• Krátkometrážní

Povídky z New Yorku (1989)

Jako nevím no, bylo to dost vedle. Nudil jsem se teda šíleně a ani jednu povídku jsem nedokoukal. První jsem ke konci přeskakoval po 30 vteřinách, druhou jsem zhlédl tak do třetiny a na třetí jsem se raději vykašlal a ukončil to. V první byly nesympatické, podivně smýšlející postavy proplouvající mdlým příběhem...vážně mi unikla i myšlenka, pokud tam teda nějaká byla - 1*. V druhé se to zezačátku zdálo nadějnější, jelikož to mělo být očima bohatého dítěte, ale po chvíli to stejně sklouzlo do podobně laděné nudy jako u první povídky, takže jsem to předčasně vypnul - 1*. Třetí jsem raději ani nezkoušel, takže mi z toho vychází horší 1*, a to především proto, že bych křivdil dobře odvedené kameře a hereckým výkonům. Vyhodnocení: Ta stopáž byla taky na držku 😩🥱

Symfonie strachu (2013)

Byl jsem v pondělí nemocnej a zdálo se mi jako dobrej nápad zhládnout nějakej film. Tak jsem vybral tento a vyplatilo se to. Byl jsem skoro po celou stopáž napjatý - (převážně) hudba a kamera fungovaly výborně. Herci hráli solidně, příběh byl originální a dokázal pořád vymýšlet nové zápletky a situace, takže se nebylo kdy nudit. Celkově jsem spokojený a vždy rád zhlédnu nějaký nový film tohoto typu. Vyhodnocení: Ve skutečnosti ta stopáž je tak 70 minutová 😁

Pátek třináctého 3 (1982)

Upřímně ty problémy, který mám zatím s toto franšízou jsou pořád stejný, takže se nebudu opět obtěžovat s jejich vypisováním, takže ve zkratce - děsná nuda, vrah se pořád schovává (tentokrát především ve stodole), nezajímavé killy, de*ilní rekapitulace a konec, který mě má ,,ohromit". Co bych ale pochválil, tak je drobné zlepšení oproti předešlému dílu. Postavy jsou tu upřímně snesitelné a ne tolik 2D, objeví se tu konečně i dva ,,odvážnější" killy, kdo viděl asi tuší a konec je zatím ze tří dílů nejnapínavější. Kamerově taky zlepšení a i hororovými sekvencemi to je lepší. Ale zase oproti předešlým dílům tu mám dvě výhrady navíc. Zaprvé, kdo by tam proboha do toho kempu jezdil, když se tam pořád vraždí. Tady ani logika No jo no, vypatlaní teenageři nepomůže. A zadruhé, proč kopírují ending scénu s jedničky? Nechápu, opět mi to akorát potvrzuje plochost nápadu celé této franšízy. Vyhodnocení: Snad čtyřka bude lepší...?

Pátek třináctého 2 (1981)

Bohužel ještě horší než jednička, a to jsem si myslel, že když na scéně bude konečně Jason, tak to bude celkově divočejší a úplně jiné. Ale ne, vrah je stejně jako v jedničce celou dobu skrytý za first person kamerou a až na konci se objeví, a to už mě prostě unavovalo a nudilo ještě víc, protože pochopení jsem měl pro to mnohem menší než v předešlém díle, kde jsem chápal, že to má potom vyvolat na konci wow efekt. Killy jsou asi stejně nezáživné, možná i víc a postavy nezapamatovatelné a nudné. Co mě taky nas*alo byla dlouhá rekapitulace konce předešlého dílu, působilo to jakoby neměli jak natáhnout stopáž, jinými slovy levně 💸. Na levnosti se také ukazuje rok vydání (pouze rok po jedničce!) a tím pádem velmi podobný příběh. Bože i Halloween 2 byla příběhově aspoň v něčem trochu jinačí oproti Halloween 1 než tohle oproti jedničce! Finální naháněčka je opět trochu dlouhá. Stejně jako v jedničce tento film má jedno pozitivum na konec, a to využití mámina svetru. Vyhodnocení: Strašná nuda! Sleduju to spíš za účelem porovnání hry s toto franšízou 😪

Pod kůží (2013)

Upřímně se tento film řadí mezi lepší A24 produkci. Má to překvapivě (nahou) Scarlett Johansson, takže jde vidět, že už do toho museli dat větší budget, má to zajímavé filmařské techniky (propustná podlaha, vyhledávání nových obětí, ,,sáček" ve vzduchu...) a i zajímavý námět, který ke konci parádně vygraduje a má i myšlenku - jsem to musel sledovat s otevřenou hubou. Jenom je škoda, že tak skvělý nápad zabíjí poněkud nudný průběh, který šlo rozhodně zlepšit a provést záživněji. Takhle to jsou pouze lepší 2*. Vyhodnocení: Určitě bych tento film nenazval erotickým 👙 na rozdíl od nějakých zdejších komentujících P.S. Námět mě natolik zaujal, že jsem si pořídil i knížku, jen šla opravdu těžko sehnat, musel jsem si ji doslova od někoho koupit, protože na žádném e-shopu nebyla, po přečtení napíšu edit

Stalo se (2008)

