Zlato (2016)

"Poslední karta, kterou otočíme, je ta poslední, na které záleží"

Psí poslání (2017)

Kdo má/měl nějakého čtyřnohého kámoše tak všechny scénky z filmu bude důvěrně znát :)

Naprostí cizinci (2016)

Super, jen úplný závěr jsem jaksi moc nepochroupal. EDIT: pochopeno :D :)

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Čekáte duchaplný scénář, nepředvídatelné zvraty, bravurní herecké výkony ve vedlejších rolích? Pak jste zde špatně. Ovšem pokud čekáte akční nářez a Adkinsna (s třikrát nalomenou páteří) ve trojitých vrutech za které by se nemusel stydět ani Chuck Norris nebo Aleš Valenta, pak jste zde ZCELA správně! Na Zátah (The Raid) to sice choreografií nemá (v té jsou přeci jen Indonésané mírně napřed), ALE pokud na světě existuje jeden člověk, kterého bych fakt nechtěl nasrat, pak je to právě Yuri Boyka 8-)

Logan: Wolverine (2017)

Nemusím Marvel ani X-many, jediné co mě na Logana nalákalo byla zvědavost díky těm ohlasům, které film všude sbírá. No nemám moc slov, čumím jak péro z gauče. Nekompromisní, surové, smutné, přitom bez zbytečného patosu. Fantastický film a tečka, kterou musí Xmanům závidět snad každá filmová série + obdivuhodný výkon Jackmana. 5 hvězd jak vyšitých!

Moonlight (2016)

Manchester by the Sea a Moonlight - dva oscarové snímky za rok 2016, které mi jaksi nesedli do noty. Nebylo to špatné, ani mi to nepřišlo prvoplánovité, ale nejlepší film roku? No nevím, i když byl 2016 filmově slabším rokem, našel bych tam asi jiné adepty.

John Wick 2 (2017)

Stále perfektní akční řežba, nicméně jednička mě oslnila asi o něco více, což bylo tenkrát dáno i tím, že jsem absolutně nevěděl do čeho jdu. Nyní jsem byl již připraven a co jsem očekával jsem i dostal :) hoďte sem tu trojku.

The Phenom (2016)

Podle traileru jsem čekal více emocí a větší drama. První polovina se dost táhne, v druhé se tempo mírně zrychlí, ale i tak se nemůžu ubránit dojmu, že se z toho dalo "vytřískat" více. Každopádně jak Simmons tak Hawke zahráli hodně slušně. Hawke se mi v dramatech líbí čím dál tím více a Simmons je poměrně zajímavý herecký talent.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Snad miliarda klišé, předvídatelný vývoj, tuctové scény, spousta amerického balastu a umělého patriotství. Navíc ani akční scény nějak nenadchnou, scénář je plochý a často i nesmyslný. Přesně jak napsal RedAk, cituji: "vezmeme pár Číňanů a negrů, pro jistotu i několik kusů blíže neidentifikovatelných mezinárodních směsek, přimícháme je k bílým americkým vojákům, podlijeme nechutným patriotstvím, přidáme balení amerických vlajek a pak dochucujeme dle libosti nejrůznějším digitálním bordelem".

Místo u moře (2016)

Podle mě Vám tento film musí "padnout" do nálady a rozpoložení. Dokážu si představit, že pro diváky, kteří se nachází v obdobném rozpoložení jako Casey (zlomené srdce, rodinná tragédie atd.) to musel být přímý úder do srdce. Scéna při kočárku a na policejní stanici jsou hodně silné a jakoby ani nebyli hrané. Oscar pro Afflecka mladšího zasloužený.