• Thriller

Plán útěku 2 (2018)

Já proboha nechápu jak k něčemu tak dokonalému jako je Plán Útěku 1 je možný natočit pokračování v tak odporném a ohavném provedení. Co se to sakra stalo? Jako ještě bych chapal nějaký ten propad o nějaký to procento ale tohleto? Tady se nemám čeho chytnout. Kladně ohodnotit maximálně tak Stalloneho i když ani ten tady tentokrát nezachránil skoro nic, doslova. Pak je tu Dave Bautista, to je takový ten, kterého narvem za málo peněz všude kde to jen jde když nikdo jiný nemá zájem. Katastrofa. Jak se z geniálního filmu stane bečko jak vyšitý. Možná céčko. 20-25% jsem prostě srdcař a z úcty k jedničce tam nějaký to procento prostě hodit musím.

Plán útěku (2013)

Waaau! Když spojité Stalloneho a Schwarzeneggera (tihle dva kluci si prostě notujou) do toho zakombinujete perfektní story a promyšlený nápad. Stane se Plán Útěku. Líbí se mi jak tam každý krok fungoval a dával aspoň nějakou logiku a nebyl to prostě jen přelezený žebřík nebo cesta potrubím. Tahle dvojka se navzájem doplňuje jako tomu bylo ve všech filmech kde spolu účinkovali. Jede si to svoje tempo a nenechá vás to chvíli v klidu. Tenhle film si prostě užíváte. Jasně našlo by se na druhou stranu i dost nestabilních scén ale je zbytečný to tady vytahovat když už teď vím že vás to prostě bude bavit. 70-75%

Nebezpečné pokušení (2015)

Skvělé!!! Tohle se povedlo. Myslím si že je to zde na ČSFD nedoceněné. Rovnou píšu že dávám 70-75%. Pan herec Reeves má návštěvu a udělal chybu že jí pustil k sobě domů. Film vás donutí napjatě koukat a čekat jak se to celé vyvine a minimálně konec vás překvapí že se nezařadi mezi ostatní true zakončení filmů. Taková "nekrvavá" mučírna. Nečekejte že uvidíte Matrixe, je tady jen dobře herecky zahraný obyčejný chlap, kterému odjela rodina pryč. Netřeba něco dalšího rozebírat.

Baby Driver (2017)

Začátek vás docela i vtáhne ale po rozehřátí vás to vyflusne zase zpět do stopnuteho režimu. To tempo co vám to nabídne si to taky zase vezme. Kolonka-hudební není zas až tak odlišná jako od běžných filmů kde hraje v pozadí nebo i u příběhu nějaký ten song. Rozhodně bych to tady nijak nezveličoval. Příběh, takový klasický Heist alá GTA, s tím že jste jen řidič. (Trochu lepší řidič) což ale taky není nijak zveličený oproti ostatním filmům kde probíhá nějaká zběsilá jízda. Vlastně je to celé takový trochu lepší průměr. Nenadchne, neurazí. 55-60%

Wanted (2008)

Střela ze snipera přes "půlku zeměkoule" ? Vystřelený náboj z pistole co zatáčí do strany a trefí headshot? Ano, to vše a ještě víc v tomto filmu je. Možná by si to zasloužilo i kolonku sci-fi. Né každý film Wanted dokáže ohodnotit kladně. Já vidím perfektní obsazení. Super herecký výkon a krásná kombinace Kingsmana a Max Payna. Hudební doprovod taktéž nemůže urazit. Pár scén, který už jsou opravdu až moc jakože víc než to moc co byl záměr. Po zkouknutí si buďto řeknete že je to totální blbost a nebo si ho zamilujete a rádi si ho do roka a do dne pustíte znovu. 75-80%

V nemilosti (2021)

Jsem stejně jako u filmu v Pasti se Sandrou překvapený z vysokého hodnocení. Tahle recenze by se mohla té z již zmiňovaného filmu poměrně dost podobat. Táhne se to, je to unavený a až na pár dramatických záběrů se nedočkáme něčeho velikého. Příběh není tuctový až tak moc ale taky není ničím až tak moc zajímavý. Sandra Bullock odvedla svojí práci a zahrála přijatelný herecký výkon. Napsal bych takovou tu klasickou hlášku: jako taková jednohubka na večer, dobrý ale spíše ne.... 45-50% maximálně. Dát tomu příběhu tempo a Sandře prostor ještě víc ukázat "koule" a bylo by to lepší.