Podle mě snad každý musí ocenit originální námět, protože to se jen tak nevidí. Jako už jen to samotný má ode mě palec nahoru. Líbí se mi i katastrofické pojetí a taková ta bezmoc vůči rostlinám, to je fajn, ale co mi vážně několikrát vrtalo hlavou při sledování filmu byly dialogy. To opravdu nechápu, proč byly takové, jaké byly. Vcelku mi to zkazilo zážitek z filmu. Jako bavení se o hot dozích a podobné diskuze mě vážně neberou, už jenom kvůli tomu tu 1* musím snížit. Další věc, která mi vadila bylo pár nelogických chyb a směr, kterým se film vydal. Od doby, co se trhli a šli s 2 teenagaerama, se mi průběh už nelíbil tolik jako v první půli filmu - další * dolů. S recenzemi tedy nesouhlasím v tom, že by film působil až tak směšně, podle recenzí zvlášť scéna, kdy promlouvá k rostlině. Taky nesouhlasím s tím, že prý herci hrají špatně, podle mě hráli dobře a jsem rád za obsazení, jaké bylo. Náhodou se mi tu velmi líbily dramatické soundtracky a mé 2 nejoblíbenější scény byly v autě, kde byla trhlina a když vyšel hlavní pár ven za doprovodu skvělého soundtracku a větru. Vcelku jsem si film užil a námět hltal, ještě bych si troufal říct, že je film svým způsobem i ikonický (ať už v dobrém slova smyslu nebo špatném), jen jsem si bohužel opakovaně říkal, že je škoda, že se toho neujal někdo jiný, kdo by to udělal lépe a dramatičtěji a s větším rozsahem. Vyhodnocení: Doufám, že by někdy v budoucnu mohl vzniknout remake

Kadáver (2020)

Podle mě vcelku zapomenutelný film. Ano, takový námět jsem nikde jinde ještě neviděl, ale to je jednoduše na celý film poměrně málo. Řemeslně i herecky je všechno ok, ale chce to prostě něco víc. Film i vcelku zabíjí nudný průběh bez nějakého napětí či goru. Šlo to rozhodně lépe. Dokonce i tento komentář je docela krátkej, protože tady není prostě moc co komentovat. Vyhodnocení: Jsem rád, že jsem při sledování tohoto filmu neusnul, protože jsem měl několikrát vážně namále 🥱😴😌

American Horror Stories (2021) (seriál)

Nikdo se o to neprosil, ale máme tu American Horror Stories. Už trailer samotný mě vůbec nenalákal, ale nenechal jsem se odlákat, a podíval jsem se jako AHS fanoušek, a byla to strašná bída. Když bych měl všechny mínusy American Horror Stories shrnout, tak především za skoro až odpadovou kvalitu dílů může otřesný casting, okoukané náměty, akorát ještě de*ilnějc a přílišné předsouvání LGBT. Dlouho jsem tak špatné herecké výkony opravdu neviděl a jejich role jsem jim vážně nevěřil. Co mě ještě osobně trochu vytáčelo bylo, že vlastně 3 ze 4 dílů se odehrávaly v Murder Housu se stejnýma dementníma postavama. Snad už se tam AHS nikdy nebude vracet! Vlastně bych zapomněl na 2 jediný pozitiva American Horror Stories, a to díl Feral, který bezpochyby vyčníval nad ostatními svou kvalitou a také samotná intra pasující k dílům svou tématikou. Nejhorší díl: The Naughty List Nejlepší díl: Feral Vyhodnocení: Doufám, že další série nevyjde, aby tu tento komentář nebyl zbytečně na hlavní stránce American Horror Stories

Pátek třináctého (1980)

Zaprvé, divím se, že na to, že to je taková klasika, navíc první díl tak slavné série, to má od lidí jen 61%. Každopádně mě to dost hodně nudilo, až skoro hrozně. Bohužel je celý díl i dost repetetivní - nudnej děj, kill, kterej ale nikdo nezjistí, a takhle to jede furt až do posledních 15 minut, kdy to začne připadat postavám divné a najde se první tělo. To je zároveň kámen úrazu, protože celou stopáž nikdo neví, že někdo zemřel nebo je alespoň podezřele dlouho pryč. Killy nějak ušly. Dá se to ale chápat, když to je první díl. To tak beru. Nebudu psát, kdo je vrah, i když si myslím, že to je všeobecně známý fakt, ale poprvé se celý objevil na scéně strašlivě pozdě. A tím pádem ten zvrat, který chtěli celou dobu nastolit působí tak pětkrát míň. Moc proto nezasáhne a to je strašná škoda, protože je rozhodně zajímavý a originální. Konečná naháněčka byla nudná a celkem nereálná. Střetnou se, hl. postava utíká, skrývá se, střetnou se, chvílí zápasí, a tohle asi ještě tak čtyřikrát nebo pětkrát. Osobně mi přijde o dost lepší Halloween, který je navíc o dva roky starší a je v něm překvapivě o dost podařenější atmosféra, vrah, postavy zvraty i killy. Nechápu, že je tohle o tolik horší. Zatím to vypadá, že Pátek třináctého zařadím mezi nejhorší klasiky. Vyhodnocení: Na Pátek třináctého jsem se tak dlouho nechtěl podívat, protože jsem si myslel, že se jedná o blbost se sračkoidními killy, ne o ukrutnou nudu

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Před sloučením to byla popravdě o dost větší sranda. Začátek byl hodně dobře najetej a originální. Bohužel ze soutěžících mi nikdo až tak nepřirostl k srdci. Nikdo mě tu ani nějak hodně neštval, když už tak ale John, a pak Burton, u kterýho to byla škoda, protože se předtím jako nafrněnej nechoval. Výzvy byly jako vždy super a nastalo i zde několik zajímavých zvratů a herních taktik. Nicole a její taktizování nejvíc 😂 - tak strašně pitomý. Výherce si to zaslouží, ale některý ty kecy u finální debaty byly celkem přehnaný a zároveň ironický. Oblíbení hráči: 1. Sandra Neoblíbení hráči: 1. Jon 2. Andrew 3. Burton