Avatar (2009)

Je Avatar předzvěstí filmů, které budou technologicky dokonalé a příběh bude stát za starou belu? Aneb technologické pozlátko vláčející za sebou scénáristickou demenci.

Rec 2 (2009)

[Rec] byl skvělý horor. Dvojka pokračuje tak, kde skončila jednička. Ale tentokrát už nemá takové grády. Hlavní hrdinové vám k srdci nepřirostou a děj se začne točit kolem náboženství. Což je tak trochu nuda a celý zombie horor to shazuje.

Vlkodlak (2010)

Můžete se bát, že vlkodlak bude jedním z blockbusterů, které se na vás přiřítí. Jakmile uvidíte první vyhřezlá střeva tak pochopíte, že hvezdné herecké obsazení tu není proto, aby přilákalo co nejvíce lidí. Skvělý Hopkins, charismatický Del Toro a chladný Hugo Weaving jsou největší tahouni tohoto hororu. Dalším lákadlem je skvělé zobrazení Anglie v 19. století, které je velmi věrné. Doporučuji!

The Collector (2009)

Hra na kočku a myš. Šílený zabiják vs zloděj. Je to napinávé, je to plné zvratů a to je důvod, proč budete sedět přokování k židli až do konce filmu. A do konce filmu nebudete tušit, jak to skončí. A to se cení.

Hory zalité krví (2009)

Zajímavej příběh dělá z tohoto filmu milé překvapení. Zpočátku to vypadalo na další tuctový teenagerovský slasher, který teď frčí, ale právě Babyface a jeho vraždy tomu udělaly přítřž. Nečekejte tedy podobnost s remakem Pátku třináctého, je to mnohem brutálnější a také příběhově vyzrálejší a do konce filmu nebudete tušit, jak to celé dopadne. A to je dobře

District 9 (2009)

Klobouk dolů. Samozřejmě je zatím znát produkce Petera Jacksona, který umí točit (zde produkovat) nízkorozpočtové filmy s mimozemšťany (pokud budem brát 30miliónů jako nízky rozpočet), ale Neill Blomkamp se zde opravdu vytáhl. Neotřelá dokumentární forma, brutalita (rozprsklé hlavy a další údy jsou vážně úžasné) a zajímavý příběh dokazují, že sci-fi není jen Startrek a Star Wars a nemusí být ani velkolepou podívanou plnou efektů. Jak film plyne, tak každý musí s "kreveťáky" začít soucítit a chápat jejich situaci. A stejně jako hlavní hrdina začnete nenávidět "ty hodné"...

Hanebný pancharti (2009)

Nejlepší Tarantinovo film vůbec? Ten potenciál tam je..Skvělé herecké výkony, naprosto úžasná hudba (scéna se Shoshanou podbarvená Davidem Bowiem se nezapomíná) a hlavně dost tarantinovského černého a brutálního humoru. Tarantino opět posouvá hranice toho, co je nechutné a u čeho se budete smíchy mlátit do kolen (že Danny Donowitzi ;-) ). Již klasické rozdělení kapitol zde není chaotické, jako bývá zvykem, ale působí jako samostatně fungující celky, které po skvělých dialozích vygradují v brutální akci. Oproti Panchartům působí Pulp Fiction (nejsem zastáncem jeho dokonalosti) jako výtvor úplného začátečníka a zároveň mi sejmuli z piedestalu zatím nedotknutelé Gaunery a KB 2. Díky šéfe!

Stáhni mě do pekla (2009)

Horor který nepostráda vtip, nadhled k žánrovým klišé. Aneb jak starej dobrej Sam Raimi nakopal prdel hororům, které chodí běžně do kin. Jen škoda, že pozorný divák odhalí závěr dříve, než by měl...

Poslední dům nalevo (2009)

Prvnich 45 minut slabota, nudne postavy, dej o nicem a já se rozhodoval zda vypnout, nebo to ještě chvíli nechat žít. Dobře jsem udělal, že jsem nechal! Druhá část filmu mi to vrátila měrou vrchovatou. Holt rodiče mají své děti rádi.

Krvavý Valentýn (2009)

Tak u tohoto jsem se královsky bavil. Až nečekaně moc. Harry Warden, bejvalej horník a zabiják se rozhodne strašit a zabíjet znovu - ale je to opravdy on? Brutalita na každém kroku - ruku v ruce s krumpáčem hlavního "hrdiny". Ústřední trojice postav dobře napsaná, rozhovor v dole je nezapomenutelný, stejně jako následné finále, které vás donutí přemýšlet ještě nejakou dobu po filmu... a jak to tak vypadá - časem se dočkáme pokračování. A já si ten film dám v dohledné době znova. Horníkům zdar!