Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

"Černá perla" byla úchvatná. Dala vzpomenout na šmrnc a krásu Belmondových romantických bojůvek z 18. století. Nádherná reminiscence jejíž přirozenost plynula z faktu, že šlo o pokus zda-li piráti na plátně definitivně nevymřeli... A "Truhla" s navazujícím "Na konci světa" piráty opět pohřbila. Depp se stal kultem a trademarkem Disneyovců, kteří ze Sparrowa udělali velký nabubřelý stroj na peníze... Smutně si tak pro sebe říkám, že ty dva snímky neměly nikdy vzniknout. Perla by tím stála sama jako jeden ze skvostů kinematografie posledních let. Místo toho za sebou táhne dvě černé železné koule...

Black Books (2000) (seriál)

I am never going outside again unless I'll need some place to throw up.

Příběh rytíře (2001)

Vskutku Knight's Tale. Zvláštní, ale i přes všechny ty moderní úlety, které by v kterémkoliv jiném filmu byly nevkusné v Příběhu rytíře pasují dokonale. A když k tomu připočtu úžasné výkony Heatha Ledgera a Paula Bettanyho (není lepšího Geoffreyho Chaucera) vyjde vám neuvěřitelná zábava, že jí odpustíte i nějaké ty slabé chvíle. Ale co taky nečekat od Briana Helgelanda.

Království nebeské (2005)

"Já nedám na víru. Se slovem "víra" jsem viděl, jak šílenství fanatiků všech vyznání nazývali "vůlí Boží". Viděl jsem spoustu víry v očích tolika vrahů. Svatost… je správným činem a s dostatečnou odvahou na straně těch, kteří se sami ubránit nedokáží. A dobro... tedy vůle Boží... je v mysli a v srdci. Svými každodenními skutky rozhodujeme o tom, zda-li jsme dobří nebo špatní lidé." Středobodem Království nebeského a jeho základním rozdílem mezi Gladiátorem je práce s vícero motivy jakými jsou náboženský konflikt, existence Boha a lidské hodnoty, které neustupují příběhu hlavního hrdiny, naopak jsou si rovnocenné a vzájemně se proplétají. Čím se však Království od Gladiátora zásadně liší je, že pracuje mnohem více s dobou, o které vypráví. Nejedná se za žádných okolností o pravdivou výpověď tehdejších událostí, nicméně Království úchvatně využívá geopolitického prostředí Palestiny raného středověku k odvyprávění nejen klasického rytířského eposu, který výborně adresuje historické fenomény dvorské kultury období křížových výprav, ale také především k odvyprávění současného příběhu o náboženské toleranci, lidskosti a cti čelící tváří v tvář politickým machinacím. Četl jsem mnohé výtky na osobu Orlanda Blooma a na skutečnost, že příběh více ovládají vedlejší postavy, jenomže o to právě jde. Orlando Bloom ztvárnil osobu, která se (jako tisícovky dalších tehdejších lidí) snaží nalézt smíření a vykoupení v království nebeském, ovšem jediné, co ví, je slib, který dal svému otci. A tak zatímco první polovinu filmu ovládají postavy špitálníka Thewlise či krále Nortona, v druhé půli naplňuje ideál a myšlenku celého filmu Orlando Bloom, právě na základě vedlejších postav, v jejichž stínu se Balian nacházel, ale také rostl. Na prkenného Blooma zatím nejlepší role a herecký výkon. Užívám si scén jako je ta, ve které Saladin v křesťanském chrámu zvedne padlý kříž zpět na stůl, načež je střih a následují spojené ruce muslima Nasira a křesťana Baliana. "Jestli vás Bůh nemiluje, jak je možné, že jste toho tolik dokázal?" 100%

Barbar Conan (1982)

Už jen za tu božskou hudbu, která pro mne bude navždy tím největším hudebním dílem složeným pro film. "He is Conan. Cimmerian. He wont cry. So I cry for him!"