Konečná (2013)

Krvavá pohádka o tom, jak jeden americký balíkov vyškolil drogovýho krále. A ani o ťuk víc. Kouká se na to hezky. 60%

Hořící keř (2013) (TV film)

Dílo, které je důležitější než všechny prezidentské debaty dohromady. To, co Agnieszka Holland vytvořila, tady vlastně nemá obdoby. Občanský průkaz ve stínu Lidic najednou působí tak nějak... slabě. 90%

Lincoln (2012)

Mrtvolné. 60%

Nic nás nerozdělí (2012)

Tsunami slz, oslava nezištné pomoci a snímek, který se v lidském utrpení vyžívá s podobnou vehemencí jako Hooperovi Bídníci. Skvělí herci, skvělá režie, hodně neskvělý scénář. Do hutného, výživného dramatu to má proto daleko, jako instantní dojáček to ale fungovat může. 70%

Nespoutaný Django (2012)

Když já radši Pancharty. I přesto, že Django je mnohem "čistší" a "učesanější". 80%

Total Recall (2012)

Smysl to dává prachbídný, Wisemana tak zachraňuje akce... a ženy. Jessica Biel je herecky rozkošně tupoučká, hláškující terminátorka Kate Beckinsale se pak suveréně dělí s Marion Cotillard (TDKR) o pozici největší filmové bitch roku. I am his wife. 60%

Stud (2011)

Sice úplně jiné, ale v popisu big city singla 21. století podobně výstižné, jako Reitmanovo Young Adult. 90%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Je pěkný, že film o teenagerech a pro teenagery může být tak úžasně hutným dramatem. Skvělý všechno. 90%

Bídníci (2012)

Francouzská revoluce hledá Superstar. Pořád se tam zpívá (fakt 99% stopáže, asi tři mluvené dialogy!), je to kašírované a strašně moc by to chtělo být osudovým spektáklem a ultimativním dojákem letošních Vánoc. Asi i kvůli této zoufalé "chtěnosti" je to však přepjaté, patetické, neživotné, odosobnělé. Vrcholem je finále, u kterého jsem nesmrkal do kapesníčku, ale zadržoval smích. Tak teatrální to bylo. Od Hoopera bych navíc čekal větší režijní finesu - tohle je fakt jen slavný muzikál na plátně, přičemž Paříž evidentně tvoří jen pár bloků, protože Javert se schovává za každou kulisou, pardon rohem. Díky hudbě a hercům to nenudí, Hathawayová je na Oscara za vedlejší roli, Jackman do toho dává všechno a ani napůl odepsaný Crowe neurazí, v tom kině jsem ale subjektivně dřepěl tak dlouho, jako Peake na obraně. A tím nemyslím, že krátce. 70%