Komentáře uživatelů k filmu (272)

 • golfista
  *****

  Povstání otroků v jednom z nejlepších historických filmů všech dob. "Já jsem Spartacus ! Já jsem Spartacus ! Já jsem Spartacus ! ............." - nezapomenutelné !(26.2.2003)

 • POMO
  ****

  Spartacusa akoby Kubrick sfilmoval nie pre potešenie, ale pre štúdio. Vizuálne i herecky špičková profesionálna úroveň v najlepšej tradícii hollywoodskych historických eposov, ale vnútorne mu chýba niečo duchovne zjednocujúce, vizionársky sebaistejšie.(27.9.2010)

 • Cival
  ****

  Další skvělé dílo z dílny mistra. Tentokrát strhující historická freska a velkolepá podívaná o síle spoutaných lidí. Sice v poslední třetině Kubrickovy filmografie, ale to jen kvůli tomu jak jsou jeho ostatní díla geniální.(3.6.2003)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Herec VR - Peter Ustinov, Kamera, Výprava, Kostýmy + 2 nominace: Střih, Hudba(5.3.2004)

 • Tsunami_X
  ***

  Neskutečně patetický sandálový velkofilm, ve kterém sice nenajdeme žádné božstva či mesiáše, o to více se nám však pokouší přiškrcený Kubrick (či snad producent) valit klíny do hlavy. Přeš veškerou monumentální standardizaci, a že jí je požehnaně, má tenhle otrok alespoň několik světlých a dramatických momentů, které stojí za archivaci. Pokud z hlavy vyženete ubíjející stopáž a velké množství kýčovitých výjevů plných slziček, zůstane vám několik kvalitních a povětšinou i dosti rozmáchlých scén a výteční herečtí představitelé, kteří se s římskou ctností vypořádali na jedničku.(31.5.2005)

 • Radyo
  *****

  Legendární film od legendárního režiséra. Vynikající herecké obsazení a výkony hvězd jsou zárukou dostatečně kvalitní filmové podívané. Mr.Kubrick se svými filmy snad nikdy "neminul cíle".(14.6.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Velkolepá vzpoura otroků má u mě velkolepé hodnocení . Při sledování filmu jsem 3 hodiny byl na cestě se Spartakusem .(7.6.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $30,000,000Tržby Celosvetovo $60,000,000║ úžasná kamera, výprava a herci to dosť dobre uhrajú aj na to že tom má slušné tri hodiny, asi jediný film ktorý mi od Kubricka zapasoval /80%/(6.8.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Shlédnuta 198 min. verze // Co se velkoleposti týče, tak je Spartakus snad téměř nedosažitelný... dechberoucí exteriéry, vše dobově vsazeno s největší precizností, kostýmy, postavy... když se chce člověk ocitnout v antickém Římě, lepší volbu by těžko hledal. Jenže pak je tady taky příběh samotný... a to už je tak trošku kašička, která sedět nemusí. Téma lásky je věčné, jenže mnohdy i velmi úsměvné a o to více, když si člověk chce užít drama a ne myslet na to, že je Spartakus panic. Chyb je zde jako máku, jsou malé, ale je jich moc. Vynikající film, který mě bavil se vším, ale ty chyby mi vadí a neodpuštím je.(2.11.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Spartacovo povstání můžeme vnímat buď po vzoru Jarmily Loukotkové jako zdravou protiotrockou zčásti tvůrčí revoluci, anebo pouze jako slepou barbarskou, neuvědomělou, plenící hrubou sílu, která mohla Římskému impériu pouze uškodit. Já sám bych byl zejména dnes silně žádostiv též druhé interpretace, ale u raného Kubricka (a vlastně do toho ani příliš kecat nemohl) se pragmatičtějšího pojetí dějin a života zatím nedočkáme. Proto nám tady vznikl film, který posláním i obsahem naprosto odpovídá koncepci hollywoodského velkofilmu let šedesátých. Co už ho odlišuje je řemeslná zručnost a neotřelost (vychutnání si "koupele" v polévce), jíž Kubrick "plýtvá" zcela v duchu hesla l'art pour l'art. Podobným nenáročným přístupem se "školil" v Zabíjení a znovu se ho pokusil vzkřísit u Osvícení. V každém případě, zaplať pánbůh za tento film i za skvělou roli Petera Ustinova.(29.4.2005)

 • Superpero
  ****

  Fandil jsem mu opravdu hodně a jelikož jsem byl malej tak jsem nevěděl jak to dopadne. Holt smůla :-((3.4.2005)

 • mandes

  rozpočet : $12 million tržby americké : $1,830,650(19.12.2006)

