• Krátkometrážní

Adaptace (2002) odpad!

Vůbec ale vůbec nechápu existenci tohohle filmu! Charlie Kaufman hodně zklamal. Celé je to strašlivě o ničem a ukazuje to jen úplně obyčejný a nudný život nesympatického Nicolase Cage. Nicolas Cage je prostě taková jistota špatného filmu. Teď už to můžu říct natvrdo. Jediné, co bych mohl pochválit je herecký výkon Meryl Streep, který ale tuhle žumpu nezachrání. Usnul jsem u toho. Vyhodnocení: Tak na tenhle film se rozhodně neadaptuju!

Milujte svého zabijáka (2002)

Nějak jsem nepochopil, co by mělo být na tomhle filmu dobrýho. Vydržel jsem 50 minut a vůbec nic zajímavého jsem nedostal. George Clooney by se měl raději od režie držet dál, protože to byla jen a jen moc nudná mafiánovina. Vyhodnocení: Milujte svého zabijáka: Aha, tak to odteď budu milovat fyziku 💖

American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Rozhodně mě už tak jako poněkolikáté nalákalo vysoké hodnocení 1. poloviny této série, že to bude pecka, když díly mají okolo 80%. Nakonec tu oblíbenost ale nechápu. Red Tide se mi nápadem pilulek líbilo, ale přišlo mi, že se z toho nedokázalo vůbec prodat nějaké drama, horor, intenzita nebo lítost. Postavy nebyly sympatické a zklamalo mě, že Lily Rabe neměla zase moc prostoru. Jedinou sympatickou postavou byla Karen, kterou hrála Sarah Paulson. Takže to bylo zklamání a říkal jsem si, že už se dokonce těším na tu druhou modrou půlku série, že aspoň dostanu něco, z čeho jde něco cítit (v tomto případě pořádná sra*ka, u které bych mohl pořádně kroutit hlavou nebo se zasmát). ALE 5. díl mě megálně překvapil! Takovej skvost, kterej se podobá dílům z prvních 4 sérii AHS, jsem ani v nejmenším nečekal. Díl začíná poměrně dost nechutně, což mi úplně připomnělo první série AHS, a pak je díl tak intenzivní a hrozně smutnej a dramatickej. Tomuhle dílu bych s jistotou napálil 5⭐. Je to právě ten ukázkovej příklad toho, jak celý ten potenciál měl být využitej a kam se dostat. Škoda, že tvůrci to všechno úžasné hodili do 5. dílu a zbytek Red Tide moc nevyužili. Dokonce je v tomto díle (troufám si říct) jedna z nejlepších scén v AHS vůbec - Karen a Mikey na pláži. Ta scéna je tak šíleně působivá a tragická. Je mi ale dost líto, že víc prostoru nedostala Karen, která byla hodně zajímavá a jako jediná postava mně sympatická. Bohužel 6. díl je totální sra*ka. Nevím, jestli se tvůrce praštil do hlavy, ale takový pokles z 5⭐ na 0⭐ bych nezvládl udělat ani já. Death Valley připomíná lepší verzi American Horror Stories. Dokonce jsem se musel zasmát tomu faktu, že tu jsou i dva herci odtamtud. Za mě mělo Death Valley zajímavější myšlenku než Red Tide, ale bylo to o dost levněji zpracované. Ze začátku se mi moc nelíbilo rozdělení na minulost a současnost, ale pak jsem si na to zvykl. Přesto mi ale přišlo, že by stačilo, kdyby byla vybraná jen jedna doba, protože si myslím, že to až tak provázané mezi sebou nebylo. Bylo zde několik vtipů, které se povedly. Intro se mi moc nelíbilo. Najde se tu celkem dost nelogických/nevysvětlených věcí (rozpůlené krávy). Postavy v současnosti byly hloupé a naivní. Jsem rád, že ukázali, jak vypadá mimozešťanský baby. Bylo cute 🥰. Hezčí než normální mimina. Konec byl takovej celej divnej. Zbývalo 6 minut a já si úplně říkal, že mají jen 6 minut od konce a furt se to k němu nechýlí. Tak to potom i vypadalo. Na konci je pronesena zajímavá myšlenka, ale moc se mi zakončení/osud lidí nelíbí. Radši bych byl za jinačí konec. Bráchovi se ale líbí. Celkově je 10. série docela bídná, protože tohle je podle mě 2. nejhorší série ze všech. Není moc dobrý nápad míchat 2 série do jedné (tak jako u Roanoke). Vyhodnocení: Doufám, že se ještě někdy dočkám dobré série

Slez ze stromu (2001)

