Rocky Balboa (2006)

Příjemná melancholická jízda, ve které Sylvester Stallone po hubeném období dokázal, že na to stále má. Bylo nám ctí ROCKY

Nájemní vrazi (1995)

Dva zabijáci, jedna oběť. Dobrá oddechovka ve které Antonio Banderas o třídu přehrává svého kolegu Stallona, ale to už je tak nějak pravidlo.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Dobré zakončení celé série. Čtyřka sice nedosahuje kvalit prvních třech, ale podle mého názoru zapadá do celé tetralogie z přehledem. Scéna, kdy se Riggs, Murtagh, Butters a strýček Benny sjedou rajským plynem je prostě výborná.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Po skvělých prvních dvou dílech trochu zklamání, které vynahrazuje Rene Russo a hodně dobrá úvodní titulková sekvence.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Dvojka se prvnímu dílu směle vyrovná a k tomu přidá ještě neco nového. Tahle ta série má prostě koule.

Smrtonosná zbraň (1987)

Spolu z Posledním skautem nejlepší buddy movies. Mel Gibson je jako vyšynutí polda skvělý a Danny Glover mile dědkovský. K tomu ještě spousta skvělých hlášek povedených vtipů. Nemůžu jinak než za pět. SHANE BLACK je prostě bůh.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tak sme se po dlouhých dvanácti letech dočkali. A stojí to za to. Willis se snaží a hláškuje co mu síly stačí, ale tentokrát má proti sobě protivníka těžkého kalibru. Přístupnost PG13, která mu nedovolí sprostě nadávat a kouřit. I přesto se film odehrává v nejlepších tradicích DIE HARD. A buďme upřímní kdo z nás neměl po zjíštění toho, že se chystá další díl trochu strach? Já teda jo, ale výsledek mě mile překvapil.

Smrtonosná past 3 (1995)

John McClane is back. Podle mého názoru druhý nejlepší díl série. Je to především zásluha Sama Jacksona a Jeremyho Ironse. A Willis z kocovinou také nemá chybu.

Smrtonosná past 2 (1990)

O něco slabší pokračování, které si stále drží slušnou úroveň. Poněkud překombinovaná akce plk.Stuarta ale co takového Grubera nenajdete pod stromečkem každý rok.

Smrtonosná past (1988)

Klasika akčního žánru, která se jen tak neomrzí. Bruce Willis se v roli věčně pomláceného a hláškujícího poldy doslova našel. Alan Rickman zase předvádí jednoho z nejlepšch záporáků v dějinách filmu. A to tento film původně vznikal jako pokračování KOMANDA.