Terminator Genisys (2015)

ja sa len tomu starému Rakúšanovi divím, že do takej trápne chaotickej debiliny vôbec liezol - asi je fakt senilný deduľo a ostala mu už iba túžba po peniazoch...mal by si konečne uvedomiť, že pôsobí komicky až úboho...veľmi slabá jedna hviezda

Terminátor (1984)

námet a herecké výkony sú slušné, ale to technické stvárnenie mi pripomína pravek animácie - je tak na úrovni filmu Výlet do praveku...v porovnaní s dvojkou a trojkou sú to maximálne dve hviezdičky

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

oproti technicky slabej jednotke je tento film suverénnym vrcholom terminátorskej ságy...len nechápem, prečo sa miesto jednoznačného názvu Súdny deň použil nevýstižný Deň zúčtovania - žeby cenzúra liberálov a neomarxistov, ktorí v tom videli nebezpečnú kresťanskú propagandu?

Jánošík I., II. (1963)

veľkolepé, dramatické, národné, akčné a vtipné zároveň...trocha mi vadilo stvárnenie postáv bez dobového koloritu (Kuchta, Ťapák..), ale na druhej strane odvaha obsadiť i do hlavných úloh nehercov to vyvážila...škoda, že pokus o vytvorenie novodobého Jánošíka v rámci slovenského národného projektu skončil, vďaka komercii, totálnym fiaskom - poľský film Jánošík Pravdivá história je iba úbohým odpadom - takže som presvedčený, že tento krásny film ostane i v budúcnosti neprekonaný.

Jánošík (1935)

spolu s novou poľskou verziou i táto česká verzia Jánošíka nestála za veľa. Dvojdielny film režiséra Paľa Bielika nič neprekoná! Vyzdvihnúť musím len neskutočne charizmatického Bielika v hlavnej úlohe - to ostatné nestálo za zmienku. Odpad, ale za Paľa Bielika plus dva body

Janosik (1973) (seriál) odpad!

vraví sa, že z kradnutého osoh nebýva - a v tomto prípade to platí na 100%. Poľský Sandokan má so slovenskou legendou, privlastňovanou Poliakmi pramálo spoločného. To, že Juro Jánošík chodil zbíjať do Poľska a do Čiech z neho nerobí ani Poliaka, tobôž nie Čecha...tento seriál sa Poliakom nevydarilo po žiadnej stránke - a pritom majú viacero dobrých projektov z obdobia ich histórie...odpad

Čapkovy povídky (1947)

Vydarené sfilmovanie Čapkových poviedok s plejádou známych prvorepublikových hercov...najhodnotnejšia poviedka je jednoznačne Balada o Jurajovi Čupovi s charizmatickým slovenským hercom Paľom Bielikom, obsahujúca silný sociálno-etický náboj inšpirovaný Dostojevského románom Zločin a trest ...a pridávam hviezdičku za výstižnu Bielikovu charakteristiku cigánov - "keď ma dostanú cigáni do pazúrov, tak je zle - ja neviem, čo je to za prekliaty národ, ale ja si myslím, že je to samotné pokolenie satanovo.."

Jurský svět: Zánik říše (2018)

recyklácia odpadu je určite prospešná pre ľudstvo, recyklácia filmov dopadne skoro vždy negatívne - a to platí i pre tento film...myšlienky, ktoré mali vyznieť ako hlboké sú naopak plytké, nekoncepčné a celkovo film pôsobí ako výstraha pred pomätencami typu Greenpeace - ochrana života aj za cenu zničenia života iného...naviac fádne konšpiratívne klišé s povinným nádychom protiruskej propagandy...žiaľ, ani herci to z biedy nevytrhli - svojimi mizernými výkonmi sa pridali k scenáristovi a režisérovi...veľké sklamanie, dávam biedne dve hviezdičky

Bitva u Vídně 1683 (2012)

film Bitka pri Viedni.. môže byť skritizovaný za slabú výpravu a niekedy až zúfalo primitívne počítačové triky - no jeho hlavné kvality sú v jeho posolstve súčasnej, islamským imigrantským morom nakazenej Európe - spojené sily kresťanskej aliancie v 17 storočí zastavili inváziu moslimských vojsk a nedovolili im preniknúť do Ríma - Európa sa ubránila a následne vyhnala Turkov zo svojho územia...tento film okamžite po jeho uvedení upadol do nemilosti "slovenských" slniečkárov, liberálnych extrémistov a tvrdých odporcov kresťanstva - dokonca vtedajší riaditeľ RTVS Mika ho podrobil cenzúre a odvysielanie tohto filmu odmietol so šokujúcim odôvodnením – vraj film zobrazujúci porážku osmanskej armády pri Viedni je manipulatívny, xenofóbny a šovinistický. Nuž kresťanské vojsko pri Viedni asi ani netušilo, že obrana pred moslimskými dobyvateľmi bude v 21. storočí chápaná ako prejav xenofóbie a šovinizmu...korunu všetkému nedávno nasadili predstavitelia Viedne, ktorí zrušili osadenie už vyrobenej sochy Jána III. Sobieskeho - záchrancu Viedne pred Turkami. A dôvod? Vraj takýto pamätník by mohol pobúriť početnú tureckú komunitu žijúcu vo Viedni. Pred troma storočiami sa viedenskí radní páni nebáli na hradbách postaviť dvadsaťnásobnej tureckej presile, dnes sa boja postaviť sochu svojmu osloboditeľovi...film Bitka pri Viedni.. by mal každého triezveho človeka prinútiť k zamysleniu - quo vadis, Európa?

Tahle země není pro starý (2007) odpad!

tento film je pre mňa jedno obrovské sklamanie...celé to vnímam tak, že Coenovci našli výbornú knižnú predlohu McCarthyho a od radosti si šľahli (aj keď im to Talmud nedovoľuje)...keď získali i kvalitnú hereckú zostavu, šľahli si druhý raz...tretí raz si dali poriadnu dávku po tom, ako sa napínavý filmový dej sľubne rozbehol...napokon sa ale totálne predávkovali, sfúkali ako bomby a ten koniec nechali dorobiť starej dementnej hajzelbabe z Paramountu...hodnotím ako odpad, podraz na diváka a totálnu stratu času!