• Pohádka

Discopříběh (1987)

Když jsem jako mrňous poprvé viděla tento film, tak byl pro mě Rudolf Hrušínský nejml. se svým hárem a modrým tričkem s nápisem na zádech vrcholem frajeřiny. Prostě nevím, ale Discopříběh klidně bez odporu zkouknu i teď. Hudbu Michala Davida sice neposlouchám, ale tady sedí jako ulitá. A těch 45 % ve výsledném hodnocení je fakt krutě málo!

Nový svět (2005)

Navnaděna zdejším vysokým hodnocením, jsem se velmi těšila na Nový svět. Byla jsem ale zklamána. Krásně nasnímaná příroda, panenská krajina. Q. Orianka Kilcher jakoby sestoupila z jiného světa. Jenomže to všechno začne v průběhu filmu docela nudit. Nevýrazný Farrell, zdlouhavost, ke konci jsem už zívala o sto šest.

Prázdniny pana Beana (2007)

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Od komedie se očekává, že se člověk zasměje, ale tady bohužel není čemu. Většinu vtípků známe a příliš vtipně v celém komplexu filmu stejně nevyznějí. Nezachránila to ani účast Karla Rodena.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Romantická komedie, která se drží hlavně díky bravurním tanečním i pěveckým kreacím Hugha Granta. Jako film příliš neoslní, ale také příliš nezklame.

Hvězdný prach (2007)

To pravé fantasy nadšení se mě zmocnilo hned v úvodu, kdy na mě promluvil hlasem vypravěče Ian Mckellen. Jinak i pro mě milá záležitost. Originální příběh, velice pěkné efekty, dobří herci - z nichž rozhodně vyzdvihuji (i taneční) výkon Roberta De Nira. Blažený výraz mi zůstal i po skončení filmu, takže poctivé čtyři hvězdy s možností zvýšení.

Potomci lidí (2006)

Celkem zajímavý nápad - na Zemi se už dlouhých devatenáct let nenarodilo dítě. A teď má přijít nová naděje. Hmmm. Klidně bych se mohla podepsat pod koment canakji, protoze místo materiálu se kterým se mohlo docela slušně pracovat, se stává prostý transport ženy a jejího zachránce z místa A do místa B. Přičemž zůstává obestřeno tajemství vlastně proč. Proč bude zrovna toto místo bezpečné, proč jsou si všichni tak jistí loajalitou toho spolku. Prostě mě to přijde nedotáhlý.

V prvé řádě nemám ráda styl humoru, který se s takovou chutí vozí po cizích národech. Ať už to mají být Kazaši nebo kdokoliv. U Borata jsem měla rozporuplné pocity, zda se tomuhle mam smát nebo být naopak zhnusena. Odpor převážil zejména díky nechutné scéně s dvouma mlátícíma se naháčema. Teď teda uvažuju proč vůbec dávám hvězdu. Možná proto, že jsem se párkát pousmála a asi, že bych tady s odpadem! moc čněla.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Teenegerovská komedie s příběhem a pointou, která byla zfilmovaná snad už tisíckrát. Je to sice koukatelné, ale cítím z toho prostě tu béčkovost. Možná to bude tím, že už nejsem teenager.

Prázdniny (2006)

Celkem milá záležitost s Kate Winslet a Judem Law zasazená z části do luxusu L.A. a kouzelně krásného městečka Surrey, v níž se řeší milostné záležitosti a dopadne jak jinak než happy endem. Ke špici romantickych filmů to sice nepatří, přesto to jaksi zahřeje u srdíčka. Nebýt uječené Cameron Diaz možná by bylo mé hodnocení i vyšší.

Krvavý diamant (2006)

Drsné a krvavé zobrazení života v Sierra Leone. Plus skvělý Leonardo DiCaprio. Film, který ve vás po zhlédnutí něco zanechá.