Dálniční hlídka (2019)

Super zábava a skvělí herci! Film je podle pravdivých událostí a velmi hezky popisuje příběh dvou vysloužilých rangerů, kteří mají za úkol zlikvidovat Bonnie a Clyda. Nic mi nevadilo a příjemně jsem se bavil:) 85%

BANGER. (2022)

No vida! Český film a já se vážné bavil! Vlastně mi tam nic nevadilo a bylo to vše jak mělo být. Nedostatky se jistě trošku objevily, ale to neznamená, že mi to zkazilo dojem z celého filmu. Skvělá myšlenka a otevření světa, který může být většině populace ,,cizí’’ a zároveň film upozorňuje na problémy dnešní doby, nezobrazuje to jako ,,pěst na oko’’ ale každý divák si z toho jistě nějaké to porozumnění a pomaučení k této tématice odnese. Příběh je vlastně velice prostý, ale o to více se s ním pracovalo a vytěžilo se, až bych řekl, pomyslné maximum, aby to už také nebylo moc. Super! 70%

Sbohem, baby (2007)

Moje 4* vlastně vystihují vše. Film je nadprůměrný, ale na 5* (tudíž 80% a více to pro mě vážně nebylo. Musím však přiznat, že to byla zajímavá podívaná, kterou jsem si i tak moc užil a celková zápletka byla příjemně nečekaná, jak se taky od tohoto typu filmu vesměs očekává. Shlédnutí doporučuji!:) 75%

Zift (2008)

Celý film to vypadalo, že to je jen nejaký jednoduchý filmy, ale to vázně není. Až skoro nevím, jak jsou konkrétní scény myšleny, jestli je mám brát vázně a nebo se jim jenom smát. Já jsem zkusit možnost druhou a film jsem si tak docela užil :P 75%

Milionový závod (2001)

1* za to, že jsem se možná jednou pousmál. Bože:D 10%

Všude dobře, proč být doma (2009)

Na film jsem se kouknul, asi hlavně kvůli režiséru Samu Mendesovi. Osobně jsem asi nedokázal tak moc ocenit jeho kvality, ale špatné to určitě nebylo :) 70%

Mrtvý muž přichází (1995)

Je to asi trošku, tak když stavíte dům. Máte pozemek, uděláte sklep, vyměříte rozměry, začnete dělat kostru domu, cihly, malta, pak bude následovat omítka, střecha, dveře, okna, elektrika, atd atd, až vznikne dům a vy začnete vybavovat interiér všemožnými přístroji, nábytkem, obrazy, záclonami... Když tohole všechno dokončíme, tak máme hotovo a můžeme si pogratulovat, že máme silný a jasný základ a detaily dodělají vizuální efekt a vše je tak, jak má být. Podobně staví i tento film, začne nějakým pevným základem, který stojí a drží všechno ostaní (jeptiška a vězeň) a pak už to jede, jak jsem nahoře psal. Určitě víte co z toho bude, ale ten interiér, který tenhle dům má, je sakra zajímavý:) 90%

Srbský film (2010)

Haha, achjo... Tak kde bych začal. Asi tím, že jen blázen může říct, že se mu takový film líbil. Popravdě mě docela děsí představa, že když někoho takový příběh napadl, tak se něco podobného mohlo stát i ve skutečnosti (snad ne). Film má jeden hlavní cíl a to sice, znechutit diváka co nejvíce to jde a pokud možno, tou nejbrutálnější formou (určitě brutálnější, než v mainstreamových filmech). No a to se mu fakt daří, jelikož jsem byl také velmi hezky znechucen a až překvapen, co všechno jsem viděl, jsem musel dát 5*. Jinak je film docela udělaný bídně, ale to je snad to co sám chtěl. Ukázat brutalitu a skončit. Hodnocení bych dal někde mezi 0% a 100%. Pokud mě měl film znechutit, tak se mu to podařilo a já mu gratuluji a proto těch 5, ale jestli jsem měl vidět nějaký propracovaný film s hlubokým příběhem, tak dávám „Odpad!“ a to je na tom ještě dobře. Divák si musí zhodnotit sám, co od filmu chtěl:) Já kvalitu neočekával a čekal jsem jen nějakou nálož kontroverze a to bylo, tak tak :DD

Pollock (2000)

Na film jsem s hlavně podíval kvůli herci Edu Harrisovi a byl jsem překvapen! Hlavní role a přitom hrát hlavní roli určitě není brnkačka. Ještě, když je obojí precizně odvedené. Edův vztah k Pollockovu dílu musí být ohromný, když s takovou vášní ukázal malířův život. Bylo velmi zajímavé sledovat umělcovo myšlení a jeho vnitřní souboj. 80%

Velká ryba (2003)

Skvěle vymyšlený film od Tima Burtona. Jsou v něm jeho jasné prvky, kterými se film stává velmi originální a i s nadsázkou dokáže podat těžkou myšlenku. Skvělé bylo, že i přes fantasy prvky byl film vlastně velmi realistický. Všechno bylo podáno s krásným nadhledem a přehledností. Zkrátka Tim věděl přesně co dělá:) 90%