Planeta opic (1968)

Film, který si rozhodně nezasloužil tak příšerná pokračování.

S čerty nejsou žerty (1984)

Bezkonkurenčně nejlepší česká pohádka. Zvlášť peklo je ve filmové historii přelomové.

Minority Report (2002)

Spielberg chytil druhý dech. Bohužel - při jeho věku mu vystačil jen na tuhle chytrou sci-fi, která má šťávu a "hype" a je chvílemi krásně temná a vyšinutá stejně jako P.K. Dick. Cruisův průměrný herecký výkon jistí zkušený von Sydow a živočišný Farrell a vy se chyťte opěradel, protože tihle tři vás vezmou na hodně zábavnou jízdu. Krásně natočeno, krásně vyprávěno, já dávám plný počet hvězdiček, protože se u mě dostavilo i to dětské nadšení, kvůli kterému zbožňuju ranné Spielbergovi filmy.

Moulin Rouge (2001)

Na Moulin Rouge jsem se nijak zvlášť netěšila. Jenže od začátku do konce je to neskutečně krásný a ujetý film, který tak vybočuje z toho, co se normálně točí, že čtyři hvězdičky je opravdu málo. Nechápu, proč ještě není Ewan McGregor pěvecká hvězda, "This is your song" totiž zazpíval o třídu líp než Elton John a právě v okamžiku, kdy tenhle Skot rozjede své první sólo, většina lidí zůstane přikovaná k židli. Kýčovitý příběh posloužil jako pozadí pro smršť emocí a vyšlo to. Nicméně ke konci film opravdu trochu ztrácí dech (jak je mu někdy vytýkáno) a ta kýčovitost jednou dvakrát bije do očí. Nicméně jeden z filmů s velkým F.

Nebezpečná rychlost (1994)

Ve svém žánru určitě nadprůměr, ale nic z toho filmu zase tak nevybočuje (obzvláště ne Sandra Bullock). Useknout posledních deset minut, určitě by to bylo lepší.

Šestý smysl (1999)

Při prvním shlédnutí jsem si pět minut před koncem naivně myslela, že ta legendární pointa je v tém, že ti duchové Osmentovi vlastně nechtějí ublížit. A pak to přišlo. Bez toho šoku na konci by to byly za slušné herecké výkony a režii čtyři hvězdičky, ale jen málo filmů má tak zdrcující finále.

Čistá duše (2001)

Nádherný a povedený film s výborným hlavním představitelem. Ten závěr me skoro rozbrečel, ale v Nashově schýze jsou mezery a není tak docela režisérsky zvládnutá. Stále jsou to jen čtyři hvězdičky.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Nejlepší česká komedie. Kdyby žil Lipský v Americe, dneska by byl legenda. Ten film nemá slabé místo a dá se na něj koukat každý rok znovu a znovu.

Propast (1989)

Zoufale nedoceněný film. S mořem si Cameron poradil o něco líp a míň sladkobolně než v Titanicu. Jediná výhrada se týká nedotáhnutého konce.