Hádám, že asi ne každý film Charlieho Kaufmana je povedený. Tady to trochu drhlo. Komedie byla taková, že se člověk ani nezasmál, spíše taková doplňující. Ale jako drama to také moc nefungovalo a myšlenka se rozhodně nějak moc netyčí. Takže takové meh. Herci hráli v pohodě, scénář taky šel, myšlenka originální a dobrá, ale to provedení si to zasloužilo rozhodně jiné...takhle to moc nefungovalo a trochu nudilo. Vyhodnocení: Možná i ten díl ve Simpsonech je lepší 😬

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Konečně! Přesně takovýto šílený, originální, dechberoucí, svým způsobem mrazivý film jsem už tak dlouho potřeboval vidět! Všechno je zde naprosto boží! Je dost obtížné napsat tento komentář bez spoilerů, takže toto bude spíš takový můj celkový dojem, než abych se jakkoli zmínil o ději. Tak tedy...Nápad. Ten musí ocenit snad každý, protože tohle dokáže vymyslet snad jen člověk s fakt dost rozsáhlou fantazií, a k tomu ještě aby film nabral takový zajímavý dějový spád - nedokázal jsem absolutně odtušit, co se bude dít dál, cením! Opravdu Charlie Kaufman vyždímal nápad naplno! Už hned od začátku jsem prostě věděl, že se mi to bude líbit. Mohla za to určitě krom scénáře taky skvělá devadesátková kamera, která je prostě tolikrát lepší než ve většině dvoutisícovkových filmů. Nevím proč tomu tak je, ale je to tak, a jsem opravdu velmi vděčný, že tento film vznikl ještě v devadesátkách a ne v dvoutisícovkách, to by se určitě podepsalo na mém hodnocení. Fakt moc oceňuji natočené scény s loutkami, kde si s tím dal pak kameraman obzvlášť záležet. Poté herci. Hráli naprosto famózně! To byly jedny z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem měl tu čest během posledních pár měsíců (možná i za tento rok!) vidět! Postavy se mi tím pádem samozřejmě velmi zalíbily a působily originálně, ale zároveň velmi reálně, zvlášť jsem si oblíbil Maxine, Lotte (vůbec jsem v ní nepoznal Cameron Diaz) a Craiga. Film po celou stopáž vůbec nenudil a dokonce dokázal působit v pár momentech velmi mrazivě (scéna, kdy je člověk v kleci atd.). U mě Charlie Kaufman tímto filmem po Asi to ukončím opět zabodoval a pokud to s jeho dalšími filmy půjde podobně jako s těmito dvěma, tak se nebudu bát si ho hrdě přidat mezi oblíbené scénáristy! Na závěr pak chci říct, že film velmi doporučuji všem, kteří chtějí zhlédnout něco sakra originálního a kteří se chtějí nechat po celou dobu stopáže překvapovat vším možným. Zasloužených 5 hvězd! Vyhodnocení: ‚‚Jsi zlá, falešná a zlá Maxine!" ‚‚Já vím. Já vím!"

Třináctka (2003)

Zezačátku vás film vtáhne okamžitě do děje svou hýbavou kamerou, rychlým střihem a celkově stylem vyprávění, že si říkáte, že dobrý, že přesně tohle se potom bude hodit pro tu tragédii ke konci, protože jí tam asi bude muset být hodně, když nějakej úvod skipli. Ne. Místo toho se to po hodině stane repetetivním, protože si holka postupně dělá, co chce, pak se s někým (máma atd.) pohádá a nic se neděje. A pořád dokola, že to vlastně už ani nemá efekt. Pořád jsem čekal aspoň na zlom, kdy se to už úplně pose*e nebo kdy si to s ní máma pořádně vyříká. Nic z toho se taky nestalo, takže ve výsledku film nezvládl udělat nějaký přesah. Do hlavní hrdinky se nedalo nějak hlouběji vcítit, rychlý střih neodkázal vybudovat nějakou ponurou nebo dramatickou atmosféru a celkově bylo mizerné celé odvedení. Jediné, co by možná šlo trochu ocenit, jsou herecké výkony, ale stejně jsem od nich žádný vcítění nedostal, tak nevím. Čekal jsem něco dramatičtějšího, jdoucího víc do hloubky a do té temné stránky, kdy se ze slušný a milý holky stane holka problémová, stýkající se se špatnýma lidma. Vyhodnocení: Plakát na tenhle film mi dává totálně vibe učebnic do němčiny 👩🏼‍🏫

The Green Inferno (2013)

