Synecdoche, New York (2008)

Beru to jako jedno umělecké dílo. Byl to zajímavý zážitek, i když jsem se často ztrácel a absolutně netušil. Ale myšlenka tam byla a pocity to udělalo. Pochopil jsem to tak, že je velmi jednoduché dělat si zbytečné problémy a promarnit tak celý život. Je v tom daleko víc. Já přišel jen na tohle. Třeba příště... Vůbec to nebylo špatné. 75%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

,,A já byl šťastný, protože oni bylo šťastní...’’ ,,Vím, že toto všechno budou jednou jen historky a naše fotky jen staré fotografie, ale zrovna teď tyhle chvíle příběhy nejsou. Dějí se. Jsem tady. Dívám se na ni a je tak krasná...’’ Velmi dobrý film a silný příběh. Nemám snad nic, co bych filmu mohl vytknout. 95%

Bez jištění na El Capitan (2018)

Lézt bez jištění je jistě nejnebezpečnější možný sport. Jediná chybička neznamená pouze neúspěch, ale ve většině případů smrt. V takových případech na chyby není prostor a toho si je Alex plně vědom, ačkoliv to vypadá, že je to hazard a zbytečný risk, tak pro Alexe je to náplň života, která pro něj znamená více, než cokoliv jiného na světě. Skvělý dokument! 95%

Million Dollar Baby (2004)

Něco, na co jsem čekal. Něco co mě opravdu bavilo a na konci roztrhalo, jako kus papíru. Clint Eastwood je vážně blázen v tolika letech je naprosto skvělý režisér a herec. Hilary Swank je skvělá a sympatická ve všech ohledech, o to horší je konec. Film v sobě má velkou myšlenku o životě, která kdekoho odrovná. Prožít dlouhý a normální život, nebo si splnit všechny sny a odejít v mladém věku. Co je lepší? Maggie Fitzgeraldová (Hilary Swank) v tom má jasno... 95%

21 gramů (2003)

Čekal jsem příběh, který se bude nějakým způsobem točit kolem drog, ale nebylo tomu tak. Byl to velmi silný filmový zážitek, tudíž to nebyla žádná prvoplánová kravina, ale skvěle se prolínající film, jenž mě zaskočil. Všechno bylo tak jak má, nic bych nepřidal, ani neubral. Je to přesně tak, jak to mělo být. Určitě musí zhlédnout znovu. PS: střihy do budoucnosti jsou něco, co jsem fakt neviděl a kupodivu to bylo velmi efektní :) 90%

Volání o pomoc (2007)

Milé překvapení od Adama Sandlera, takovou roli jsem od něj opravdu nečekal. Bohužel jsem mu to úplně nevěřil. Byly tam náznaky toho, že je to stále ,,ten’’ Adam i kdyz hraje vážnou roli. Bohužel to bylo mínus, které mi na filmu vadilo, ale jak jsem říkal, tak jsem byl mile překvapen hereckým výkonem Adama a také samotným příběhem, který vůbec nebyl špatný. 70%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Zjistil jsem, že se film dá brát více způsoby. Ukončit ho tak, jak to asi dopadlo i ve film a tvářit se spokojeně, nebo začít dumat nad detaily a zjistit, že to tak, jak si celou dobu myslíme, vůbec není. Já se přikláním spíše k druhé ,,otevřenější’’ myšlence a rád si budu domýšlet, jak by to do sebe všechno mohlo zapadat, aby každý detail dával smysl. Určitě film musím shlédnout znovu a třeba se přikloním k první myšlence. Dokonce jsem slyšel názor, že všechno co se děje uprostřed filmu, je úplně zbytečné a stačí přetočit na konec... V tom případě se radši můžu jít koukat na ohřívající se večeři v mikrovlnce, jelikož ten kdo to napsal, nemá žádnou představivot a kreativitu ve svojí mysli. To pak člověk rychle dospěje k názoru, že je všechno jednoduché a že se nad filmem nemusí přemýšlet. No je jen na vás, zda budete nad filmem přemýšlet a spekulovat, nebo nebudete krestivní a ukončíte své přemýšlení o filmu společně s jeho koncem. 95%

Vejška (2014)

Hodně podobný předchozímu dílu (Gymplu). Jen s odlišným soundtrackem (který byl dost fajn a nasměroval atmosféru správným směrem). Děj a příběh je víc temnější a snad i kvalitněji zpracovaný. Klenot to asi nebude, ale já jsem se docela bavil :) 75%

Gympl (2007)

Docela dobrý český film. Mně osobně se atmosféra i příběh zamlouvá a připadá mi to, jako sympatické téma, pro takovýto oddechový film. Herecké výkony jsou průměrné, ale příběh až tak špatný není. 70%

Rafťáci (2006)

Zbývalo maličko a snad by tam ten odpad padl. Škoda... film na to měl perfektní předpoklady. Ta jedna hvězda je aspoň za to, že je to trošku koukaténý, ale příběh je tak zbytečný a předvídatelný, že je větší zábava koukat do zdi a bude to určitě vetší zážitek... Takže na zabití času se to dá využít, ale proč. 15%