• Krátkometrážní

Red Dwarf (1992) (TV film)

Jednu hvězdičku za Krytona

Kmotr (1972)

Skvělý film, skvělý Marlon Brando a skvělý začínající Al Pacino. Knihu jsem znal dříve, než film a těžko jsem si mohl představit, že by mohl někdo tu knížku tak skvěle zfilmovat. Přišel přesně ve správnou dobu, dnes by se do něj dala hromada počítačových triků a ztratilo by to všechnu sílu a veškeré kouzlo. Strhující film!

Červený trpaslík - Zpátky v Červeném (2. část) (1999) (epizoda)

"Přijďte večer. Jo a je to na černé kravaty." "Krevety, nebo raci, já sním všechno. Jen ti moji by nemuseli být tak černé." "Jděte už a vezměte si na sebe co chcete!" Prostě geniální!

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se má natáčet nová série, myslel jsem, že si blahem cvrnknu do textilu. Pro mě nejlepší sitcom všech dob a další série! Věděl jsem, že navázat na kvalitu starých dílů nebude jednoduché a měl jsem trochu obavy, ale hned po prvním díle mě to přešlo. Hlavní hrdinové trochu zestárli, zešedivěli a tím dospěly i vtipy samotné. Super parodie na Blade Runnera. Problém jsem měl s anglickým zvukem, ale to jen proto, že jsem zvyklý na dabing. Za mě 5* bez mrknutí oka.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Myslím, že z produkce BBC nemohlo nic lepšího vzejít. Rob Grant a Doug Naylor jsou géniové. Nejlepší díly jsou s Rimmrákem Syčákem a skvělé Hollyho dodatky v prvních dvou sériích. V podstatě jsem od prvních okamžiků tomuto seriálu naprosto propadl a už nějakých dvacet let života strávil sledováním, citováním hlášek v hospodě a podobně. "Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideto. A myslím, že víš, co to znamená!"

Cesta do fantazie (2001)

Jsem rád, že TOHLE byl můj první japonský animák, který jsem kdy viděl. Nad animacemi mi rozum zůstal stát. Pan Miyazaki má neuvěřitelný talent vyprávět příběhy tak poutavě, že byste nejraději zapnuli rychlopřetáčení, jen abyste se dozvěděli, jak to na konci dopadne. Nemůžu zapomenout na spoustu tak úžasných postav - od stařeny Yubaby, až po topiče Kamayiho a jeho pavoučky.. Nedivím se, že tenhle animák dostal oscara.

Silent Hill (2006)

Mám poměrně smíšené pocity. Kdyby byla druhá polovina stejně dobrá, jako ta první, tak neváhám a hodnocení je na 5*. Jakmile do hry vstoupí Sean Bean jde to s filmem rapidně dolů, i když to není jeho vina. A na náboženský fanatičky jsem už nějakou dobu dost alergický.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Jestli byla desetina všech dílů založená podle pravdy, tak je to moc. A když jsem navíc zaslechl "stalo se na středozápadě/severovýchodě mezi lety 1900-1980 braly mě křeče. Přijde mi, že amíci jsou schopní věřit čemukoliv, co se jim naservíruje s mystikou a tajemnem.. Od odpadu ho dělí jen Jonathan Frakes a pár docela dobrých dílů.