Můj první kanibalistickej film vůbec a dost se mi líbil a dokázal mě taky dost dobře znechutit. The Green Inferno mně ani jednu vteřinu nenudilo a úvod mi nepřišel dlouhý ani nezajímavý. Náhodou taky na úvodu přidává její hodně vtipná kamarádka. Režisér by měl možná přemýšlet i o nějaký komedii, protože její vtipy a stěry se povedly :D. Jejich příchod do džungle má originální cíl a přestože ještě na domorodce nedochází, dokáže to být intenzivní i při jejich první misi proti kácení dalších stromů. Samotný pád letadlem, který způsobí jejích následné nešťastné setkání s domorodci, mě překvapil ze dvou úhlů tykajících se CGI. Ten první je, jak překvapivě skvěle naeefektovaný je padající letadlo a ten druhej to, jak mizerně vypadá kabina s cestujícími. To byl hodně zajímavej rozdíl. Přestože dost lidí pád letadla nepřežije, stejně jich zbyde v pohodě počet na to, aby jel film dál. Domorodci mají neobyčejný, rudý look, takže vypadají po celou dobu nepřirozeně a nahání hrůzu. Smrti jsou gore a hned první oběť domorodců zažije masakr. Líbí se mi logika postav, který se pokouší přijít na útěk. Hlavní hrdinka je mimochodem sympatická a milá postava, takže jsem si ji hned oblíbil, naopak velitel celé téhle akce je pěknej idiot, takže dokáže postavy vytočit a zabránit jim v některých krocích. Jediný, co mi film ze silných 4⭐ sráží na obyčejné 4 je konec a s tím související dodatek k domorodcům, kterej je upřímně de*ilní. Ve filmu je jedna nezodpovězená otázka (slepá ulička) ohledně týpky v kánoi. Vyhodnocení: Zatajený dech a ruce zakrývající pusu zaručeny

Sugar Daddy (2020)

Tématicky je Suggar Daddy velmi originální, avšak téma nezpracoval úplně nejlépe. Do světa mladých společnic je vcelku málo nahlédnuto a ve filmu se mi občas zdálo, že to spíše hrálo vedlejší roli. Škoda. Očekával jsem, že se bude jednat trochu o art, ale nakonec tu spíše ve filmu byly tak jenom 2 art scény - uprostřed a na konci. No nic, teď k plusům. Herecké výkony byly dobré, soundtracky se mi líbily, hlavně ten konečný (božííí), artové scény taky fajn a překvapilo mě, kolik tu bylo humoru. Překvapivější ještě bylo, že fungoval a zasmál jsem se. Celkově bych řekl, že škoda, že se filmu neujal někdo z více zkušenostmi, protože pak bych určitě nasolil o 1 nebo 2 hvězdy víc. Ale na režisérky první film docela dobrý. vyhodnocení: sUgAr BaBy 👶

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Hra na oliheň není v ničem lepší než Saw nebo Úniková hra, spíše naopak. Děj je nudný a vleklý - 8h!, za 1h a 40min dostanu 5 hvězdičkovej nářez se sympatickýma postavama, u kterých mi je líto, že zemřou, ucelenějším dějem a lepšíma místnostma! Postavy jsou tady zato nesympatické, a to i přesto, že na to mají 8h(!). Jako jedinou lehce sympatičtější postavu vnímám tu potrhlou babu a ještě tu jednu hnědovlasou týpku. Jinak zbytek házím do koše. Hlavní postava byla extrémně na držku v reálném světě, Pákistánec byl fakt vymletej - hloupější a důvěřivější postavu jsem dlouho neviděl - a nezku*věřitelně otravný de*ilní chování senilního dědka není vážně něco, co bych si užíval, vážně jsem trpěl, když tam byl, hlavně pak u konce. Hry samotný byly nudný a řekl bych, že i odfláklé, a pouze se mi líbila ta v tom díle VIP. Jako upřímně v Únikové hře a Saw byly o dost hravější a originálnější ve srovnání s tímto. Příběhově je to celkově chabé a opět NUDNÉ (nejspíše i kvůli té stopáži), chování postav je sem tam nelogické a linka s detektivem byla jen o natáhnutí stopáže. Zezačátku se mi to tak nezdálo, ale nakonec jsem přehodnotil svůj názor, a to kvůli tomu de*ilnímu zakončení. VIP byly v poho, ale ty jejich kecy byly občas fakt příliš samoúčelové. Nejlepší díl byl Peklo (podle bráchy VIP). A jo, vážně. Nechápu, co na něm lidem vadí. Byl rozhodně nejzajímavější a postavy byly v tom díle nejméně ko*otské. Netflix opět zklamal. I když vlastně zklamáním bych to úplně nenazval, protože jsem to i vcelku očekával. Netflix spíše zase utřel 😙. A až takový fenomén to není, protože co jsem se tak ptal kámošů a spolužáků, tak se jim to taky nějak zvlášť nelíbilo a také zdůrazňovali chabé hry a nesympatické postavy. Vyhodnocení: Opravdu dejte přednost Únikové hře, protože tohle byl fakt voprus. Nebo klidně Saw a Kostce, hlavně ne tuhle NUDU! P.S. Hra s panenkou je o dost méně ikonická než byste čekali - VELKÉ ZKLAMÁNÍ!

