• Fantasy

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Naprosto dokonalý scénář, špičkově napsané dialogy a herecké výkony (naprosto neuvěřitelný Matthew McConaughey, který dle mého předvádí jeden z nejlepších výkonů v historii televize) dělají půlku, a samotná hutná, temná atmosféra zbytek. Škoda, že to po první sérii neskončilo, podobně jako například Band of Brothers. 100%.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Věděl jsem, že GoT je dobrý seriál, jak nám předvedly první dvě řady. Že to však dokáže být tak dokonalé jako tato třetí série, mě ani ve snu nenapadlo. Od začátku do konce skvělý příběh, skvělé rozvětvení postav, a tolik, tolik zvratů! Hlavně ten konec (myslím samozřejmě předposlední díl) byl naprosto dechberoucí a skvělý. Nemám slov. 100%.

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Seriál, který má něco společného se značkou Breaking Bad, to u mě nebude mít jednoduché. Better Call Saul se svému předchůdci v žádném případě nerovná, a ani zdaleka nepřibližuje, ale jako seriál z právnického prostředí to funguje. Několikrát byly odkazy na BB až moc nucené (hlavně Tuca si mohli trochu víc prošetřit, ale chápu že v příběhu má své místo), ale pár jich bylo i příjemných (Kevin Costner). Výsledek je rozhodně silný nadprůměr, ale oproti BB slabší. Chytrý scénář a dobře napsané dialogy nestačí, když vypráví příběh tak jednoduchý, že by se vešel do dvouhodinového filmu. 60%.