Matrix (1999)

Film na který jsem čekal celý život. Děkuji.

Temný rytíř povstal (2012)

No stydím se, velmi se stydím - stydím se za to, že jsem tuhle velkolepou trilogii nechával takovou dobu trčet v postraní mého zorného obzoru. Jednička mi doma v šuplíku trčela až do minulého týdne! Abych řekl pravdu vůbec jsem se o Batmana nikdy nezajímal a tak trochu jsem si nemohl připustit, že by mě to skutečně mohlo bavit. Před týdnem jsem si uklízel šuplík a narazil jsem na DVD Batman Začíná - koukám na zadní stranu: Nolan, Zimmer, Bale, Freeman, Holmes - byla volná neděla tak si s přítelkyní říkáme proč ne, odhodil jsem veškerou úzkoprsost vůči komixovým hrdinům stranou a nestačil jsem zírat. Dokonalé! Ještě ten večer jsem si v BlueRay sehnal Temného rytíře, který mě uchvátil snad ještě více. Druhý den jedeme na nákup do FÓRA a koukám, že se bude promítat premiéra Temný rytíř povstal. "To prostě musím vidět" řekl jsem si a po včerejší projekci [Cinema City - Ústí nad Labem] toho rozhodnutí nelituji. K filmu mám několik krátkých poznatků: Zimmer není člověk, Nolan na hrad, Freeman je snad ten největší mazák a Hardy? Ten si v posledních 3 letech zahrál v těch největších peckách a vždy doslova zářil ať už RocknRolla, Počátek, Warrior, Země bez zákona a Temný rytíř povstal není výjimkou! Hned po Matrixu a Pánu Prstenů pro mě nejlepší filmová trilogie. Ovšem abych byl upřímný na dvojku to něco ztrácí, ale na 5 hvězd to je. U mě: Batman začíná – 85% Temný rytíř – 94% Temný rytíř povstal – 90%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Svoje kouzlo to má, efekty jsou působivé, ovšem hlavní dějová linie již zdaleka není tak propracována jako v jedničce. Obzvláště první 2/3 filmu jsou plné zbytečností a plků, poslední třetina se sice rozjede, ovšem jedna vlaštovka jaro nedělá.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Spíš jak ukrást normálně smýšlejícímu člověku mozek. Soukup je k****

Benny a Joon (1993)

Depp dokázal svojí přirozenou dokonalost a kouzlo osobnosti. Tak málo toho namluví a i přesto z něj nejdou spustit oči :-) BRAVO!

Drive (2011)

Ačkoliv by spousta diváků (včetně mě) čekala spousty aut ve stylu rychle a zběsile opak je pravdou. Já zklamán nebyl, ba naopak ve filmu se toho na první pohled tolik neděje a přitom se toho děje tak moc. Gosling mi dokázal, že je možná nejnadějnějším kanadským hercem posledních let a soundtrack? Ještě 2 měsíce po premiéře mi v autě nehrálo nic jiného :-) tenhle film ač možná dostál u mnohých z obecenstva za očekáváním si ***** zaslouží :-)

Ztraceni (2004) (seriál)

Jednoduše a stručně nejlepší seriál co jsem kdy měl tu možnost vidět. Strávil jsem u něj dětství a vážou se mi na něj spousty vzpomínek. Nikdy nezapomenu. 100%

127 hodin (2010)

Silný zážitek s pořádnou porcí autentičnosti a na vrch dech beroucí soundtrack. Moje krevní skupina *****

Zátah: Vykoupení (2011)

Řežba roku, co roku - řežba století. Co na tom, že samotný děj je prapodivný, zde jde o akci a ta tu je a jaká? TA NEJLEPŠÍ! Neskutečný, neskutečný - již jsem si myslel, že nemůže být nic nového, inovativního. Mýlil jsem se :-) závěrečná bitka je možná jedna z nejlepších vůbec! :-) Gratulace do Indonésie