Halloween zabíjí (2021)

Halloween z roku 2018 je můj nejoblíbenější film vůbec, a tak jsem samozřejmě od vydání traileru měl vysoká očekávání taky, od kterých jsem si byl však skoro 100% jistej, že se splní, protože první díl je prostě masterpiece bez jakýchkoliv chybičky. Bohužel jsem ale dostal trochu obavy pře návštěvou kina, protože to tu schytávalo/ještě schytává dost mizerné hodnocení (48%). Takže jsem si i proto přečetl pár negativních komentářů, a moje očekávání jsem obrátil asi o 130° a zase jsem uplatnil tak jako u Temnýho domu to, že se nebudu vůbec na trailer dívat (i když tady se přiznám, že jsem to párkrát porušil 🤫). Bylo dobrý, že jsem to tak udělal, protože jsem od toho nečekal stejnou kvalitu jedničky, kterou jsem ani nedostal, takže nejsem ani tolik zklamanej. Druhý díl má podle mě největší chybu v úplně de*ilním úvodu, kterej mě totálně zarazil v tak hrozný kvalitě. Podle bráchy je největší chyba druhýho dílu v tom, že se moc zaměřili na nejvyšší body count, a zapomněli na nějaký příběh, což taky souhlasím. Za mě měla už jednička v pohodě počet i způsoby zabití, že bych byl rád, kdyby to zůstalo stejné a víc se investovalo do příběhu. Až tak nelogické a hloupé chování postav tu tolik není, jak píše většina, ale jeho poměrně středně dost. Nelogických chyb se tu pár najde taky (největší jsou kovové dveře ve sklepě Laurie, ze kterých Michael Myers vyjde). Postavy nejsou tak sympatické, a to platí hlavně u vedlejších postav. Nově přidané postavy by si podle mě tolik hejtu nezasloužily, až tak neotravovaly, ale stejně by si ho tedy dvě zasloužily, a to Tonny a Loonie. Loonie, protože mě irituje jeho zbytečně nově natočený flashback. To mu rovnou žádnou minulost nemuseli dávat, když pro něj nenašli flashback. A Tonny to byla postava, která mě s*ala celej film! Otravná, rádoby drsňácká s wannabe drsňáckými kecy. Navíc, byla až moc v popředí na to, jak se tam zničehonic přimotala a byla hrozně nereálná. Furt mlel různý filmový klišé hlášky a řeči. Heslo Evil dies tonight samo o sobě zní dobře, ale je tu používané až moc. Michael Myers nenahání takový strach jako v předchozím díle. Scéna s hasiči není tak dobrá a velkolepá, jak by se mohlo zdát. Spíš naopak. Přišlo mi, že se film o trochu zlepšil od scény s autem. A výrazně se Halloween Kills zlepšilo od scény s bláznem v nemocnici. Ta scéna byla vážně skvělá a hodně dobře dramatická a intenzivní. Oceňuju kamerový záběr z první osoby. Taky nechápu hejty na to, jak prej celej film Jamie Lee Curtis proleží na lůžku. Náhodou, se párkrát i zvedla, ale to není podstatné. Tak, samozřejmě, že když má vážný poranění břicha, že nebude moct chodit, tak musí aspoň nějakou chvíli ležet. To je snad jasný. A ve filmu byla tak akorát, takže to podle mě bylo třeba úplně OK. Ale Allyson byla nic moc. Naopak Karen byla celkem super, zvlášť ke konci to byla pecka s ní. Kámoš a brácha si stěžovali na konec, ale mně přišel v pohodě, ale na jednu stranu je chápu (týká se to Michaela). Ještě poslední mínus a to, že měli navázat na lepším místě/postavu než na toho přítele Allyson. Třeba už rovnou na to, jak odjíždí všechny tři přeživší tou dodávkou do nemocnice a vidí jet hasiče. By se ještě zkrátil ten de*ilní úvod. Jinak, soundtrack opět pecka, i když je jasný, že tolik novýho toho není. Až takový hejt si to podle mě stejně nezaslouží a nynějších 49% je za mě hodně málo. Lepší 3⭐.Vyhodnocení: Snad ten díl byl horší tím, že se jedná o prostřední díl. Snad tedy bude třetí díl nadupaná pecka, když se jedná i o poslední.