Nedotknutelní (2011)

Tak za citovou vydíračku tento film určitě nepovažuji, je tam sice mírný nádech, který v samotném závěru donutí k lehkému dojetí. Ovšem na nic si tento film nehraje, ani diváka nenutí do žádných srdcelivných emocí – dokonce tam kde bych čekal nějaké slzy, či emoce (tanec Omara atd.) tak se neobjevily což mě potěšilo. Já jsem se pobavil náramně! François Cluzet alá francouzská forma Rain Mana zahrál svojí roli dokonale! A Omar Sy? Zde není co dodat :-) spolu s Warriorem a 50/50 nejsilnější filmový zážitek poslední doby.

Prometheus (2012)

Po včerejší projekci (Palace cinemas - Ústí n.L) ve 3D jsem poněkud rozčarovaný. Nutno upřímně říci, že pocit který ve mě převládá je především zklamání. Ano, od filmu a hlavně od Ridleyho jsem čekal více. První třetina filmu zaujmula, ale pak už to šlo jen a jen z kopce. Ve finále jsem se vlastně nedozvěděl lautr nic... Otázky na jejiž odpovědi se prakticky celý film čeká byly zodpovězeny obklikou či vůbec, že sám nevím co si o tom mám myslet. Ani vlastně nevím jak film mám hodnotit. Pár pěkných scén a efektů tam sice bylo, ale nic nad čím by se mělo smysl pozastavovat. Jediné co mohu skutečně vyzdvihnout je skvělý soundtrack. Jinak šeď, šeď a zase šeď - čistej průměr a pro mě zklamání 58%

Warrior (2011)

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a na konci jsem s ringu vylez s jediným poznatkem: ,,lepší filmový a emocionální zážitek jsem tento rok nezažil´´ konec mě naprosto odrovnal. To, že jsou Hardy a Edgertonem skvělý herci, to je známý fakt, ale to že se této role oba zhostí tak, že jsem jim věřil každičký pohyb, každičkou mimiku to jsem fakt netušil. Jasný aspirant a film roku.

Útěk do divočiny (2007)

Film - naprostá srdcovka, ke které se váže spousty vzpomínek na určitou osobu mého života. Film, který patří zcela určitě do mé TOP 5, a už teď jsem si jistý, že tam bude mít navždy své místo. Před samotnou projekcí jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu a nikdy času, který jsem strávil při Chrisovo cestě proti dnešnímu snobství nebudu litovat. Penn to servíruje tak dokonale s tak dokonalou hudbou od Eddieho Veddera a všechno to tak krásně Emile Hirsch prodává, až prostě člověk žasne. Je to velmi citlivé téma a věřím, že spousty lidí (mimo těch co jsou v dnešní době již zcela ztraceni) o tomto snívá. Zajímavé je, že názory na tento film jsou zcela odlišné. Spousta lidí co znám tento film ani řádně nepochopí, nepochopí, proč Chris vlastně utekl - pokládají si otázky proč proboha? Bez peněz, bez pohodlí, proč by to dělal? Proč nechtěl žít klasický život? Jezdit v krásném autě, užívat otcovo peněz? Já na tyto otázky znám odpověď. Rád bych občas něco podobného podnikl taky, ovšem nikdy se mi to nejspíše nepodaří asi jsem v této době již příliš industrializovaný. Na druhou stranu i sám Chris (Super Tramp) zjistil jednu životní a krutou pravdu ,,pravého štěstí může být dosaženo, pouze tehdy jeli sdíleno´´ a to je sakra pravda. U mě 100% PS: Ten Hirschovo výkon byl obřích rozměrů a je obrovská ostuda, že za to oscara nezískal... Sám jsem od nikoho tak mladého nikdy podobný výkon neviděl. Tleskám a vždy tleskat budu.

10 položek a méně (2006)

Ani nevim čím ,ale tenhle film a obzvláště potom jeho konec mě dostal :) bylo asi 11 večer všedního dne a zde na Csfd jsem si všiml tohoto filmu jako TIP na dnešní večer na Primě a tak jsem nezaváhal a také později nelitoval :) . Freeman je prostě Free jako vždy a dodává velmi pozitivní energii celému filmu :) . Konec byl velmi zvláštní a dlouho do noci jsem nad timto filmem přemýšlel než jsem to pořádně všechno pobral a když se tak stalo usnul jsme klidným nerušeným spánkem ,ale tenhle film v mém srdci navždy zůstane. We live... We work... We just started... We will never see each other again.