 • B!shop
  *****

  Kubrickuv krapet slabsi film, ale mezi historickejma velkofilmama se jedna o jeden z nejlepsich. Problem je, ze film delal Kubrick na zakazku, tudiz asi vsechno nebylo podle jeho predstav. Dej filmu je hodne zajimavej a nektere zabery jsou fakt monumentalni, hlavne co se tyce armady otroku, takove obri armade se ani dnes moc armad ve filmu nevyrovna. Problem je nekolik zbytecne ukecanejch a nekolik zbytecne dojemnech scen, ne ze by pusobily nejak navic, ale vypustit by se dali (Spousta scen z prvni hodiny a pak nektere z posledni pul hodiny.) a film by se tak dal zkratit na prijatelnejsi stopaz, i kdyz ani pri trech hodinach jsem se prakticky nenudil. Herci jsou vyborni, jedinou vytku mam ke Kirkovi Douglasovi, prislo mi, ze nemel potrebne charisma, takze sceny, kdy mluvi jako kdyby vsechno znal a veli tisicum lidi nepusobi zrovna verohodne a pak samotnej duvod jeho povstani je taky dost prehnanej. Dal taky zamrzi minimum souboju, bitva tu je prakticky jen jedna a ani ta nema moc prostoru a souboje gladiatoru tu vlasne nejsou, az na tri variace na ne. V tomhle je Gladiator o moc lepsi, ale zas jsou ve Spartakovi poutavejsi ty intriky Rima. Taky me dost stvala hudba, sice mela misty svetle momenty, ale jinak to byla takova ta klasicka hudba ze starejch historickejch filmu a tu moc nemusim. Ac se jedna v Kubrickovo filmografii o slabsi dilo, stejne to je na 5*.(20.8.2006)

 • Boss321
  *****

  Takhle přesně jsi představuji historický velkofilm se vším všudy. Megalomanská výprava, excelentní herecké výkony v čele se Spartakem Kirkem Douglasem, báječná hudba, kamera a pod vším podepsán, kdo jiný než legendární Stanley Kubrick. I když snímek na někoho po těch téměř 50 letech může působit poněkud zastarale, tak se mu nedá upřít neoddiskutovatelná kvalita. Akorát škoda, že snímek neobdržel více Zlatých sošek. Zkrátka základní stavební kámen všech historických velkofilmů s velmi emocionálním koncem.......(3.3.2008)

 • EdaS
  *****

  I když to není typický Kubrick (režíroval to na zakázku), film i po letech působí mnohem silněji než třeba Scottův Gladiátor. Tady jsem se totiž skutečně dojímal hrdinovým osudem...(20.5.2003)

 • canakja
  ****

  No jo spartakus, tragikomická to postava; kdyby měl možnost mrknout do fabriky dnes, radši by dál vymačkával beďary svým spoluotrokům. Film je každopádně trochu utahanej(16.5.2010)

 • H34D
  ****

  Spartakus je prvotřídní a megalomansky pojatý velkofilm s působivou cestou hrdiny, s kterým nelze nesympatizovat, parádními bitvami, emocionálními momenty a tisíci komparzisty, ale mám s ním jeden problém. Kubrick režijní mistr a génius samozřejmě je, ale měl se rozhodnout, zda chce tento film obsáhnout komplexně a historicky věrohodně, nebo jako životopis jednoho velkého člověka a nikoliv balancovat mezi tím. Historie je trochu zkratkovitá, nebo vyprávěna jednostranně prostřednictvím jediné postavy (viz druhá možnost) a pak jsou tady politické vsuvky, které jsou o poznání méně zajímavé, natahují stopáž do monstrózních rozměrů (198 min verze) a zejména poslední půlhodina po závěrečné bitvě už fakt nudí. Osobně na dějinách nelpím a jejich zjednodušenost mi vůbec nevadí, jen nechápu proč do velkofilmu s tak excelentním vzestupem (první hodina) cpát i neatraktivní politické linie a podobné natahovačky (např. zdlouhavé dialogy, kdy se neděje nic na pozadí). 7/10(11.4.2009)

 • Djoker
  ****

  S tímto filmem mám jediný problém. Přepálená stopáž mě v kombinaci se scénami, ve kterých se stále opakují milostné výlevy či pohledy, chvílemi opravdu ubíjela. Jakmile se však objevil Kirk Douglas v nějaké drsné mužské činnosti, tak jsem byl na vrcholu blaha. Stejně tomu bylo i při monumentálních záběrech z bitvy. Slabší Kubrickovo dílo. Po Mechanickém pomeranči jsem totiž pořádně namlsaný.(18.5.2010)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Špičková Kubrickova historická válečná romance o vzpouře a hrdinném boji římských otroků za svobodu a právo na život a lásku. Plejáda hvězd: Kirk Douglas jako otrok a vojevůdce Spartacus, Laurence Olivier jako římský vojevůdce Crassus, Peter Ustinov coby obchodník a cvičitel otroků, legendární Charles Laughton jako senátor Gracchus a Tony Curtis jako otrok - umělec Antoninus. K tomu dokonalá režie, výprava plná davových scén a taky láska a smrt. Co si přát více? Trailer: http://www.csfd.cz/film/5408-spartakus/videa/(11.11.2009)

 • Lynn
  *****

  K těmi 5* není co dodat, snad jen, že opravdu neznám od Kubricka jediný špatný film.(8.6.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace