin (2004)

Osobitý, pochmurný příběh z pochmurného Londýna v pochmurné době. Výborně umělecky zpracované. Byl jsem spokojen, ale ne nadšen - pět hvězdiček dát nemohu.

Michael Clayton (2007)

Nemůžu být nespokojen. Thriller není můj žánr, ale tohle je dobře natočené (má obvyklá slova chvály - výborné obrazové zpracování, celkem dobrá hudba), zajímavý, originální děj, elegantní happy-end. Jinak není, co dodat.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Těší mě, že tomu shoda náhod dala tak, že první film, který mohu slovně komentovat, je toto mistrovské dílo, které se v žebříčku zcela právem nachází na prvním místě. Velmi silný příběh, kde se počáteční beznaděj, kdy divák očekává truchlivý konec, se mění v naprostý „happy end“, ale nikoliv tak, aby to bylo kýčovité; úžasné herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích, výborné exteriéry i interiéry, dobrá hudba - to vše dělá z Vykoupení z věznice Shawshank jednu z naprostých perel americké i světové kinematografie.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Podle mého názoru jedna z nejlepších her Járy Cimrmana. Byl to zkrátka génius (zdaleka nejen) divadelnictví!

O život (2007)

Mám dojem, že je Milan Šteindler opět mírně nepochopen...natočil docela vtipnou parodii...vlastně na život. A pokud ji vezmte s nadhledem, celkem se pobavíte.

Chicago (2002)

Skvělý muzikál s perfektní hudbou, která se mi, ač ani nejsem velkým fanouškem jazzu, velmi líbila. Důmyslný systém vkládání písní, skvělé herecké výkony (a krásné herečky v hlavních rolích), svižný děj. Lze doporučit každému.

Persepolis (2007)

O situaci v Íránu se mluví často. V novinách, televizi, na internetu... . Nicméně, člověk si již v médiích zvykl na krutosti a špatné zprávy a přijímá je již s určitým odstupem. Pokud však vidí v kině autobiografický snímek „nefalšované“ Íránky, uvědomí si, v jakých strašlivých podmínkách žijí lidé v jiných částech světa, a že jsou to obyčejní lidé s stejnými pocity a idejemi, jako jsme my sami. Ve filmu kontrastuje zpočátku idealizovaný, nekritický pohled malé holčičky, později vnitřní svět mladé ženy, s děsy války a diktátorství. Film je „nepřeplácaně“, ale skvěle a jaksi laskavě nakreslen, opatřen krásnou hudbou, dobře vyprávěn, tak, že divák se ani chvíli nenudí - a tento zdařilý celek natrvalo zanechá v člověku hlubokou stopu.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Ale pane premiére, supi se nesdružují v stáda, nýbrž v hejna, a neloví, nýbrž..... .