Trojúhelník smutku (2022)

Já asi moc nechápu, veškeré/většinu recenzí zde napsaných... Vyvolává to otázku... Koukali jsme na stejný film? Protože pokud ano, tak nevím z čeho přesně mám vytlačit slova jako: dokonalý, film roku, neskutečně geniální práce atd atd ... Jako neříkám že hrůza ani že špatný. Ale spíš takový průměr a dobře ať nežeru trochu nad průměr. S dlouhou stopáží jsem byl seznámen už na začátku filmu ale trochu zbytečný respektive něco mohlo teda být delší a něco kratší. První polovina se táhla a nebyla víceméně ničím zajímavá. Až teprve druhá část filmu (na ostrově) byla něčím zajímavá a bavilo mně koukat co se bude dít a jak to celé dopadne. Jasně vnímal jsem i ten podtext té smetánky a služebnictva jak na lodi tak na ostrově. Dobře,, zajímavé. No a pak se ale stala věc, která mně tedy zklamala docela dost. A to ten závěr. Netušil jsem ani že už je dvě a půl hodiny pryč a vlastně jsem čekal jak to bude pokračovat a bum titulky. V závěru jsem si řekl hlasitým tónem WTF?! A ne, nemůžu dát víc jak 55%

Zkratka ke smrti (2009)

A je to tu... Jakožto výjimečný jednohvězdičkář to prostě jednou přijít muselo. A to už je v mém případě co říct. Takže.... Wau! Tohle je katastrofální. Musím zřejmě brát ohledy na ten rok vydání. Což samozřejmě beru, viděl jsem z toho roku aj i starší mnohem mnohem mnohem lepší kousky. Tohle je od scénáře až po herecké výkony absolutní hrůza. Upřímně jestli toto dostalo kolonku horor tak já jsem včera přiletěl z Jupitera a zítra odlétám na Venuši. Nevím, jako pokud chcete hodně rychle usnout a nebo zdemolovat svojí natěšenou náladu na film, tak prosím, zapínejte... 20-25% a to je. Za to že tam hrál mladý Dave Franco a za tu námahu a snahu vytvořit prostě nějaký film. Jsem hold dobrá duše.

Hranice lásky (2022)

Jednoduše za cecky Vágnerky jedna hvězda a za zbytek "občasného" obsazení druhá hvězda. Jinak absolutně film o ničem. Tohle není realita a pokud to tak někdo má a funguje mu vztah tak klobouk dolů. Překvapení bylo maximálně to že se tam odehraje pár sexuálních scén. Což u CZ filmů není tak obvyklé. Příběh je tady úplně v prdeli. Respektive není žádný. Řeší se tam něco co zřejmě zažije v životě tak procento lidí. A kdo ví. A někdo tu píše v recenzi že ma závěr přijde bum? ... Jaký? Co se tam stalo tak překvapivého? Netuším! Veliká bída tento snímek. 35-40%

Vidím vás (2022) (seriál)

Tohle mělo prvních pár dílů opravdu potenciál vytvořit něco velikého a zajímavého... Ale postupem dalších dílů to upadalo do nudy. Některé díly byli tak nezáživné že diváka nutí i přestat koukat a najít jiný seriál. Vydržel jsem do konce a zůstal bych u toho podprůměru. Za skoro zajímavý nápad, který nebyl dotažený tak jak by měl dávám 40% jinak jako celek spíše o ničem. Taková slátanina tak trochu.