Našrot (2013)

Nová Pařba ve Vegas? Spíš další direct-to-dvd sequel Prciček, který kdosi poslal omylem do kin. 40%

Můj pes Killer (2013)

Když někdo neumí vyprávět příběh, neměl by točit film. "Syrové, autentické, sugestivní" přesně tím špatným, k smrti ubíjejícím způsobem. To klišé mi jde přes klávesnici těžko, napsat to ale musím: klasický festivalový shit z periferie. 20%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Promluvy McClanea by mohly klidně posloužit dvojce Viral Brothers jako materiál pro video Debilní Kecy Otců. Je to prostě strašně hloupý a únavný, nesmyslný, nezábavný a utahaný. Akce pěkná. 30%

Martin a Venuše (2012)

Marley a já po česku, akorát bez čokla a bez lehkosti. Místo toho s otravnýma capartama. 50%

Mocný vládce Oz (2013)

James Franco, sjetý přesně jako na Oscarech, celých 125 minut prohlašuje, že je "špatným člověkem", aby mu na to Michelle Williams / Mila Kunis / porcelánová figurka na rozšlapání / létající opice na zabití odpovídaly, že se "může stát skvělým a dobrým člověkem". Skutečně, variace tohoto dialogu tvoří veškerou slovní interakci mezi postavami. Zpočátku mě to neuráželo, protože mě Raimi opil barvičkami a ošálil skvělou akcí, po pár průletech zemí Oz ale přišlo vystřízlivění a hlavně zjištění, že celý tenhle film je jedno velké nabobtnalé nic. Třetí hvězda za fóry a hérečky? Sám vlastně nevím. 50%

Terapie láskou (2012)

Potemnělá romantika je dobrá romantika. Ty dialogy! 80%

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Naštěstí to není hloupoučká černobílá storka ve stylu "mladí, hodní a neklidní dredaři, co ví jak se mají věci dělat versus zlí korporatní svině kapitalistický" ale pěkný popis toho, že když se můžeme chovat jako zvířátka, tak se umíme chovat jako zvířátka. Pardon, zvířata. 80%

Mládeži nepřístupno (2013)

Škoda, že kvalita jednotlivých "segmentů" je tak strašně kolísavá. Občas jsou hollywoodští prominenti k popukání (Wattsová, Schreiber a jejich high school experience, Halle Berry špičkující se se Stephanem Merchantem nebo "kočíčí" finále s Joshem Duhamelem a Elizabeth Banks), většinou se ale pitvoří bez pointy (Kate Winslet a "vylepšený" Hugh Jackman, skřítek Gerarda Butlera, Emma Stone v obchoďáku) nebo rovnou zoufale nevtipně (sraz superhrdinů, rámující story o hledání utajeného filmu). Movie 43 je avizovaný lehký bizárek, ale ne dostatečně vybroušený. A navíc provokující pořád jen v hollywoodských mantinelech. 50%