• Pohádka

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Vedle Vězně z Azkabanu pro mě nejlepší potterovka. Skvělá práce Mike Newella. Drží se předlohy a vůbec není čas se u toho nudit. Od skvělého mistrovství světa ve famfrpálu přes nové příchozí ze spřátelených kouzelnických škol, vtipný ples a úkoly, které vyvrcholí ve střetnutí s Pánem zla. Výborné. Tleskám!

Beowulf: Král barbarů (2005)

Jako fanoušek Pána prstenů se zajímám o severské báje, které J. R. R. Tolkiena také v jeho díle inspirovaly. Toto zpracování Beowulfa na vás dýchne skutečnou severskou drsností a syrovostí Islandu. Navíc sympatický hlavní hrdina Gerard Butler.

Žena ve vodě (2006)

Zajímavý námět rozvedený ale do strašné nudy. Tedy alespoň pro mě. Nesympatičtí herci, nepovedené triky. Ruce pryč.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Třetí díl Pirátů je v prvé řadě příliš zdlouhavý. V ději panuje takový guláš, že by se v tom čert vyznal. Nakonec celá zápletka s Calypso vyjde jako úplně přebytečná. Už ani Jack Sparrow není co býval, a v sekvenci se schýzou v poušti mi spíš lezl na nervy. Na druhou stranu se tu najdou i určitá pozitiva. Finální bitva je skvělá, závěr pro mě nečekaný. Fenomenální hudba Hanse Zimmera. A taky jsem v jednom okamžiku zaznamenala mírné zlepšení Orlandova hereckého projevu. Pravda, byl to jeden okamžik, ale aspoň něco.

Muž se železnou maskou (1998)

Po filmu, který čerpá z Dumase, nemůžete chtít historickou přesnost. Tento pán - ač píše velmi čtivě a jeho romány jsou zábavné, francouzskou historii pěkně zkomolil. Nicméně je fakt, že v tomto případě si přisadili i filmaři. Přesto se mi film líbil a nemám k němu příliš výtek. Hvězdné obsazení (pravda - DiCaprio mohl vykreslit oba hrdiny méně černobíle), skvělé kostýmy, navíc se natáčelo na půvabných zámcích Fontainebleau a Vaux. Plus úžasná hudba Nicka Glennie-Smithe. Vždycky si vzpomenu na fenomenální volnou jízdu krasobruslaře Alexeie Yagudina na tuto hudbu na Olympiádě v Salt Lake City, za kterou získal zlatou medajli.

Angel-A (2005)

Černobílá Paříž má své kouzlo, ale to je tak jediné co tenhle film má.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Dva parťáci - soudní lékařka a agent FBI. Sympatická "Kůstka" a "upírsky" charizmatický David Boreanaz. Skvělý seriál. Upřednostňuju před všemi možnými CSI.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Přeci jen převést 796 stránek knižní předlohy do jednoho filmu je oříšek. Není divu, že se režisér soustředil téměř výhradně na psychologii hlavního hrdiny. Let přes Londýn je skvělý, nicméně finální souboj mě zklamal. Proč si dávají takovou práci vizualizací interiéru ministerstva kouzel, když potom nenechají v závěrečné bitvě ožít ani ty dokonale udělané sochy. Pro mě tenhle díl rozhodně nepřevyšuje Vězně z Azkabanu a Ohnivý pohár.

Troja (2004)

Troja nemá jen trojici skvělých fešáků: charizmatického hrdinu Brada Pitta, neohroženého bojovníka Erica Bana a sympatického Seana Beana. Má taky skvělou výpravu, kostýmy i triky. Nezklamala mě ani hudba. Jediným šrámem je nemastný neslaný výkon ústředního mileneckého páru Orlanda Blooma a Diane Kruger. Přesto se mi Troja hoooodně líbila. Takže čtyři hvězdy.

Král Artuš (2004)

Přeci jen upřednostňuji klasické pojetí artušovské legendy. Tenhle film není vyloženě špatný, nicméně ve mně nezanechal žádný hlubší dojem. Pochvalu si zaslouží určitě skvělá hudba.